Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 TONEK
#369897
Klasične gorsko-tekaške tekme počasi, a nezadržno usihajo, se pa zato krepijo razni traili. V zadnjem času so se organizirale manjše skupine mladih ljudi, ki znajo z reklamo in komercialnimi prijemi privabit množice na štart. Seveda je tem ljudem edini moto profit, sama tekma pa je nujno zlo. Tega si drugače skoraj ne morem razlagat ob omenjenem primeru tekme. Konkretno sem se poglobil v 40 kilometrsko tekmo in v razpisu zaman iskal podatke, ki jih tekmovalec pričakuje. Gospodje so se odločili, da si ob pregrešno dragi startnini ne bodo delali stroškov in podelili medalje le najhitrejšim trem, kot na olimpijskih igrah.
Močno upam, da ne bodo skopušni tudi pri usmerjevalnih zastavicah, sicer bo marsikdo pobegnil z Luknje proti Plemenicam, ali pa z Doliča proti očaku. :D
Seveda mi je trasa všeč, malce dolgočasni sta ravnini Vrat in Krme, čeprav sem slednjo prehodil pozimi od Kurje vasi vsaj 20x. Limit tekme je 14ur in mislim, da bi moral povprečni mlad rekreativec s progo opraviti prej kot v devetih urah.
https://www.triglavtrailrun.com/sl/?fbc ... wGJz6HsCYg
 KadilecSamo
#369898
Oj Tonek,

na omenjeni tekmi lansko leto nisem bil, tako da ne bom sodil nekaj na pamet. Prepričan sem, da lansko leto zagotovo niso imeli kaj dosti profita, na vseh trasah nvm če je bilo 120 ljudi (govorim na pamet, vem pa da sem gledal rezultate in je bila zelo slaba udeležba; nekaj višjo ceno štartnine verjetno dvigne že sam TNP, pa oskrba okrepčevalnic (helikopter)... Par let nazaj smo imeli tarifo 1e-1 km, zdaj pa je to že bolj redkost kot pa pravilo. Da ne govorimo o štartnih paketih, vsako leto dobiš v bistvu manj za več. Pohvaliti moram Podbrdo, že par let je 100 km trasa 60e v predprijavi, medtem ko je recimo Vipava vsako leto dražja (letos že 100e)...

Glede omenjene strani se pa strinjam, da je bolj "lovska". Kliknil sem na tvoj link, potem sem kliknil na tekmovanje in še pravila, da sem zbral kolikor toliko vse informacije, nisem pa videl v kateri rubriki je podeljevanje medalj :lol:

Za tekača je najbolje, da klikne na traso in mu tam piše cena, glavne značilnosti, obvezna oprema).

Nekaj podatkov o 44 trasi imaš tukaj, ne vem točno kaj iščeš...

https://www.triglavtrailrun.com/sl/tekmovanje/
 TONEK
#369903
Podeljevanje medalj je pa prepovedana tema, Samo! Ravno tako, kot je prepovedan spisek prijavljenih tekmovalcev, ob objavi rezultatov pa varovanje osebnih podatkov ni več aktualno :mrgreen: Letos se po navedbi Mateja obeta kar huda udeležba, saj je bilo že 12. 2. prijavljenih 330 tekmovalcev in ob zasedbi vseh razpisanih mest bi že ob najnižji ceni startnine naneslo skoraj 30 tisočakov.
Madonca, v tej pašti bo lahko res veliko mesa...
 TONEK
#370673
Uf, kako sem zanemaril to temo. Še slab teden do tekme, pa še vedno ne vem, ali bom tekel sam, ali v kakšni družbi (varovanje osebnih podatkov :evil: ) Kakor ti meni, tako jaz tebi in če je vse tabu in se primerjajo z olimpijskimi igrami (starostnih kategorij ob pregrešno dragi štartnini sploh ni, dam vsakomur za pir ali dva, da me zapelje od Kovinarske koče do Kurje vasi, saj ravnina ni moja vrlina. :D
Prahu na cesti ne bo, saj je napovedano idealno vreme.
https://www.yr.no/en/forecast/daily-tab ... c/Kanjavec

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA