Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#257409
Z Matejem – Jethrom se nameravava jutri v 24. urah spoprijeti z omenjenimi vrhovi. Če nama bodo sreča in vsi tisti, ki bdijo nad nami, naklonjeni, bova v soboto zjutraj stala na vrhu Triglava 8) .
Namen projekta je v čim krajšem času peš in s tekom povezati vse tri najvišje vrhove posameznih gorskih skupin naših Alp (Grintovec 2558m :D – Kamniško-Savinjske Alpe, Stol 2236m :D - Karavanke in Triglav 2864m :D -Julijci) ter se seveda povzpeti nanje.

Start bo ob 5.00h v Kamniški Bistrici, sledi vzpon na Grintovec, spust na Jezersko, vzpon na Plešivec do Dolge njive, naprej proti Kofcam, spust v Podljubelj, na Ljubelj, Zelenico in Stol. Sledi spust v Žirovnico in nadaljevanje poti proti Zg.Gorjam v dolino Radovne do Krme. Od tu naprej naju za konec čaka še vzpon na Vrh »očakov siv´ga poglavarja«.

Nekaj smo o tem že pisali :

viewtopic.php?f=14&t=12218&p=193272#p193272
Nazadnje spremenil jan_jan, dne 10 Jul 2012, 18:04, skupaj popravljeno 1 krat.
#257413
Korajžno zastavljen načrt, ki je vsekakor izvedljiv, seveda z dobro predpripravo. Pred šestimi leti sem si nekaj takega umislil tudi jaz, seveda v veliko lažji obliki, saj sem se po ¨ravnem¨ vozil z avtomobilom. Ob 4h sem začel pri Aljaževem domu v Vratih, ob 9h zvečer pa zaključil pri spodnji postaji tovorne žičnice na Kokrško sedlo.
Želim vama vso srečo in ne pozabita fotoaparata.
lp Tone
#257414
Precej drzno zastavljen načrt. Mislim, da je zadeva izvedljiva ob podpori mati narave (ne preveč mokrote), brezhibni logistiki in vrhunski pripravljenosti. In naštudirani trasi v nulo.
Sam bi bil zadovoljen z 24 urami od vrha Grintovca do vrha Triglava ( ob predpostavki, da bi bil zdrav), Jani pa ima očitno večje apetite, saj je vštel v 24 ur še vzpon na Grintovec ( cca 2.45 ure). Star maček že ve kaj dela...

Upam, da mu bo ob logistični podpori legende Staneta Barberja in ljubeče žene Janje uspelo, sam pa se mu mogoče celo pridružim delček poti za moralno podporo...

Srečno, Jani, korajža velja!

Uroš
#257417
Odlično!
Pot je bila leta 2009 opravljena do Kredarice v 31tih urah.
http://www.rtvslo.si/blog/urban-golob?&page=2
Lansko leto sem se tudi sam lotil projekta. Žal brez spremstva. Kar sem kasneje močno obžaloval. Izgubil preveč časa v kočah (preden si postrežen s hrano in poješ, je hitro 45minut mimo) v tem času pa nareiš že nekaj kilometrov. Po 19 urah, ko sem prišel do Žirovnice, ob 13:00h in pri 32 °C, ter ob misli, da je pred mano 30km ravnine, ki naj bi jo odtekel oz. prehodil v tej pripeki. Sem pač "vrgel puško v koruzo" ter poklical prijatelja, da pride pome.

Z podporo menim, da se da priti pod 24urami, vendar ne bo lahko ;)
Držim pesti, da uspe.

Lp Jure - Cveto
#257436
Ej bravo, super pustolovski izziv, ravno pravšen za te dolge poletne dni. :clap:

G-S-T (TRIJE VRHOVI) ima prav vse, kar potrebuje: zaključen cilj (3 očaki naših alpskih skupin), omejen čas podviga (24 ur). Način gibanja = izključno peš (hoja, tek). Lažje izvedljiva je seveda zadeva s kolesi ali rolerji, a je to že druga kategorija. :wink:

Opisan podvig peš - (po mojem vedenju) še ni bil dosežen, zato je izziv toliko večji. Najbližji "približek" je 31 ur do Kredarice priznanih tekačev, kar govori za brutalno turo, kjer se vse mora poklapati (predvsem vreme in logistika). :!:
Zelo važno je, kje se bo začel meriti čas (začetek prvega vzpona), važna je vsaka minuta.

:idea: Nekoliko lažja varijanta izziva je, namesto "OSVOJITI" vse tri vrhove v enem dnevu, kar pomeni 3x dol in gor, STATI na vseh treh vrhovih v 24 urah, kar pomeni, da sta prvi vzpon in zadnji sestop lahko izven tega okna 24 ur. Sam sem razmišljal o tej varinati :D

No visva gresta čisto klasiko. Uživajta fanta, bodita tudi previdna, spremljamo, navijamo in si želimo, da vama uspe prvenstven izziv!! :laola
#257444
Z dveva v dan vas je več "extremistov" in to je z moje strani pohvalno. Mateja poznam in vem da je trdoživ, žal Janija ne, a verjamem, da se tudi njemu preteka po žilah železo. Fanta želim vama velikooo sreče, saj te največ potrebujeta in komej čakam, na poročilo. Poročila o extremnih podvigih, to so prava poslastica in še ne prebereš jih do konca si že sredi kamniških planin :lol: .
Še enkrat, hud iziv je to in veliko sreče. :laola
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA