Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 ero
#128
hoj,

spodnja najava je nesramno skopirana z napovedne strani tekov Primorskega pokala:

V soboto, 31. maja, bo Športna zveza Pivka v Petelinjah pri Pivki pripravila 19. Petelinjski tek, imenovan tudi Tek presihajočih jezer Tek bo namenjen predšolski in šolski mladini ter odraslim, pripravili pa bodo tudi pohod na Sv. Trojico. Predšolci in šolarji bodo svoje teke za Pokal petelinček začeli ob 14. uri, takrat se bodo na pot odpravili tudi pohodniki. Ob 17. uri bo start krajšega tekmovalnega teka na pet kilometrov in 15-kilometrskega teka (ta šteje za točke Tekov Sobote). Startnina bo 1500 tolarjev za tekače in 1000 tolarjev za pohodnike, za študente in upokojence, ki bodo tekli, pa prav tako 1000 tolarjev. Vsi udeleženci prireditve bodo dobili toplo malico, napitek in spominsko majico. Tek bo ob vsakem vremenu. Informacije: Drago Štunf, tel. 041/354 327 in Marjan Korent, tel. 041/465 959 (tudi http://www.sportna-zveza-pivka.si).
Uporabniški avatar
 ero
#129
Kratek opis prog najdete tule.

Omenjena je 'srednja težavnost' in 'nekaj manjših vzponov in spustov'. Kolikor sem do zdaj spoznal primorske teke, bomo spet grizli kolena v hrib in opazovali polže, kako nas prehitevajo v klanec :)
Uporabniški avatar
 ero
#131
In kje to je? Iz Postojne greste skozi Prestranek in malce pred Pivko ste na cilju - in na startu teka:

Slika

Na zemljevid sem vključil tudi Knežak, ker je tam tek 14. junija ...
 Odzadnjak
#144
Stara proga je bila prav Ok, novo sem tekel prvič in nikoli več... Primerna za trening, za tekmo mi je pa čist mem. Moje mnenje.
Uporabniški avatar
 ero
#146
hoj,

Odzadnjak napisal/-a:Stara proga je bila prav Ok, novo sem tekel prvič in nikoli več... Primerna za trening, za tekmo mi je pa čist mem. Moje mnenje.


Misliš na to, da je bila stara 3x5 km, nova pa je 15 km in gor dol? Ne vem, jaz še nisem bil v Petelinjem. Danes grem in se bom tam odločil za razdaljo...
 Jože
#149
Pridem - proga pa tudi ne more biti bolj kritična kot v Hotedrščici, me pa tudi bolj zanima tek kot tekma.

L.P. Jože
 Odzadnjak
#150
Stara je bila najprej 7 oz. 3x7 km in je bila precej ravna. Najprej čez travnik kjer je letališče, nato je sledil kratek (cca. 50m) in strm vzpon k cerkvici in potem zložen spust in cepanje po asfaltu v Pivko in iz Pivke v Petelinje po glavni cesti ob robu. Dalo se je "leteti", tek čez travnik pa je bil tudi prijetno mehak.

Potem se mi zdi je namesto 3x7 nastalo 2x10,5. Od cerkvice smo podaljšali po grobem makadamu čez gozdiček, ki je v pripeki zelo prav prišel, zadnji del proge pa je bil še enak.

Zadnja varianta pa iz Petelinjka ni šla čez travnik ampak po asfaltni cestici v sosednjo vas, kjer se je potem začelo zares "čez drn in strn". Ker mi je šlo bolj težko sem čisto izgubil orientacijo in se mi je zdelo kot da se motamo po nenkašnih vojaških poligonih do onemoglosti. Saj proga je bila "slikovita" ni kaj, a kot rečeno imam na tekmi raje bolj hitre terene. Za trening pa je je taka proga kot nalašč.

No, kako je bilo? Včasih je bila standard kaka nevihta tik pred startom, emkrat se je pa ulilo, da smo vedrili ene pol ure predno smo začeli.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA