Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 nivesj
#282638
Pozdravljeni,

prosim izkušene tekače, da mi svetujejo, kako se naj lotim gorskega tega, katere so tiste znane 'gorske tekaške proge' primerne za recimo temu 'gorske tekače - začetnike'? Tečem nekaj let po Ljubljani in sem naveličana asfalta, ravnice in prometa, vajena, pa, da poznam pot in je vedno kdo v bližini.

Torej iščem kako označeno, enostavno progo, morda kako asfaltirano, za začetek?
Uporabniški avatar
 mac
#282762
V Sloveniji ne manjka hribčkov, hribov in gora.... zato kar veselo na trening, najbolje v prej napisanem vrstnem redu..., jaz bi se osebno izogibal asfalta v naši prelepi deželici :)

lp...
Uporabniški avatar
 vencelj
#282772
Hmmm...bolj "hribčkaste variante" v Ljubljani so Golovec, Rožnik, Šišenski hrib...malce ven Šmarna gora, proti jugu Krim. Povsod so cestni vzponi, pa tudi steze, gozdne in planinske poti...
Sicer pa veliko o gorskem teku in treningu gorskega teka dobiš na spletni strani http://www.gorski-teki.info/, priporočam predvsem zavihek "zanimivosti".

LP
 nivesj
#282774
Hvala vam za odgovore.

Upam da mi še kdo odgovori in pove, kje so kakšne lepe, zanimive, dobro označene poti, z lepimi razgledi... :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#282775
nivesj napisal/-a:Hvala vam za odgovore.

Upam da mi še kdo odgovori in pove, kje so kakšne lepe, zanimive, dobro označene poti, z lepimi razgledi... :D


Kot pravi mac: v Sloveniji ne manjka hribčkov, hribov in gora!
Narava je enkratna, najbolje je menjati terene, kar pomeni, da se je včasih treba najprej nekam zapeljati.
Morda ne bi bilo slabo, če bi vsaj namignila, kje so tereni, kamor si želiš (okolica LJ, smer :?: ), kakšne razdalje, vedno isto traso ali vsakič nekaj drugega...tvoje vprašanje je preveč splošno, da bi lahko pričakovala direkten odgovor :roll:
Treba je vedeti, da ima vsak tekač v svojem okolju določene trase, ki so mu najljubše in po njih (izmenjaje) teče, kar pomeni, da bi ti (hipotetično) lahko 100 tekačev v kratkem času serviralo 1000 prelepih tekaških tras...naj ti naštejem svoje najljubše gorske?
:?

LP
 t-bone
#282779
Zanimiva tema.
Se že nekaj časa spogledujem z idejo, ampak ne najdem "poguma" :lol: .
Golovec je super, ampak se mi zdi, da bi počasi morda hotel malo več. Na Krku, v okolici Malinske, je kar nekaj variant, kjer lahko sprostiš zavore in greš enostavno v naravo in tečeš - ideja za poletne mesece. V okolici Ljubljane pa človek spet zapade v prepoln delovni ritem in zmanjka idej (najlažje je obrnit par ustaljenih krogov, saj za več vendar nimamo časa, ne? :? ), zato bom zelo hvaležen, če mi lahko predlagate nekaj idej kamor bi se lahko obrnil za začetek.
LP
 nivesj
#282826
Ja, res je, premalo sem napisala, pričakovala sem da mi boste stresli iz rokava, vsak po nekaj predlogov, in da bom samo izbirala, med ponujenim.

Meni je glede lokacije čisto vseeno kam grem, med tednom se itak da zadržujem ob ljubljanskih ulicah, po PSTju, in tam naokoli, ker časa za drugo ni. Med vikendi pa grem na malo daljše teke, in v zadnjem letu sem poskusila tudi z malo klančki, najprej je to bil kar Ljubljanski grad, potem pa nekajkrat Rožnik, pa Golovec, pa klanec proti Gameljnam s Črnuškega konca, pa take podobne poti. Ker sem ugotovila, da mi je to všeč in da si želim več kot to, ker če ne postaja vse skupaj preveč rutinsko, sem se obrnila na vas.

Sem pa v zlatih srednjih letih (47), tečem pa 5 let, približno 5-6x tedensko in pretečem približno 200km mesečno, +,-. Nisem hitra, sem bolj 'v svojem laganem ritmu', tečem pa z namenom ohranjanja zdravja, vsekakor mi tek predstavlja krasno duševno in fizično 'meditacijo', čas, ko se posvetim sama sebi in svojem telesu. In to mi je všeč.

Hvala vam za ideje in napotke... :D :D :D
Uporabniški avatar
 lukav
#282837
nivesj napisal/-a:Ja, res je, premalo sem napisala, pričakovala sem da mi boste stresli iz rokava, vsak po nekaj predlogov, in da bom samo izbirala, med ponujenim.

Meni je glede lokacije čisto vseeno kam grem, med tednom se itak da zadržujem ob ljubljanskih ulicah, po PSTju, in tam naokoli, ker časa za drugo ni. Med vikendi pa grem na malo daljše teke, in v zadnjem letu sem poskusila tudi z malo klančki, najprej je to bil kar Ljubljanski grad, potem pa nekajkrat Rožnik, pa Golovec, pa klanec proti Gameljnam s Črnuškega konca, pa take podobne poti. Ker sem ugotovila, da mi je to všeč in da si želim več kot to, ker če ne postaja vse skupaj preveč rutinsko, sem se obrnila na vas.

Sem pa v zlatih srednjih letih (47), tečem pa 5 let, približno 5-6x tedensko in pretečem približno 200km mesečno, +,-. Nisem hitra, sem bolj 'v svojem laganem ritmu', tečem pa z namenom ohranjanja zdravja, vsekakor mi tek predstavlja krasno duševno in fizično 'meditacijo', čas, ko se posvetim sama sebi in svojem telesu. In to mi je všeč.

Hvala vam za ideje in napotke... :D :D :D


Jaz tečem iz centra in se občasno odpravim na ti dve varianti:
- Cankarjev dom > gostilna Čad > PST > Brdo ali Mladinska ulica (most čez obvoznico) > tisti hrib nad Podutikom > Toško čelo (približno 22km)
- Cankarjev dom - Golovec - Orle - Molnik nad Škofljico (približno 18km)

Rožnik ima precej poti, zato je možnih precej kombinacij, meni je všeč recimo predel Malega Rožnika.
Uporabniški avatar
 vencelj
#282839
AVI je pred kratkim v svojem blogu nanizal celo paleto različnih variant na Šmarno goro: http://www.davidkadunc.si/gori-doli-nao ... arni-gori/ .
Gorski tek je lep prav zaradi možnosti stalnega odkrivanja novih terenov in poti, ki lahko pomenijo krasen izziv...neverjetne možnosti (in neslutene razsežnosti) ponujajo polhograjci (npr. http://www.slovenia.info/?pohodnistvo=437&lng=1 ).
Številne pristope ponuja Krim ( http://www.hribi.net/gora/krim/26/178 )...morda ti lahko koristi tole: http://www.hribi.net/gorovje/polhograjs ... jubljana/5 ... :juhuhu:
Kot sem že napisal, v vsakem koncu imajo svoje variante (npr. Kamničani Sv. Promoža, Kranj Jošta, Loka Lubnik in Križno koro itd...) in čudi me, da se še ne oglasi kdo iz tvojega konca, da bi nanizal svoje poti...

LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA