Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 zz topka
#364034
Mile bo svoje, jast pa svoje... 8) :D
Nič bat; vinkop, parkirnega placa je dovolj. Bolj boš zgodaj tam, bližje boš prizorišču. Regresa ne glih s sabo nosit :D , vse ostale najvažnejše stvari (ključi, glih za en pir na Kokrškem...) pa daš v ruzak, tega pa v kombi, ki ti ga bojo odpeljali s teleferiko do Kokrškega sedla. Da je avto "prazen", pa najbolje vse v kofano.
Za vzpon imej covate, ki ti najbolj ležijo, za spust pa lahko tudi iste, saj se gre dol res bolj previdno. Če pa se za spust dobiš bolj z gojzarji, pa še to vrži v ruzak.
No, pustim še kej za Mileta.... :lol:
 TONEK
#364037
Vidiš, Topka, tukaj imam pa jaz privilegij. Ko pridem dol, ni več kupa ampak samo še moj ruzak. :D
 vinkop
#364038
zz topka napisal/-a:Mile bo svoje, jast pa svoje... 8) :D
Nič bat; vinkop, parkirnega placa je dovolj. Bolj boš zgodaj tam, bližje boš prizorišču. Regresa ne glih s sabo nosit :D , vse ostale najvažnejše stvari (ključi, glih za en pir na Kokrškem...) pa daš v ruzak, tega pa v kombi, ki ti ga bojo odpeljali s teleferiko do Kokrškega sedla. Da je avto "prazen", pa najbolje vse v kofano.
Za vzpon imej covate, ki ti najbolj ležijo, za spust pa lahko tudi iste, saj se gre dol res bolj previdno. Če pa se za spust dobiš bolj z gojzarji, pa še to vrži v ruzak.
No, pustim še kej za Mileta.... :lol:

hvala za informacije...kaj pa gre ponavadi v ruzak? verjetno suha oblacila, brisaca..? sem cisto nov na tem podrocju in moram malo sprasevati....se boljse bi bilo da bi imel enega kolega ali kolegico s seboj, da se bi bolj varnega pocutil...ne vem...
 milk
#364040
vinkop napisal/-a: sem cisto nov na tem podrocju in moram malo sprasevati....


Če si toliko "nov" v gorskem teku, je to kar korajžen podvig za začetek. Začne se ponavadi z lažjimi teki, ne pa z najtežjim. Do Kokrškega sedla še gre, potem pa je za začetnika povsem druga pesem. Kakšne superge boš imel je pri tem manj pomembno, je pa nekako logično, da če bodo lažji, boš lažje dvigal noge in bodo manj utrujene. Najbolje pa je, da so namenjeni za gorski tek. Jaz sem danes kupil, mislim da dvanajste superge za gorski tek, pa jih imam sedaj ravno prav. imam modele za različne podlage in načine teka in ene za tekme, ene za trening, pa še za sprehode. Danes sem kupil ene najboljših: La Sportiva Helios. To je model, s katerim je Nejc Kuhar, ki mi jih je prodal, (sport 11 11), postavil rekordni čas na Grintovcu! Res, da z nekaj popusta, so me stali 85€.
Torej drži, kar sem napisal, da se da zelo dobre gorske superge dobiti za precej manj, kot 100€. Malo pobrskaj po netu in po trgovinah pa boš tudi ti dobil kaj podobnega. Prepričan sem, da bo po Grintovcu, gorski tek zate kar priljubljena disciplina.
Uporabniški avatar
 zz topka
#364041
Ja, Vinko, v ruzak daš suha oblačila, umivat se glih ni potrebno, ker itak se za spust spet spotiš... če je pa prav mus, je wc spodaj, ja....
hrane in pijače ni treba, je dovolj na Kokrškem vsega.
Pa kaka vetrovka je tudi prav, da je v ruzaku. Sploh, ko se na Kokrškem malo ustaviš in ohladiš, je čist fejst se mal oblečt...
Tudi sama mislim, da si več kot superkorajžen, da si za svojo "nedolžnost" izgubit izbereš ta hujšo babo :lol: :D
Saj ne, da te podcenjujem, a...
 vinkop
#364042
zdej me je @milk pa ze mal prestrasu? jaz sem hotu it gor z rajdercami, sevede ce bi bilo suho in lepo vreme...v nasprotnem da bi bilo oblacno, vetrovno se sploh ne bi odlocil startat....ne vem ce bom imel kej casa v enem tednu hoditi po trgovinah, da bi si kupil trail copate....vem da je tek na Grintovec "kraljevska" etapa tekov po Sloveniji....ravno zato sem se odlocil da vidim kako to izgleda 2000m visinske razlike in pa ce bi prisel gor nekje med dve in dve pa pol ure bi bil zelo zadovoljen...ce pa ne bi slo bi pac odstopil....
Uporabniški avatar
 husein
#364045
vinkop napisal/-a:zdej me je @milk pa ze mal prestrasu?

Nič se bat vinkop. To te samo milk straši, ker se boji konkurence.
Resno, lahko imaš navadne cestne copate. Za gor sploh ni problema (sploh če bo suho), za dol pa lepo počasi (hitro tako ne gre zaradi utrujenosti :lol: Seveda daš lahko v ruzak tudi gojzarje za sestop poleg majice in anoraka (tega si lahko zavežeš tudi okoli bokov, če bo slučajno veter). Marsikdo pa teče v kolesarski majici, ki ima običajno zadaj tri večje žepe, kamor lahko pospraviš anorak, ključe in kakšen gel.
Sam tečem tako cesto, trail teke in ultre in nimam toliko superg.
 milk
#364051
Za čas okoli dve uri moraš biti že kar dober gorski tekač. To pomeni, da si uvrščen v prvi polovici tekačev. Ne vem koliko si star in kako dober si, ampak če si do sedaj tekel v glavnem ravnine, zna biti na koncu precej težko. Je pa res, da je na svetovnem prvenstvu, na Veliki planini zmagal "ravninski" tekač. Meni prav gotovo ne boš konkurent, saj ne verjamem, da si že v moji kategoriji, pa tudi letos imam toliko težav in tako malo treninga, da bom najbrž lovil limitni čas. V finišu se bova udarila s Tonekom!
 vinkop
#364061
ma tudi jaz ne mislim resno s casom okrog dve uri....ce bo slo pri dveh urah bo super, ce bo slo pa pri dveh pa pol ali vec bo pa prav tako ok...drugace pa ce si naredim povsem enostaven izracun, 15 min/km in sem znotraj dveh ur in pol....jaz mislim da je to povsem izvedljivo v normalnih vremenskih okoliscinah ali se motim? to boste povedali tisti, ki ste tam ze sodelovali, ker pisem brez izkusenj s tako zahtevnih tekem in se bom raje drzal reka, vazno je sodelovati.....
 klas
#364068
treba je upoštevati, da na Grintovcu zaradi velike višine in redkega zraka čas hitreje teče :lol: :D

kakorkoli...veselo bo...gremo na 300!!

še 8 dni časa za prijave in ni kaj za odlašati, saj bo Grintovec v nedeljo in (mogoče) nikoli več.. :( , čeprav na tiho verjamemo, da se bo našla druga rešitev.... :idea: :idea:

Topka šparaj se do nedelje...tvoje navijanje je neprecenljivo :cast:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA