teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 peterv6i
#360418
nordnung napisal/-a:
peterv6i napisal/-a:
čara napisal/-a:Stvar je v tvojo presnovi. Kako jo izboljšat pa pojma nimam. Ogromno je prirojeno oz. genetsko pogojeno.

Mogoče res še dodatno poskušaš spremenit prehrano, črtaš sladkor, belo moko, omejiš sadje. To lahko varno storiš tudi pri hčerki. In prestaviš gibanje v sedmo prestavo. Kombinacija viskointenzivne, kratkotrajne vadbe in kondicijski šport (phodništvo, tek na dolge proge, tek na smučeh...).


Visokointenzivno vadbo (body pump) imam 2x tedensko po eno uro.. tek pa 2x tedensko po dobro urco (zmeren tempo okoli 137-145)..
ampak ne vem več kaj narediti.. Danes sem šel delati test za holesterol in evo:

S-holesterol: 7.4 (4.0 - 5.2 mmol/L)
S-trigliceridi: 1.14 (0.6 - 1.7 mmol/L)
S-HDL: 1.15 (>1.4)
S-LDL: 6.12 (2.0 - 3.9)..

Edina varianta je da probam zamenjat zdravila z drugimi in spet testirati ali bodo stranski učinki kot pri prejšnjih ali ne.. :drink

Si že kako uredil zadevo. Verjetno si bil tudi na Uz vratnih žil, kjer se vidi v kakšnem stanju so resnično žile...?



Heh..
Nisem bral prejšnjih tem.. v glavnem lansko leto avgusta sem pričel jemati biološko zdravilo Repatha.. To je injekcija, ki si jo daš na 14 dni v trebuh ali stegno in potem znižuje holesterol.. Stvar je v začetku bila ok.. potem pa so se mi začeli pojavljati stranski učinki. Prvi stranski učinek (ki je tudi zabeležen med možnimi ) je bil zaprt nos in pa vnetje sinusov..
Potem pa ko sem redno jemal zdravilo sem tretji ali peti dan po jemanju zdravila zbolel (kot bi imel gripo) vročina.. in to se je vedno pojavilo 3-5 dni ko sem vzel injekcijo.. Holesterol je res padel na magične številke, ki zadovoljujejo zdravnike.. ampak sem z jemanjem prekinil ker to več ni življenje :)

Potem sem probal v italiji z "cholesterol act".. in to je neke vrste "statin" na bazi fermentiranega rdečega riža in še nekih zadev (piše na škatlici).. To sem jemal 2 meseca in ko sem imel pregled na kliniki sem nesel še izvide zraven..
Rezultati so bili za pikico slabši kot bi jemal injekcijo.. Tako, da še vedno ostajam na teh "naravnih" tabletah.. (kakšen dan kakšno tudi spustim)..
Bi pa to po besedah primarija bil nekje ekvivalent 5mg statinu..

Zdravnik mi je sicer predpisal neko novo biološko injekcijo Praluent.. ampak ne bom vzel... ker se enostavo bojim stranskih učinkov..

Raje živim tako, da se dobro počutim pa bo dokler bo.. kot pa da jemljem zdravila, ki me vsake 14 dni sesujejo za 3-5 dni..
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA