teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 30ma19jstR10
#123720
Kot že sam naslov pravi, kako naj se zredim(seveda preko zdrave prehrane, pa tudi ne prek kakih praškov :)..), kajti kot pravijo je sama kost :) 1,74 m/61 kg (star 15 let)

Nikakor mi ne uspe pridobiti na teži, treniram vsak dan, 1.5 h - 2h + 2 h fitness.

Tako, prosim da mi svetujete, pa ne govorit o kakšni podhranjenosti :)
Uporabniški avatar
 grb
#123738
Ojla

Kot prvo zmanjsaj treninge. Uro na dan 4 do 5 dni v tednu imas vec kot dovolj. Glede na tvojo starost se ti mora se najprej ustaviti rast. Zato ne gre pretiravati z utezmi.

Prav na hitro zredit se ne bos mogel (vsaj kvalitetno ne). Uzivaj dovolj beljakovinske hrane (meso, mleko, jajca, ribe) in kompleksne OH (strocnice, zitarice, zelenjava,...), z mascobami se ne rabis obremenjevat, ce bos le izpustil razne cipse, majoneze in ostali junk food. S tem se moramo bol ukvarjat mi ki smo ze nekoliko v letih :-)

Skratka ukvarjaj s s sportom, zdravo in po pameti jej, preberi si kako knjigo na to temo. Cez par let pa se potem lotis malo resnejsega "bildinga", ko se ti do konca razvijejo kosti in se rast ustavi. Prej si lahko s tem naredis vec skode kot koristi. Vem pa da ti ta nasvet ni najbolj vsec :-) Ampak bojo tud punce pocakale bos videl ;-)

G.
 klopotec
#123748
Kaj pa je narobe s tvojo težo pri tej višini?
 30ma19jstR10
#123755
klopotec: Kaj pa je narobe s tvojo težo pri tej višini?

Nič, vendar kako naj pridem do tega, da ne bom več tako suhljat ("da so sama rebra" :P), da bi pridobil kako kilo ..

Seveda nism mislil, da bi rad kak bodybuilding, ukvarjam se z nogometom ;)
 Puskin
#123758
Si še mlad, teža pride z leti :)
 klopotec
#123768
30ma19jstR10 napisal/-a:
klopotec: Kaj pa je narobe s tvojo težo pri tej višini?

Nič, vendar kako naj pridem do tega, da ne bom več tako suhljat ("da so sama rebra" :P), da bi pridobil kako kilo ..

Seveda nism mislil, da bi rad kak bodybuilding, ukvarjam se z nogometom ;)


Aha, nogomet. Etoo, se mi zdi da je še malo lažji glede na višino. Pa niti ni tako slab. Pa Peter , oh, ne znam napisat Kravč, orpostite mi prosim, ampak veste da gre za Angleškega reprezentanta, ima še "slabša" razmerja, pa je tudi... no ja, slab pa tudi ni.

Torej, jej ko si lačen in ... ja tu pa moram nehat, ker večina misli drugače, potem pa dobim po glavi. Ne sekiraj se, čisto normalen si, Kenijci bi pa rekli, "o ti debelušček". Pa veš kako šibajo.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#123776
Poskusi najprej se resetirati od vseh športnih dodatkov in ostalih umetnih pripravkov. Potem osveži telo z zeleno-klorofilno živo prehrano.

V drugi fazi regeneriajo notranje stene èrevesje in sluznic:

- regratovi napitki oz. blendano sadje in zelennjava ali samonikle zelene rastline
- mleènokislinski mikroroganizmi

V tretji fazi pa poveèaj fizièni napor in poveèaj proteinske naravne rastlinske vire.

Vzporedno s tem sistematièno uvajaj esencialne nenasièene mašèobe
( om3, 6 ) v obliki olja ali mletih semen vmešanih v obroke brez sadja z èimbolj nevtralnim pHjem ( recimo proso ali nemasna skuta ) najboljše pa povsem samostojno.

Vso skrb za bioaktivne elemente: vitamini, antioksidanti, encimi, elektroliti in mikroelementi prepustiti zelenjavi in sadju.


Èimveè vode poskusi dobiti skozi sadje in svežo nepredelano zelenjavo
( sokovi, blendano, ...)...

In ne pusti se prestrašiti industrijskim proizvajalcem ali tistim, ki se dopingirajo z ekstrakti industrijske predelave. Morda je razvoj poèasnejši ampak stabilnost in umerjenost tudi nekaj velja mar ne? Treba je še pa kaj delati z glavo ne samo z nogami in rokami.
No razen èe delaš kakšno agresivnejšo športno kariero - profi ali na robu profes.. Tam pa verjamem, da so drugi pritiski in je treba na hitro nekaj narediti. Zato èe je vprašanje iz tega naslova bom hvaležen, èe preskoèiš moj komentar.
 klopotec
#123778
tek_v_snegu napisal/-a:Poskusi najprej se resetirati od vseh športnih dodatkov in ostalih umetnih pripravkov. Potem osveži telo z zeleno-klorofilno živo prehrano.

V drugi fazi regeneriajo notranje stene črevesje in sluznic:

- regratovi napitki oz. blendano sadje in zelennjava ali samonikle zelene rastline
- mlečnokislinski mikroroganizmi

V tretji fazi pa povečaj fizični napor in povečaj proteinske naravne rastlinske vire.

Vzporedno s tem sistematično uvajaj esencialne nenasičene maščobe
( om3, 6 ) v obliki olja ali mletih semen vmešanih v obroke brez sadja z čimbolj nevtralnim pHjem ( recimo proso ali nemasna skuta ) najboljše pa povsem samostojno.

Vso skrb za bioaktivne elemente: vitamini, antioksidanti, encimi, elektroliti in mikroelementi prepustiti zelenjavi in sadju.


Čimveč vode poskusi dobiti skozi sadje in svežo nepredelano zelenjavo
( sokovi, blendano, ...)...

In ne pusti se prestrašiti industrijskim proizvajalcem ali tistim, ki se dopingirajo z ekstrakti industrijske predelave. Morda je razvoj počasnejši ampak stabilnost in umerjenost tudi nekaj velja mar ne? Treba je še pa kaj delati z glavo ne samo z nogami in rokami.
No razen če delaš kakšno agresivnejšo športno kariero - profi ali na robu profes.. Tam pa verjamem, da so drugi pritiski in je treba na hitro nekaj narediti. Zato če je vprašanje iz tega naslova bom hvaležen, če preskočiš moj komentar.


A res misliš, da je presuh, za ta stadij razvoja?
 edo-brko
#123838
Lp,

Na preprosto vprašanje " tek-v-snegu" odgovori z znanstvenim elaboratom, kjer je vse klinično 100% jasno in fant bo postal isklesan kot starogrški bog.
Že v začetku napiše ... poskusi najprej se resetirati od vseh športnih dodatkov in ostalih umetnih dodatkov... Od kod to? Fant je samo rekel, da trenira 1.5-2 h (nogomet) in fitnes ( če izvaja določene vaje za moč še ne pomeni,da se "fila" z vsem nemogočim)! .... potem naj osveži telo zelena prehrana ... nič ni rekel, da ne je zelenjave - mogoče jo poje še preveč (od zelenjave se ni še nihče zredil - on bi se rad zredil!).
Zdi se mu, da je za svoje parametre "presuh" in bi rad zadevo nekoliko hitreje všečno uredil. Če bo poslušal "tek-v-snegu" to ne bo tako. Postal bo kaj drugega - zelen in tenek kot "živa meja".
Me zanima, če res počne tako kot rad razlaga v svojih prispevkih (vegetarijanskih) in kakšni so dejanski rezultati. Potem je idealen v vseh pogledih (svetovni primerek),kakšno je stanje v zdravstvenem kartonu.
Ne negiram vsega kar je napisal, marsikaj je res in prav,vendar je na splošno v skrajnost. Resnica (življensko) je vedno nekje na sredini.
Uporabniški avatar
 Bosti
#123844
pomoje za svojo velikost niti nisi prelahk, najbrž si mal pod povprečjem ampak ni krize :D če pa se že hočš zredit pa pomoje najbolš da ješ velik krompirja, riža, mesa (če slučajn nisi vegeterjanc), makaronov, kruha, mlečnih izdelkov (če slučajn nisi... hm kako se že reče... skratka un bol pikolovski vegeterjanec- oprostite mojemu nepoznavanju vegeterjanskih terminov :oops: :lol: )
seveda v ničemer ne morš glih pretiravat, ampak pomoje za tako količino treninga rabš kr velik hrane :wink:
 30ma19jstR10
#123878
Bosti pravi: pomoje za svojo velikost niti nisi prelahk, najbrž si mal pod povprečjem ampak ni krize Very Happy če pa se že hočš zredit pa pomoje najbolš da ješ velik krompirja, riža, mesa (če slučajn nisi vegeterjanc), makaronov, kruha, mlečnih izdelkov (če slučajn nisi... hm kako se že reče... skratka un bol pikolovski vegeterjanec- oprostite mojemu nepoznavanju vegeterjanskih terminov Embarassed Laughing )
seveda v ničemer ne morš glih pretiravat, ampak pomoje za tako količino treninga rabš kr velik hrane Wink


Nisem vegeterjanc .. skratka, rad bi le pridobil kakšen kg (če je možno mišične mase) in nič več : )
Uporabniški avatar
 damajanty
#123916
Meni se sicer ne zdi, da si ful prelahek. Moj brat ima podobno kilažo, pa je še 5 cm višji. Če ti je naravno dana taka konstitucija, se nima smisla obremenjevat s tem, kaj bi moral jesti. Jej, kar ti paše in v količinah, ki ti pašejo.
Uporabniški avatar
 Tasko
#123923
Živjo.

Če se hočeš zrediti oz. povečati mišično maso, moraš imeti nujno dnevni vnos kalorij višji, kot pa je tvoja dejanska poraba. Samo na ta način ti lahko uspe. Upoštevaj pa seveda osnove zdrave prehrane in ker si športnik, moraš nujno vnesti tudi več beljakovin kot pa nešportnik. No, najbrž to že vse veš, vendar sem vseeno napisal. :wink:

lp, Blaž
 wind
#123940
Tudi jaz mislim, da nimaš premalo kil, indeks telesne teže (BMI) je 20,1, v tvojih letih sem ga imel jaz 19. Na to raje glej kot na prednost - ker si lažji, lahko hitreje tečeš z manj napora.

Če pa res hočeš maso, več jej. 6 obrokov na dan. Zvečer pred spanjem si zmiksaj 250g skute, en jogurt, nekaj vode, žlico medu in to popij. Vsak dan. Pa kakšne oreščke jej čez dan, mandlje, lešnike. Vsaj 200g. Za zajtrk pa npr kosmiči+whey+banana. Aja, praškov nočeš. Prav, pa jej skuto, meso in jajca v ogromnih količinah, če se ti zdi to boljše. Ampak se boš moral dobesedno basat, da bo kaj efekta.

Lahko pa poskusiš tudi zelenjadno klorofilni čistilni recept, ki ti ga je nekdo priporočil malce višje, heh. :D
 Dzoni Wajsmiler
#123945
Jaz sem se v teh letih redno ukvarjal s športom in imel podobne probleme / želje s težo. Vse, kar sem pojedel, sem pokuril. Za svojih skoraj 1.90cm sem bil sicer težji, a izgledal še toliko bolj suh.
A leta vse rešijo :).
Zdaj je problem ravno nasproten. Kako ostati ozek :shock:...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA