Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#230538
toma napisal/-a:A mi lahko kdo pove kolk km. je iz Železnikov do Prtovč,kolk pa do vrha?
Kakšna je recimo primerjava z tekmo Teka na Veliko planino težja al je tam,tam? :oops:


Če želiš bolj natančno primerjavo: na Veliki planini sem letos dosegel čas 1h 22', na Ratitovcu pa imam čas 1h 29'. Povprečni naklon je precej podoben: Vel. pl. 10,2, Ratitovec 9,8. Dolžina: V.pl. 12km, Ratitovec 12,1km. Konfiguracija je precej podobna, le da so strmi in položni deli, asvalt, makedam, planinska pot itd. nekoliko drugače razporejeni po progi. Majhna razlika v povp. naklonu je predvsem zato, ker mislim, da je na Ratitovcu nekoliko več spusta, ki pa ga nekaj nadoknadiš v nekoliko strmejšem in bolj skalnatatem zadnjem delu. Tudi pred ciljem je nekokiko razlike, saj je bila na Veliki pl. ciljna "strmina", tu pa je ciljna "ravnina".
#230576
Bojan Ambrožič napisal/-a:Obstaja vprašanje s čim teči v nedeljo, ker bo pomojem za cestne coapte preveč spolzko.


Sem mislil, da si že slišal za "superge ali copate za gorski tek". Že nekaj časa delajo tudi take. :shock:
#230578
Loni napisal/-a:...na turiste si pozabil :wink: name, ker pridem pogledat tisto ta pravo gorsko spidvejistično srenjo, časa bom imela vsekakor dovolj


Loni, letos si že večkrat dokazala, da v gorskih tekih nisi samo turistka...

LP
#230587
milk napisal/-a:
Bojan Ambrožič napisal/-a:Obstaja vprašanje s čim teči v nedeljo, ker bo pomojem za cestne coapte preveč spolzko.


Sem mislil, da si že slišal za "superge ali copate za gorski tek". Že nekaj časa delajo tudi take. :shock:


Problem je vtem da gorski pa nimajo blaženja, kar ni v redu, ker se precej teče po cesti.
Uporabniški avatar
 vencelj
#230593
Do štarta v Podlonku je cca 10 min vožnje (za članice in mladince) :!: , do štarta na Prtovču (ekipni tek in mladinke) pa cca 15 min vožnje :!: Štarti so ob 10:15!
Cilji so na Ratitovcu, prevoz opreme iz Železnikov (prijavno mesto pri športni dvorani) na Ratitovec ob 9:40, velja tudi za ekipni tek :!:

LP

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA