področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

#217401
Hoj!
spela* napisal/-a:
raziskovalec napisal/-a: In prijavljen sem za Sežano 19.3.


Kaj boš pa počel 19. 3. v Sežani? :wink:

:) Kuga nek le? ;) Ogreval se bo. :) Pa kaj, če je mal prezgodej? :P Bo pa kontroliral priprave ali pa pisal kakšen krajši roman, lahko pa tudi kakšno dramo. :) Sem ziher, da mu ne bo dolgcat. :)

Lp, Jusuf ltd.
#217405
Pozdrav!
raziskovalec napisal/-a:Hej Slon, glej da se ne boš na začetku maja vlekel po progi, tako kot jaz lani.

:P Anadele? :D Se mi je zdelo, da se velčeš, ja. :) Jebela, komaj sem te dohajal tam ob Ljubljanici.

raziskovalec napisal/-a:Sam sem začel s pripravami v četrtek (Golada) in nadaljeval v nedeljo (PST).

Sam imam za seboj prvi teden v katerem sem naredil 20km. :twisted: He, he, v nedeljo sem začel nov teden priprav in dodal eno Golado.

raziskovalec napisal/-a:Tudi na Radencih te bom budno opazoval.
Potem pa delaj kar hočeš.

:P He, he, tole se pa sliši prav zabavno. :)

Lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#219683
Za tiste ki ste pozabili na Ludvika vas spomnim na njegova doživetja. Za tiste, ki jih že poznate, je nadaljevanje pod citatom.

raziskovalec napisal/-a:Tole se skoraj se upam dati pod bolj uradne rubrike. :oops: Slon upam, da ne smetim preveč, a lastnega peskovnika si res ne morem privoščiti, pa malo gostujem. Gre za LUDVIKA. :wink:


Nekoč pred ne tako davnimi časi je živela mačka z imenom Ludvik. Goladarji že nekaj veste o tem Ludviku z mojega pripovedovanja, za vse ostale pa naslednji odstavek o zgodovini tega že slavnega(e) mačka(e). :!:

I.
Pozimi se je Ludvik izgubil. :-((
Takrat sem tudi zvedel za njegov obstoj. V centru mesta v bližini ugledne državne institucije so bile razpisane tiralice (oglasi), da se išče mačka Ludvik. :hello:
Mačka je ženskega spola, Ludvik pa moškega, tako da nam ni bilo jasno ali se išče maček ali mačka. Oglasi so viseli en teden, dva tedna in še naprej. Z vsakim dnem, ko smo jih gledali, smo bili bolj zaskrbljeni na usodo neznanospolne hišne zverinice. Upali smo, da gre za samca na daljšem ljubezenskem pohodu, ki se bo vrnil k zaskrbljeni gospodarici. Z žalostno Ludvikijado sem seznanil kup tekačev na Goladi. Zato bi morda lahko to vest objavil tudi pod treningi na Goladi. Tolažili smo se, da lahko tudi samice kam odidejo bodisi na daljši ljubezenski pohod, ali pa le na barvanje svoje dlake (no to je bil že barvasti humor), upali smo, da Ludvik ni dokončno izgubljen, skrbno smo se ozirali po Golovcu, če se ni morda Ludvik le začasno zatekel v urbano divjino (takrat po Golovcu še niso razsajali medvedje); a za Ludvikom na našo neizmerno žalost ni bilo ne duha ne sluha. Upanje v srečen konec je sicer še obstajalo, a novic o Ludviku ni bilo nobenih. :-((

II.
Po kakšne pol leta so imeli uslužbenci zgoraj omenjene ugledne državne inštitucije tečaj tujega jezika v zelo uglednem prostoru v prvem nadstropju te iste inštitucije. Nekako po pol ure tečaja je sredi prostora zašumelo. :shock: In na presenečenje vseh se je sredi sobe pojavila oranžna mačka ali maček. Bila je lepo rejena (ne preveč ravno prav), z oranžno dlako in ovratnico. Začel se je proces, ki bi omogočil, da se dogajanje uvrsti tudi v rubriko doživetja na teku. :lauf:
Ludvik je nekaj časa uspešno izvajal intervalne treninge, dokler ni ena od mačjelastniških tečajnic uporabila strokovni prijem, ki je Ludvika omrtvil na natančno tak način kot se to dogaja mladim muckom. Pod vplivom tega prijema je bilo moč pogledati v ovratnico, v kateri je bil listek na katerem je pisalo kot ste verjetno že uganili - Ludvik. Napisana bila tudi telefonska številka lastnice. Od nekod se je pridobila kartonasta škatla v kateri je Ludvik lepo na varnem, čeprav verjetno nekoliko prestrašen ali celo jezen počakal na svojo gospodarico. :cmok:
:heart Žal je bila akcija tako hitra in učinkovita, da je spol zgoraj opisovanega Ludvika ostal skrivnosten. :?:

III.
Ob teh dogodkih se postavlja več vprašanj:
- :arrow: :?: je bil Ludvik izgubljen pol leta ali se je vmes našel, pa se zopet izgubil,
- :arrow: :?: kako je Ludvik prišel v prvo nadstropje skrbno varovane inštitucije,

Razy sicer ve, da je Ludvik natančno takšen, kot Štruca iz romana Svetilničar, a romana tako in tako ni skoraj nihče bral, kdor pa ga je že, pa žal ne verjame v povezavo. :wink: :arrow: :bum: :cenz:

Glavno vprašanje pa glasi: ali je Ludvik dokončno najden ali pa se bo še izgubljal. Izgubljal od česa (od gospodarice). Zakaj bi se izgubljal, morda Ludvik ve kaj dela in že ves čas sploh ni izgubljen ampak najden, pardon hočem reči je neizgubljen, kajti če bi bil najden, bi pomenilo, da se je pred tem izgubil. :?: :idea: :arrow: :nono:


Danes sem moral službeno k poslovnim partnerjem, ki pripravljajo za tisk letno poročilo naše ugledne državne institucije. Na mestu, kjer drugače parkirajo izbranci ljudstva, je bil avtomobil s slovaško registracijo, okoli njega pa gruča mladeničev (ali srednješolci višjih letnikov ali študentje nižjih - malo že težko ocenim), ki je gledala vanj in glasno komentirala (slišal sem le glasove ne pa besedila komentarja).

POgledam še sam in kaj vidim.
V avtu je maček/ka oranžne barve. Pogledam ga/jo in ga/jo prepoznam. Po zadnjem sedežu je hodil kdo drug kot Ludvik. Oko se mi je skoraj zarosilo, ne vem ali od ganjenosti, da je Ludvik ob tako nevarnem življenju, kot ga imajo mačke še vedno živ. Ali ob empatiji do muk, ki jih preživlja.
Ob tem se postavlja nekaj dilem:
1. Ali je Ludvik nenamerno vztopil v avto in je jezen, ker ne more ven, da ne govorimo o vseh fizioloških potrebah.
2. Alli je Ludvik namerno vztopil v avto z namenom, da odide.
Tu sta sicer dve varianti, optimistična in pesimistična.
Optimistična pravi, da se je vrnil iz počitnic na Sloveškem. Morda se je hotel celo preseliti, pa je ugotovil, da so v centru Ljubljane boljše mačke, hrana in pijača kot V Bratislavi.
Pesimistična pa pravi, da se bo odselil, ker ima poln kufer ljubljanskih mačk, hrane in pijače ali morda celo politike in bo dokončno odšel na Slovaško, ker bo tam bolje, pa še davki so tam baje nižji.
Ej Ludvik pogrešal te bom.
epilog: Ko sem čez dve uri ponovno šel na parkirišču ni bilo več avtomobila, Ludvika pa tudi ne.

Evo Oranžni Slon, sem si zopet sposodil tvoj kotiček. Mislim, da si Luvik zasluži to obvestilo, kjer koli že ta hip je.
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#224262
Pozdrav!

raziskovalec napisal/-a:Za tiste ki ste pozabili na Ludvika vas spomnim na njegova doživetja. Za tiste, ki jih že poznate, je nadaljevanje pod citatom.
...snip, snip, snip,...
Evo Oranžni Slon, sem si zopet sposodil tvoj kotiček. Mislim, da si Luvik zasluži to obvestilo, kjer koli že ta hip je.

He, he, Razy jaz sem počaščen, da lahko gostim v tem skromnem kotičku to res zabavno štorijo o Ludviki(/u). Se toplo priporočam tudi v bodoče. :)

Lp, oranzni slon
#262763
oranzni_slon napisal/-a:Pozdrav!

8) Razy, samo toliko, da boš vedel. :) Preživel sem prvo uro v vodi. :D Vse dame z novo frizuro bi se lahko zgledovale po meni. ;)
O napredku bom vestno poročal. :twisted:

Lp, oranzni slon


:clap: pa je še en okužen s triatlonskim virusom. Čestitke za štart, napredek bo po nekaj urah treningov neverjeten, boš videl.
#262819
Pozdrav!
raziskovalec napisal/-a: :clap: pa je še en okužen s triatlonskim virusom. Čestitke za štart, napredek bo po nekaj urah treningov neverjeten, boš videl.

:D Bomo videli kako se bo tale okužba končala. 8) Recimo, da bom preživel. :)
:twisted: Danes so mi prepovedali goljufat z rilcem (menda se oranžna barva zelo lepo vidi). Moral sem ga spusti pod vodo. ;) Sedaj vem kako se počuti barka, ki zajame vodo in blago tone. :) Po eni uri so učitelji za danes obupali, ampak še niso izgubili volje in so me naročili spet naslednji teden. :roll:

Lp, oranzni slon
#262830
oranzni_slon napisal/-a:Pozdrav!
raziskovalec napisal/-a: :clap: pa je še en okužen s triatlonskim virusom. Čestitke za štart, napredek bo po nekaj urah treningov neverjeten, boš videl.

:D Bomo videli kako se bo tale okužba končala. 8) Recimo, da bom preživel. :)
:twisted: Danes so mi prepovedali goljufat z rilcem (menda se oranžna barva zelo lepo vidi). Moral sem ga spusti pod vodo. ;) Sedaj vem kako se počuti barka, ki zajame vodo in blago tone. :) Po eni uri so učitelji za danes obupali, ampak še niso izgubili volje in so me naročili spet naslednji teden. :roll:

Lp, oranzni slon



Hehehe, se mi je zdelo, kaj bo tvoj največji problem pri plavanju ... da vmes ne moreš prepevati in govoriti vicev. :wink:
Lahko pa to vzameš za izziv in začneš vice praviti pod vodo.
#262891
Pozdrav!
spela* napisal/-a:Hehehe, se mi je zdelo, kaj bo tvoj največji problem pri plavanju ... da vmes ne moreš prepevati in govoriti vicev. :wink:
Lahko pa to vzameš za izziv in začneš vice praviti pod vodo.

8) Ni težava z vici in borbenimi vižami. :) Med germanijo lahko vse nadoknadim. ;) Ne dovolijo mi, da bi rilec držal ven iz vode. :P Skratka, tole bo še zabavno. :)

Lp, oranzni slon
#262894
Eh, oranžni, pa kakšno po(u)tapljanje je sedaj to??
Kaj pa neskončna debata o najinih legendarnih 6 sekundah?? Besno treniram celo leto, vržem kost (glej poročilo Berlin 2011) --> ti pa - ne grem se več in čof v vodo...

Že slutim, kaj se skriva za obzorjem; neskončne debate z Razyem - kam mora biti obrnjen rilec, da te ne odnese iz smeri, in s špelo* - kako narest ene poštene intervale v bazenu...

Skratka. Razočaran.

:D :D :D
#263205
Pozdrav!

primus napisal/-a:Eh, oranžni, pa kakšno po(u)tapljanje je sedaj to??
Kaj pa neskončna debata o najinih legendarnih 6 sekundah?? Besno treniram celo leto, vržem kost (glej poročilo Berlin 2011) --> ti pa - ne grem se več in čof v vodo...

:) Priznam, da so me novice o tvojem rezultatu dosegle ravno, ko sem stal na robu bazena in razmišljal kaj mi je tega treba. Plavanja namreč. :twisted: In roko na srce, tiste skunde razlike mi niso dale motiva za pošteno vadbo. Vedno sem se tolažil, da je to posledica težav z vezalkami na 26,5 km in preveč dobrot na okrepčevalnici tik pred ciljem. :D Ampak, tale Berlin, to pa je nakaj. ;) Temu se pa res lahko reče iziv. :) V letu dni ti obljubim spodoben tekaški odgovor. In s temi mislimi sem brez težav zlezel v vodo in odčofotal novim zmagam naproti. :P

primus napisal/-a:Skratka. Razočaran.
:D :D :D

Bošček. :D Ampak mislim, da se me še nisi rešil. :roll: Še bo treba vaditi. :)

Lp, oranzni slon
#263206
Pozdrav!
Sončka napisal/-a:
primus napisal/-a:Skratka. Razočaran.

:D :D :D


No ja, mišice pa so, mislim od plavanja nastanejo. :-)

Sončka, res je. In ravno zato sem sprejel Razijev izziv. :) Pa spotoma še primusa prehitm za kakšno sekundo ali dve. :)

Lp, oranzni slon
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA