Forum za podporo vsem, ki vas zanima karkoli v zvezi s Pohodom, Tekom trojk, ...
 Odzadnjak
#3135
Tek trojk je tradicija.
Tek trojk se ne spreminja (razen popravki trase zaradi višje sile: nastala je avtocesta, kak most se obnavlja..)

..pa vendar se ne teče več s puškami na rami kot včasih,
..pa vendar se je dodal krajši tek z Urha in mešane trojke.

Se kaj razmišlja o "koreniti" spremebi kot je:
a) lažja izvedba - seštevanje časov članov ekipe
b) težja izvedba - štafeta cca. 3 x 10 ali 14 - 10 - 4

S čipi in današnjo rač. opremo je izvedba a) dokaj enostavna. Edinstvenost teka se (sicer na drug način) ohrani. Se pa "razbije" ekipni tek, kjer eden teče na "škrge", je potiskan ali vlečen, drugi ima močnejši trening, tretji pa se "sprehaja"... To se dogaja namreč tudi izenačenim trojkam.

Mnenja in predlogi? Pred leti je baje anketa zavrnila vse spremmebe...
Uporabniški avatar
 Dule
#3139
Se strinjam s tvojima predlogoma!
Ja težko je da se dobijo trije čisto enakovredni skupaj, pa tudi če se, lahko kakšen odpove v tempu. Lani sem bil jaz šibki člen v trojki in preostala dva sta mi pobegnila in sta me morala pred ciljem čakati 20 minut, da smo nato skupaj prešli ciljno črto in bili zaradi tega bolj v ozadju uvrščenih :oops: .
Uporabniški avatar
 bigfrik
#3142
sej to ni fora da ti pobegnejo,ce se ze dogovoris za skupni tek,potem teci skupaj pa cetudi pocasneje,sej ne teces ravno za svetovnega prvaka,jaz si vsekakor iscem trojko za letos,ampak verjetno za ta dolgo varianto
Uporabniški avatar
 Bajsi
#3149
Helou!
Kakor je Odzadnjak zapisal; tek trojk je tradicija. Ta tradicija pa izvira iz časa okupirane Ljubljane in kurirskih trojk. Kurirčki niso imeli pušk. Trojka sicer ni neka nova zamisel, ali celo pogruntavščina partizanov. Trojka je osnovna celica gverilskega boja. In kot taka mora delovati skupaj. Četudi je en del popolnoma zanič. V tem je tudi fora tovariške pomoči. Ko eden diha na škrge, mu druga dva pomagata. Če bi prva dva pobegnila, bi lahko zadnji gladko malo odstopil, ko ne bi več zmogel, ker bi bil sam, ker bi bil preutrujen, ker bi se mu zamalo zdelo,..... Tako pa ima v prvih dveh vspodbudo in pomoč, tudi fizično.
Sicer se pa itak že pred štartom poznajo in zelo dobro vedo, kaj lahko dosežejo in koliko je kdo sposoben. Če nekomu ni všeč, da bo moral nekoga čakati naj si najde sebi primerno trojko, ali pa naj ostane doma. Pri trojkah šteje samo tovarištvo, vzajemna pomoč in prijateljstvo.
Pa tudi, trojke ki posegajo po visokih uvrstvitvah so po defaultu enako močne in jim ne bomo prišli niti malo blizu, pa če bosta prva dva tekla 300/h. Bo pa najboljša trojka imela prva dva, ki bosta tekla 400/h.
Zatorej sem sam odločno proti seštevanju časov in še čemu podobnemu.
Uporabniški avatar
 bigfrik
#3162
to bajsi !!!!se cist strinjam,to je res ena redkih tekem,kjer se mi zdi pomembno samo to da sodelujes in zmaga cela trojka,ko pritece skupaj v cilj
Uporabniški avatar
 miro
#3167
Tudi jaz se strinjam z Bajsijem.
Enkrat sem bil jaz najšibkejši člen in takrat sem spoznal tovarištvo v pravem pomenu besede. Sotekača sta ostala pri meni takrat ko sem imel krizo , ter mi dajala moralno podporo. Če ne bi bilo tako , ne vem če bi tek takrat dokončal, tako pa sem ob njuni podpori prebrodil krizo ,tako da smo tek končali na dobrem tretjem mestu -vsaj zame - onadva sta bila sposobna doseči več.
Miro
 dragons
#3173
Najbolj grozljivo je gledat dvojice ki ležijo pri Robbovem vodnjaku najšibkejši člen pa je v ozadju na robu preživetja.Ali pa ko hitrejši priganjajo počasnjše .Tu zgubi dejanje celoten pomen.Mislim da je poglaviten pomen teka ekipni duh in solidarnost.Na koncu ne čutim kot osebno zmago ampak kot nekakšen vložek v skupinski uspeh.
 Odzadnjak
#3177
dragons napisal/-a:Najbolj grozljivo je gledat dvojice ki ležijo pri Robbovem vodnjaku najšibkejši člen pa je v ozadju na robu preživetja.


To se zgodi ravno zato, ker je vse odvisno od najšibkejšega člena in ker je prireditev tekmovalna. Na tem teku se doživljajo najhujše drame najšibkejših, ker zaradi "solidarnosti" tečejo prehitro ali pa prepozno odnehajo...Tako izmučenih ljudi kot tu ne vidiš niti na maratonu. Govorim o teku na cca. 28km. Ko teče vsak zase, zna gotovo bolje razporediti moči. Pri ekipah z manj tekmovalnimi ambicijami in na krajši razdalji tega problema seveda ni, ali pa ni tako izrazit.

S tekmovalnega stališča se mi zdi seštevanje časov bolj pravično in bolj varno za najšibkejše v ekipi. Kdor hoče teči ves čas skupaj, mu ta možnost še vedno ostaja.

Take prireditve naj bi bile konec koncev vse:
- priložnost za dokazovanje najzagrizenejšim (pa naj se nažigajo po mili volji),
- druženje in "veselica" večine udeležencev,
- priložnost za klovne in posebneže, ki tečejo vzvratno, poskakujejo po eni nogi itd.
Uporabniški avatar
 Dule
#3228
Dule napisal/-a:Se strinjam s tvojima predlogoma!
Ja težko je da se dobijo trije čisto enakovredni skupaj, pa tudi če se, lahko kakšen odpove v tempu. Lani sem bil jaz šibki člen v trojki in preostala dva sta mi pobegnila in sta me morala pred ciljem čakati 20 minut, da smo nato skupaj prešli ciljno črto in bili zaradi tega bolj v ozadju uvrščenih :oops: .


Da še malo nadaljujem:

Ja v prvem hipu sem tudi sam pomislil zakaj sta me zapustila na pol proge?
Vendar sem do cilja spoznal, da sta ravnala prav, saj sem pritekel v cilj normalno, pač v svojem tempu in trenutnimi zmožnostmi.
Da pa bi me pol proge priganjala ali celo porivala, pa bi verjetno kar "umrl" od naporov.
Tako da sem jima bil v cilju hvaležen, pa tudi ona dva sta bila videti zadovoljna s tekom in nista bila nič jezna, ker nisem zmogel njunega tempa.

Zato menim, da bi spremembe ta tek samo še popestrile in še povečalo število udeležencev teka :wink: .

Meni pomeni ta tek toliko kot vsi ostali teki, pa še zastonj štartnino za Lj.maraton dobimo 8) ! Se vidimo na startu in to na 28km :wink: :D !
 bine
#3299
Bajsi napisal/-a:Helou!
Kakor je Odzadnjak zapisal; tek trojk je tradicija. Ta tradicija pa izvira iz časa okupirane Ljubljane in kurirskih trojk. Kurirčki niso imeli pušk. Trojka sicer ni neka nova zamisel, ali celo pogruntavščina partizanov. Trojka je osnovna celica gverilskega boja. In kot taka mora delovati skupaj. Četudi je en del popolnoma zanič. V tem je tudi fora tovariške pomoči. Ko eden diha na škrge, mu druga dva pomagata. Če bi prva dva pobegnila, bi lahko zadnji gladko malo odstopil, ko ne bi več zmogel, ker bi bil sam, ker bi bil preutrujen, ker bi se mu zamalo zdelo,..... Tako pa ima v prvih dveh vspodbudo in pomoč, tudi fizično.
Sicer se pa itak že pred štartom poznajo in zelo dobro vedo, kaj lahko dosežejo in koliko je kdo sposoben. Če nekomu ni všeč, da bo moral nekoga čakati naj si najde sebi primerno trojko, ali pa naj ostane doma. Pri trojkah šteje samo tovarištvo, vzajemna pomoč in prijateljstvo.
Pa tudi, trojke ki posegajo po visokih uvrstvitvah so po defaultu enako močne in jim ne bomo prišli niti malo blizu, pa če bosta prva dva tekla 300/h. Bo pa najboljša trojka imela prva dva, ki bosta tekla 400/h.
Zatorej sem sam odločno proti seštevanju časov in še čemu podobnemu.

:idea: Kar se tiče tvojega pogleda na trojko nimam kaj dodati.
Čas paje, da organizator najde primernejše mesto za start trojk, n.pr. pod Urhom, za ta kratko progo.
Zelo prav bi bilo, da poveča število veteranskih kategorij s skupino nad
6o let. Iz leta v leto je več takih trojk, ki se želijo pomeriti s sebi enakimi
Uporabniški avatar
 primus
#3324
Tek trojk je nekaj posebnega in je prav, da v bistvu ostanejo takšne, kakršne so. Množica drugih tekov je, kjer se lahko vsak dokazuje individualno.

Ne glede na tempo in izenačenost je vedno nekdo, ki se hudo matra - od zrelosti drugih dveh je odvisno ali bo zaradi tega še bolj pod pritiskom ali ne. Sam sem bil na zadnjih dveh 'najšibkejši člen' - ni preveč prijeten občutek, res ne. Smo pa tekli skupaj, jaz sem pa iztisnil še kaj več kot sicer in na koncu smo šli na pivo kot se spodobi. Komur se je težko prilagodit (na bolj počasen tempo) morda ni za ta tek ?
Me prav zanima kako bi bilo, če bi še kdaj vmes, med tekom, čekirali ali trojka teče skupaj ?

Strinjam se, štartni prostor je neprimeren; lahko bi štarte nekoliko razbili po kategorijah, vsaj moške trojke, ki jih je največ. Pred dvema sezonama sem bil v mešani trojki in je bil kasnejši štart kar se gužve tiče prava osvežitev. Če se dobro spomnim so pa lani organizatorji sploh zablesteli, ko so vse moške trojke prestavili za pol ure kasneje - bilo je samo še bolj vroče, gužve pa prav nič manj. Bomo videli kakšna 'last minute' rešitev jih bo letos prešinila.

primus
 Barbara
#3473
Me prav zanima kako bi bilo, če bi še kdaj vmes, med tekom, čekirali ali trojka teče skupaj ?


Trojke bomo zelo težko čekirali med tekmo, vsaj kar se tiče teka na 12 km, saj gre bolj ali manj po gozdu, do cca. 3 km pred ciljem, čekiramo trojke na 28 km, in sicer na Urhu, vkolikor bomo pa to naredili, bo morala imeti vsaka trojka 3 čipe, pa tudi takrat verjemite da bo prihajalo do goljufij.

Strinjam se, štartni prostor je neprimeren; lahko bi štarte nekoliko razbili po kategorijah, vsaj moške trojke, ki jih je največ. Pred dvema sezonama sem bil v mešani trojki in je bil kasnejši štart kar se gužve tiče prava osvežitev. Če se dobro spomnim so pa lani organizatorji sploh zablesteli, ko so vse moške trojke prestavili za pol ure kasneje - bilo je samo še bolj vroče, gužve pa prav nič manj. Bomo videli kakšna 'last minute' rešitev jih bo letos prešinila.


Kar se tiče štartnega prostora pa takole, vemo za problem Urha, ki smo ga lani rešili tako kot smo ga, tudi letos ga bomo na podoben način, smo pa premišljevali o prestavitvi štarta, vendar ni druge rešitev kot prestavitev štarta pod Urha, kar pomeni takoj 800 m dovolj strmega vzpona in posledično zelo kisle mišice, kolona bi se sicer zelo raztegnila, vendar ker sem bila sama nekoč tekačica vem kaj to pomeni, s tako trdimi mišicami, bi bilo za marsikatero trojko konec teka že precej pred ciljem, če pa vidite rešitev ureditve štartnega prostora pa je seveda vsak predlog dobrodošel. Poleg tega pa če bi razbijali moške trojke po kategorijah, ki bi imele ločen štart, marsikomu od boljših ne bi bilo všeč, saj prve tri trojke v absolutni kategoriji dobijo denarne nagrade, vemo pa da se med prve tri lahko uvrstijo in se uvrščajo trojke iz vseh treh kategorij. Lahko bi posebej štartala le kategorija moških 12MC vendar s tem ne bi rešili problema, saj je to manj številčna kategorija.

Ko pa že govorite o last minute rešitvi pa vi predlagajte kakšno, pa verjemite da ni bila last minute.

LP Barbara :o
Uporabniški avatar
 primus
#3485
Uff, huda ! Pa niti nisem nameraval vznemirjati po nepotrebnem...

Grem kar po vrsti:
- čekiranje trojk med tekom; predvsem sem hotel pokomentirat, da res redko vidis vse tri tekmovalce tečt blizu skupaj, kar bi verjetno najbolj odražalo timski duh v tem izrazito individualnem športu. Ampak to je bil predvsem komentar, res nima smisla ljudi preveč silit v neka pravila.
- last minute rešitev; če se ne motim smo šele na štartu izvedeli, da ne začnemo ob 9.30 ampak ob 10h. Ker je bilo res vroče in ker ni na štartu nobenega dostopa do vode, je bilo zame te pol ure res neproduktivnih. Max. 10 minutni zamik in efekt bi bil enak. Imaš pač lahko srečo, da dolivaš kar imaš s seboj ali pa smolo, da potem nervozno čakaš prvo vodno postajo, če te zaloge nimaš.
Predlog ? Štart v treh skupinah, v razmaku 5 minut - ta hitri v prvo, ostali kasneje. Sam se z veseljem uvrstim v kakšno kasnejšo skupino, konec koncev čip šteje neto čas.

Pa še enkrat, da ne bo sporazuma - nisem mislil povprek šimfat in podcenjevat truda in dobrih namenov organizatorjev. Če ne bi užival na tem teku, se ga ne bi udeleževal in se tudi ne bi oglašal. Želel pa sem iz svojega konca pokomentirat omenjeno spremembo, ki se po mojem skromnem mnenju ni posrečila.

primus
 Odzadnjak
#3488
V teku trojk ni pračakovati, da bi se vseskozi držali za roke, zato tudi ni smiselno zahtevati, da trojka teče skupaj. Velikokrat je bolje, da slabši teče po svojih močeh kot s priganjanjem... Res pa lahko s tem vedno pride do menjave številk in vključitve "rezerve" - torej goljufije. Vseeno pa menim, da se dobre trojke toliko poznajo med sabo, da do prav velikih goljufij na stopničkah niti ne more priti. Kdor goljufa za 4. ali slabše mesto je pa meni itak vseeno..

Start na nekaj minut po kategorijah (znotraj samo moških trojk npr.) nima smisla... Tu gre za tek črede, ki se redči... Lahko bi bili tekmovalci sami toliko samokritični, da se slabši postavijo zadaj in boljši spredaj, pa je problem rešen.
 Barbara
#3519
Nisem huda, samo določene strvari me zbodejo in nanje odgovorim, saj v današnjih časih težko doživiš pohvalo, metanja polen pa je zelo veliko še največ v času maraona in pohoda, predvsem od tistih, ki so se obeh prireditvev udeležili brezplačno (pa ne leti sedaj to na vas)

- čekiranje trojk med tekom; predvsem sem hotel pokomentirat, da res redko vidis vse tri tekmovalce tečt blizu skupaj, kar bi verjetno najbolj odražalo timski duh v tem izrazito individualnem športu. Ampak to je bil predvsem komentar, res nima smisla ljudi preveč silit v neka pravila.

Bomo zelo težko dosegli, člani trojke tečejo kot pač tečejo in se navadno počakajo ko pridejo dol z Golovca, to je realnost, ki pa bi jo lahko presekali le z naj po mojem mnenju negativno rešitvijo - diskvalifikacijo

- last minute rešitev; če se ne motim smo šele na štartu izvedeli, da ne začnemo ob 9.30 ampak ob 10h. Ker je bilo res vroče in ker ni na štartu nobenega dostopa do vode, je bilo zame te pol ure res neproduktivnih. Max. 10 minutni zamik in efekt bi bil enak. Imaš pač lahko srečo, da dolivaš kar imaš s seboj ali pa smolo, da potem nervozno čakaš prvo vodno postajo, če te zaloge nimaš.

Ta rešitev je bila znana že od torka ko so se zaključile prijave in je bila napisana v tehničnih navodilih, ki so bila objavljena tudi na internetu in na izdajnih mestih v petek na Timingu in v soboto na Prešernu, pravtako pa tudi po zvočnikih. Zakaj ste to preslišali ne vem, vam pa že sedaj povem da bo letos verjetno čisto enako, lahko edino, da bomo moške spustili naprej. Pa tudi za okrepčevalnice bomo verjetno poskrbeli tako kot so na maratonu.
Predlog ? Štart v treh skupinah, v razmaku 5 minut - ta hitri v prvo, ostali kasneje. Sam se z veseljem uvrstim v kakšno kasnejšo skupino, konec koncev čip šteje neto čas.

Ni mogoče na 5 minut, ker bi vsi radi v prvo skupino, mogoče vi ne, vendar pa zaradi omenjenega razloga da ni direktne primerljivosti med vsemi skupinami, ki lahko kandidirajo za absolutno nagrado, to ne bo šlo.

Pa še veliko tekaških užitkov.

Lep dan Barbara

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA