teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 guki muki
#333902
Pred kratkim sem gledal dokumentarec https://www.youtube.com/watch?v=dON-fPp5Hy0
kjer gre skozi pregled krvi in menda pri ldl holesterelu se še poebej pregleda kakšni delci so v tem holesterolu (laično), če so velki delci ni nevarno, če so pa manjši delci je pa nevarno, tako da ni preveč važno, če imaš večjo številko.


Zdaj po novem je moderna LCHF dieta, če malo pogledaš po youtube je v teh raziskavah padec tega slabega holesterola v teh raziskavah. Ti si pa v prehrani izločil maščobo (meso). Mogoče je pa zaradi tega tudi pri tebi slabše.
Nisem zdravnik nočem ti vsilit stvari, kar ti zdravniki odsvetujejo je pa ena možnost,da sam kaj raziščeš in se sam izobražuješ in sam povprašaš zdravnike o tem in skupaj z njimi spremeniš določene stvari in hodiš na kontrole.

https://www.youtube.com/watch?v=00qB6Ba_VaU
https://www.youtube.com/watch?v=SCGDAwp-y0o
Uporabniški avatar
 StaraKost
#333912
Že minimalno znižanje mej za krvni pritisk in holesterol, naredi v trenutku milione ljudi za bolnike, potrebne različnih zdravil in dodatkov. Največkrat je pri farmaceutskih lobijih to najlažji način pridobivanja novih "strank" :mrgreen: .
 peterv6i
#333947
Ja se strinjam, da so tudi lobiji v igri in predpisovanje tablet proti znižanju holesterola.. ampak jaz sem žal že doživel infarkt in od takrat naprej pač spremljam vrednost holesterola.. težava je tudi ker imam porušeno razmerje med dobrim in slabim.. s prehrano pa žal še nisem uspel več kot toliko vplivati na raven holesterola kot se to bere na vseh možnih forumih (omega 3, avokado etc etc..).. počutim se super.. ne vem pa kaj bi to pomenilo dolgoročno če ne bom pil tablet za zniževanje meje holeterola.. Ko sem jemal zdravilo se je meja uredila (tudi razmereje) ampak so stranski učinki pri meni zoprni.. Probal bom še z drugim zdravilom (ne vem še katerim) pa bom poročal kako in kaj..
Uporabniški avatar
 čara
#333955
Stvar je v tvojo presnovi. Kako jo izboljšat pa pojma nimam. Ogromno je prirojeno oz. genetsko pogojeno.

Mogoče res še dodatno poskušaš spremenit prehrano, črtaš sladkor, belo moko, omejiš sadje. To lahko varno storiš tudi pri hčerki. In prestaviš gibanje v sedmo prestavo. Kombinacija viskointenzivne, kratkotrajne vadbe in kondicijski šport (phodništvo, tek na dolge proge, tek na smučeh...).
Uporabniški avatar
 pajo
#333957
peterv6i napisal/-a:Ja se strinjam, da so tudi lobiji v igri in predpisovanje tablet proti znižanju holesterola.. ampak jaz sem žal že doživel infarkt in od takrat naprej pač spremljam vrednost holesterola.. težava je tudi ker imam porušeno razmerje med dobrim in slabim.. s prehrano pa žal še nisem uspel več kot toliko vplivati na raven holesterola kot se to bere na vseh možnih forumih (omega 3, avokado etc etc..).. počutim se super.. ne vem pa kaj bi to pomenilo dolgoročno če ne bom pil tablet za zniževanje meje holeterola.. Ko sem jemal zdravilo se je meja uredila (tudi razmereje) ampak so stranski učinki pri meni zoprni.. Probal bom še z drugim zdravilom (ne vem še katerim) pa bom poročal kako in kaj..

Sam veš, da vsak cigan svojo robo hvali. No lahko ti povem odkar tečem in uživam čili v vseh mogočih kombinacijah se prehlad in podobne zadeve ne popajo na mene. Preberi za kaj je vse dober. Še najbolj bi moralo zanimati nas moške v zvezi z prostato. Kolegica dela čudovito čilijevo mazilo z meto. Po hitrem postopku zginejo bolečine ali na poškodovanih mestih ali pri glavobolu. Sam težav z glavo nimam ženi pa je dobro pomagalo. Preverjeno deluje. Pomaga tekačem, ki tečejo daljše teke. Ni krčev. Preberi si nisem si sam izmislil.
http://www.slovenskenovice.si/lifestyle ... ki-dragulj
 peterv6i
#334608
čara napisal/-a:Stvar je v tvojo presnovi. Kako jo izboljšat pa pojma nimam. Ogromno je prirojeno oz. genetsko pogojeno.

Mogoče res še dodatno poskušaš spremenit prehrano, črtaš sladkor, belo moko, omejiš sadje. To lahko varno storiš tudi pri hčerki. In prestaviš gibanje v sedmo prestavo. Kombinacija viskointenzivne, kratkotrajne vadbe in kondicijski šport (phodništvo, tek na dolge proge, tek na smučeh...).


Visokointenzivno vadbo (body pump) imam 2x tedensko po eno uro.. tek pa 2x tedensko po dobro urco (zmeren tempo okoli 137-145)..
ampak ne vem več kaj narediti.. Danes sem šel delati test za holesterol in evo:

S-holesterol: 7.4 (4.0 - 5.2 mmol/L)
S-trigliceridi: 1.14 (0.6 - 1.7 mmol/L)
S-HDL: 1.15 (>1.4)
S-LDL: 6.12 (2.0 - 3.9)..

Edina varianta je da probam zamenjat zdravila z drugimi in spet testirati ali bodo stranski učinki kot pri prejšnjih ali ne.. :drink
 MaliFric
#349942
Tukaj se vam lahko malce pridružim in sicer moram reči, da sem star malce čez 30, imam diabetes tipa II in sem imel slabi 2 leti nazaj vse maščobe povišane, najbolj se spomnim trigliceridov, ki so bili na 17,0. Torej kar 10x povečanje. Danes imam te še vedno malce povišane in sicer 2,1. V tem času sem shujšal za 30kg, od nekoga, ki ni zmogel veliko stopnic, sem prišel do osebe, ki je zmogla čas 59min na 10km . Zame osebno je to velika zmaga in potrditev, da zmorem. Problem je le, da imam danes spet prvotne kile, tečt pa ne upam, ker sem predlani ob istih kilažah poškodoval tetivo in stegensko mišico, zato sem se odločil, da je potreben nov korak. Prvo shujšati, saj imam trenuten ibm 35,1...želim pa priti na ibm 30, da sploh začnem teči, tako da bom v tem času najverjetneje začel telovaditi in sicer si bom najverjetneje pomagal z JEFIT (kjer si bom uredil, da mi da vaje z lastno težo), želim shujšati okoli trebuha, v stegna in v nadlaket. Teči bi rad začel z januarjem 2017, do takrat moram shujšati za 20kg, da bo teža tam tam, do maja ko grem na 21km v Radence pa upam, da bom shujšal še dodatno za 20kg. Če kdo misli, da je problem enkrat shujšat, verjemite, da je v drugo še težje, ker točno vem, kako težko delo me čaka plus tega, da bo lažje z fizičnega vidika, saj sem prvič pretiraval, zdaj pa točno vem kako in kaj, težje bo pa z vidika prehrane, ker sčasoma sem spet prišel na stare navade, težko je najti nek kompromis katero hrano uživat. Pa ne mislim tu neke diete, ampak dejansko način življenja kot je npr paleo. Prva stvar, ki jo že 2 leti prakticiram je, ocvrtega skoraj nič, zelo malo si privoščim ocvrtega, prav tako nič paštet, sadja več ali manj jagodičevje, banane, jabolke pa kakšne nektarine in breskve, prav tako sem odpisal krompir, imam raje riž ali zeleno solato ali zelje. Zakaj sem se zredil? V večji meri zaradi sendvičev v službi...torej kmalu začnem z hujšanjem in bom mogoče kje kam zapisoval tole 8)
Uporabniški avatar
 pajo
#349947
Sicer vsak cigan svojo robo hvali... Malo poišči na spletu za kaj je vse v redu čili in odločitev bo lahka. Ja vem saj te peče ko norca... Saj je vsakega začetnika potem pagre prak čedalje višje. A o počutju ti ne razlagal. Ti priporočam čili brez heca!
Uporabniški avatar
 čara
#349950
Pri diabetesu se daleč najbolj obnese paleo oz. lchf režim. Se je pa treba lotit tega postopno.
Popolnoma črtaš vsa žita in sladkor, paziš pri sadju (načeloma kislo, grenko sadje ni problematično. Med tem ko so razne fige, datlji, grozdje, banane že slabša izbira.

Kruh si potem sam narediš iz raznih zmletih semen, jajca....

Krompir lahko v manjših količinah, ampak sladek.
Uporabniški avatar
 nordnung
#358590
peterv6i napisal/-a:
čara napisal/-a:Stvar je v tvojo presnovi. Kako jo izboljšat pa pojma nimam. Ogromno je prirojeno oz. genetsko pogojeno.

Mogoče res še dodatno poskušaš spremenit prehrano, črtaš sladkor, belo moko, omejiš sadje. To lahko varno storiš tudi pri hčerki. In prestaviš gibanje v sedmo prestavo. Kombinacija viskointenzivne, kratkotrajne vadbe in kondicijski šport (phodništvo, tek na dolge proge, tek na smučeh...).


Visokointenzivno vadbo (body pump) imam 2x tedensko po eno uro.. tek pa 2x tedensko po dobro urco (zmeren tempo okoli 137-145)..
ampak ne vem več kaj narediti.. Danes sem šel delati test za holesterol in evo:

S-holesterol: 7.4 (4.0 - 5.2 mmol/L)
S-trigliceridi: 1.14 (0.6 - 1.7 mmol/L)
S-HDL: 1.15 (>1.4)
S-LDL: 6.12 (2.0 - 3.9)..

Edina varianta je da probam zamenjat zdravila z drugimi in spet testirati ali bodo stranski učinki kot pri prejšnjih ali ne.. :drink

Si že kako uredil zadevo. Verjetno si bil tudi na Uz vratnih žil, kjer se vidi v kakšnem stanju so resnično žile...?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA