Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#345848
Razpis

Štart prireditve bo v soboto, 02. aprila 2016, ob 8:00 uri nad vasjo Mače pri Preddvoru, pred potokom (začetek pešpoti na Kališče). Cilj bo v koči na Kališču. Štejejo samo vzponi doseženi med 8:00 in 14:00 uro. Prihod na cilj po 14:00 uri ne šteje! Ob izenačenem številu vzponov šteje boljši čas.
Višinska razlika je 830 m. Pohodne palice so dovoljene.

Kategorije:
1. moški A do 35 let, letnik 1981 in mlajši
2. moški B od 36 do 50 let letnik 1980 do 1966
3. moški C nad 50 let letnik 1965 in starejši
4. ženske D do 40 let letnik 1976 in mlajše
5. ženske E nad 40 let letnik 1975 in starejše

Minimalno opremo, ki jo bodo tekmovalci oddali na štartu do 8:00 ure, bomo prepeljali na Kališče. Okrepčevalnici bosta na štartu pri potoku in v koči na Kališču. Kontrolne kartončke, ki jih tekmovalci dobijo na štartu, je potrebno žigosati samo pri vzponu ob drugi klopci. Spust je dovoljen po uhojenih poteh. V startnino je všteta spominska majica, okrepčila, enolončnica, vesela družba pod Storžičem in še kaj!

Tekmuje se na lastno odgovornost!

Štartnina plačana do 27.marca 2016 v koči na Kališču je 15€, zadnji teden pred tekmo (in pred startom) pa je 20€!

Prijave:
- v koči na Kališču do 27.marca 2016
- izjemoma še na dan tekme do 7:30 ure
- informacije na tel.: 031 33 99 66 Miha oz. email: montemdoo@gmail.com

Vabljeni!
#346565
Tekanje gori doli po stezah, ki vodijo do doma na Kališču se nezadržno približuje. Še dober teden nas loči do šeste izvedbe. Ta vikend je čas za zadnji ogled in pripravo "taktike", ki bo glede na obilo snega na zgornjem delu precej drugačna kot minula leta. Kontrola udeležencev bo, ne glede na vse, enaka kot doslej - vsakič bo na obračališču pri potoku treba dobiti nov kartonček in ga potem v domu oddati pri zapisnikarski mizi. Na obeh omenjenih točkah bo seveda na voljo tudi okrepčevalnica.

Spisek prijavljenih do 22. marca:
Prijave_2016-03-25.png
Prijave_2016-03-25.png (30.03 KiB) Pogledano 8127 krat
#346571
Poročilo s trase na današnji dan:
Odpravil sem se v rahlem dežju, ki je nekje na polovici prešel v sneženje. Pot je bila kopna do 2/3, potem je sledil utrjen, vendar ne poledenel sneg, tako da sem lahko normalno "potegnil" korak. Bližnjica čez Kocarja je bila videti neshojena (mogoče je tam prečil le eden ali dva), zato sem šel po daljši klasični smeri mimo vikendov. Temu primeren je bil nekoliko slabši tudi čas v domu, še vedno pa po pričakovanjih. Spust je drugo poglavje. Priporočam povratek po isti poti. Varianta pod žičnico zaradi obilo snega po moji oceni ne pride v poštev, verjetno je tudi slabo zgaženo. Tudi čez en teden ni za pričakovat večje spremembe. Zato sem na vrhnjem, zasneženem delu, z razliko od vzpona, uporabil že izdelane bližnjice, saj sestava snega ne dopušča hitrega spusta z izbiro nove poti. Preostanek spusta je bil bolj ali manj tekoč, potrebno je bilo malce več previdnosti zaradi mokrih (spolzkih) tal.
Namenoma sem ta trening opravil v "tekmovalnem" ritmu za 6 ur Kališča. Vzpon 46', spust 25', skupno torej za eno rundo 1ura 11minut, kar je nekako 10% slabše kot je moja statistika iz prejšnjih tekem. V večji meri to pripisujem daljši varianti in spolzki progi, ampak 5x še vedno ostaja realna možnost. Rekordov tako letos definitivno ne bo.
Se vidimo danes teden...
:laola
#346722
Spisek prijavljenih na dan 1.4.2016:
(194.64 KiB) Prenešeno 183 krat

Še nekaj navodil za udeležence:
Parkirajte na glavnem parkirišču takoj nad vasjo Mače. Potem imate še cca 10 min peš do štarta pri potoku. Tam se prijavite in dvignite štartno številko najkasneje do 7:45 ure (start bo točno ob 8:00). Hkrati boste prejeli tudi prvi kuponček. Do takrat morate oddati tudi garderobo, ki jo bo organizator z žičnico dostavil do doma na Kališču.
Okrepčevalnici bosta v domu na vrhu, ter na dnu pri potoku. Na obeh boste morali vsakič oddati kontrolni kuponček in vzeti novega.
Za vzpone in spuste izbirajte uhojene poti, predvsem pa pri teku upoštevajte razmere na progi, da boste svoj tek zaključili brez večjih poškodb!
Razglasitev rezultatov bo ob 14:30 v domu na Kališču.
Se vidimo...
:laola
#346754
V dobrem vzdušju, super vremenu (proti koncu nas je pozdravilo spomladansko sonce) in skoraj idealni progi smo "obrnili" tudi letošnjih 6 ur Kališča.
Zaenkrat objavljam uradne rezultate, fotogalerija in pa poročila pa še sledijo.

https://drive.google.com/file/d/0B2Icq4KbcgQ5RGJSb1B6VjBkT1U/view?usp=sharing

Hvala vsem tekačem za udeležbo, zahvala pa gre tudi organizatorju in vsem, ki so kakorkoli prispevali, da smo pripravili to prireditev :clap: :clap: :clap: .

Se vidimo prihodnje leto...
:laola
#346756
Bravo, thief. Še domov nisem prišel, rezultati že na pladnju. Ni kej. Kakor na tekmi (čestitke za zmago), tako pred računalnikom. Z ene tekme, ki se je zgodila prejšnji mesec, so objavljeni ¨začsni¨ rezultati, ko pa dobro pogledaš, tudi teh ni.

Odlična tekma, vse je potekalo kakor treba, zahvala fantoma s Kališča, družini Božič, Andrejevi ekipi pod teraso, Marjanu za škljocanje....
Pogrešal sem edino malce več vrhunskih tekačev, no, jih bo pa danes teden na Naj naj 21 malce več.
Še enkrat, lepa hvala za izvrsten dan.
Drugo leto pa spet.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA