Stran 1 od 6

7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:21 Nov 2013, 04:05
Napisal/-a Ganesh
Vse ljubitelje hoje, teka in druženja v zimskih mesecih vabimo na 7. Zimski Pokal Peš na Pohorje, ki se prične v nedeljo 1. decembra 2013.

Po statistiki "6. ZPPP" se je v povprečju vsako nedeljo prireditve udeležilo kar 268 pohodnikov in tekačev. To je zagotovo svojevrsten fenomen še posebej če se upošteva, da se udeleženci soočajo s Pohorsko strmino z višinsko razliko 700 metrov v vseh vremenskih pogojih: v dežju, snegu in temperaturami do -20 stopinj Celzija. Nešteto izkušenj in zanimivih zgodb se je nabralo v druženju v preteklih 6 zimah.

Zavedamo se, da prireditev kreirajo udeleženci sami, ki z svojo prisotnostjo v čarobnem okolju Pohorja ustvarjajo posebno vzdušje ter energijo, ki nas izpolnjuje in s tem daje motiv, radost ter željo po novem druženju.

Pred nami je novih 12 nedelj in prav toliko priložnosti do novih izkušenj.

Pokal bo potekal 12 zaporednih nedelj od 1. decembra do 16. februarja s startom ob 9.30 pri spodnji Pohorski vzpenjači, natančneje na koncu asfalta. Prvi del proge poteka po makadamski cesti v smeri trikotne jase dokler ne zavijemo desno po markirani gozdni povezavi na Jonatanko, preko nje pa po Fiski do cilja, ki je pod zgornjo postajo Pohorske vzpenjače.

Na vrhu se bomo kot že prejšnja leta okrepčali s slaščico in napitkom ali čajem. Prve tri vzpone bomo skupaj hodili do zadnje strmine pred ciljem kjer z odprtim startom nadaljujemo do cilja.

Vzponi bodo v vsakem vremenu. :wink:

Čip (elektronska kartica ali zapestnica), ki ste ga uporabljali v pretekli sezoni, velja tudi za to sezono, ne pa tudi startna številka, ki jo prejmete na startu svojega prvega vzpona. Elektronska kartica je prezplačna, zapestnica (bolj praktična) pa stane 4 eur. Tekmovalci 6. Zimskega Pokala imajo v skladu s svojo lansko uvrstitvijo v naprej določene startne številke v 7. Zimskem Pokalu.

Startnine ni.

Pravila Pokala so na spletni strani: http://si.srichinmoyraces.org/
Za dodatna vprašanja pa se lahko obrnete na tel. št.: 041 691707.

Zakaj toliko udeležencev?
Pridi, vidi in doživi! :laola

Slika

Slika

Slika

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:24 Nov 2013, 18:07
Napisal/-a Ganesh
Še teden dni do prvega vzpona.
Žarko sporoča, da so startne številke ready.

http://si.srichinmoyraces.org/files/si/7_zimski_pokal/razpis/StartneStevilke.pdf

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:26 Nov 2013, 07:53
Napisal/-a ZarkoM
Ja, startne številke tekmovalcev iz lanske sezone so v naprej določene --tako kot vselej so enake uvrstitvi po WMA kategoriji v pretekli sezoni. Najdete jih lahko tukaj. Tiste, ki ste se udeležili vsaj 7 vzponov v pretekli sezoni, bo identifikacijski listič z letošnjo startno čakal pri prijavni službi, ostali pa jih boste dobili ob svojem drugem vzponu v letošnji sezoni.

Seveda bo na voljo tudi dovolj prijavnih obrazcev za tiste, ki se nam pridružujete prvič ali pa žal lansko sezono niste utegnili priti niti eno nedeljo. Ob prijavi boste prevzeli tudi čip (kartico ali zapestnico) za merjenje časa.

Čipi (kartice ali zapestnice) za merjenje časa, ki ste jih lanski tekmovalci uporabljali v lanski sezoni, veljajo tudi v letošnji sezoni. Če ga je kdo izgubil ali zavrgel, bo sicer lahko prevzel novega, a prosimo da jih v izogib dodatnim stroškom organizatorja le poiščete in če imate na njem napisano startno številko, to izbrišete (če ne gre z vodo, pa gre z alkoholom ali izdelkom, ki vsebuje alkohol :D ), saj imate zelo verjetno v letošnji sezoni drugačno.

Ne glede na to pa bo beleženje časa prve tri vzpone (odprta tekma od "korita") potekalo na klasičen način (brez čipov), zato si svojo letošnjo startno številko zapomnite saj jo boste morali povedati ob prihodu v cilj.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:26 Nov 2013, 22:51
Napisal/-a domen.rogina
Ali moramo tisti, ki imamo čip zapestnico, le to prinesti pred štartom do vas, da jo ponovno programirate z novo štartno številko ali to ni potrebno?

Lp, Domen.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:27 Nov 2013, 08:09
Napisal/-a ZarkoM
Čipi (zapestnice in kartice) niso programirane na startno številko temveč imamo zabeleženo komu smo ga predali. Ker vemo kakšno startno številko ima nekdo v letošnji sezoni, imamo vse potrebne informacije.

Lastnikom čipov iz pretekle sezone se torej zaradi čipov ni potrebno oglasiti pri prijavni službi. Vsekakor pa se oglasite, da prevzamete startni listič (nekateri ga imate v naprej pripravljenega), ostale pa bo čakal od njihovega drugega letošnjega vzpona naprej.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:29 Nov 2013, 21:37
Napisal/-a ZarkoM
Vreme bo kar pravšnje za začetek pokala. :D

Ker bo, kot vsako leto na prvih tekmah, pri prijavni službi malce gneče, pridite malo prej kot običajno -- okoli 9:00. To je še posebej pomembno za tiste, ki se nam pridružujete prvič, oziroma lani niste utegnili priti in zato nimate v naprej dodeljene startne številke.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:30 Nov 2013, 19:34
Napisal/-a meža stane
Dober večer se nama je izteklo tako ,da prideva jutri .Me pa zanima stanje na vrhu ,oziroma ,če je sneg, kar bi bilo super.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:30 Nov 2013, 23:09
Napisal/-a ZarkoM
Proga je v celoti kopna a pomrznjena. Snega je samo toliko kolikor so zasneževali po bejbiki (dovolj za sankanje :))

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 00:28
Napisal/-a Ganesh
Pravkar sem se vrnil s Pohorja kjer smo (malo pozno) postavili cilj.

Zadnjih 300 m je snega za vzorec in pomrzjeno, zato rahlo spolzko.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 17:47
Napisal/-a Lenz
Utrinki z današnje prve tekme 7. zimskega pokala Peš na Pohorje
https://plus.google.com/photos/10073316 ... 6477066401

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 18:44
Napisal/-a ZarkoM
Še topli rezultati. :D

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 19:57
Napisal/-a PeterM
Zimskega pokala Peš na Pohorje nič ne ustavi.
Plaz se vali dalje, ker dober glas seže v deveto vas. :laola
Že na prvi tekmi nas je bilo več kot tristo.
Vreme je bilo prelestno. Je omogočilo, da smo se lahko na sprinterski
zaključek postavili zelo na široko. Konkurenca je bila obogatena z zelo
močnimi gorskimi kolesarji iz Ukrajine. Na novo je prišlo še ogromno drugih kolesarjev.
Ko smo se pri koritu postavili za ciljni sprint, je bilo hitro jasno, da je v zraku stampedo.
Ta se je zgodil v prvi strmi klanec. Za večino je bitka za pozicije pomenila umiritev
na položnejšem delu. Potem pa je prišel še pravi izziv. V zgornjem delu pljuč je
peklo kot hudič. Pač nismo vsi navajeni takšnih kratkih nadobremenitev.
V cilju je sledila živahna analiza. Tam bi se dalo še malo stisniti in podobno.
Pa še obvezen iztek do stolpa z okroglo glavo v odlični družbi.
Zelo lepo izkoriščen dan. :D

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 20:32
Napisal/-a TONEK
Nikakor ne razumem skoraj mirujočih tekmovalcev (na slikah) v urejeni vrsti tik pred ciljem?!?

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 21:12
Napisal/-a TicTac
Ker je "tekaški" del na prvih treh vzponih relativno kratek se je na cilju naredila vrsta. Vsak je moral povedati svojo številko in s tem je nastala sekunda - dve postanka. Od tod vrsta zadnjih 10-20 metrov. Pač do vrste si lahko prehiteval, potem pa si z doseženo pozicijo prišel skozi cilj.

Re: 7. ZIMSKI POKAL PEŠ NA POHORJE

OdgovorObjavljeno:01 Dec 2013, 21:13
Napisal/-a milk
Nekaj reči mi pri tem teku ni povsem jasnih. Prvo: ali je trasa skoraj dvakrat daljša od tiste zadnjič, ko je bil tek na pohorje, ali ste šli vsi toliko počasneje? Drugo: če bi se vam slučajno hotel kdaj pridružiti, kakšna je procedura, da bi imel izmerjen čas. Ali obstaja tudi možnost enkratne udeležbe, saj za večkrat mi je iz Ljubljane nekoliko predaleč.