področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

 skorc
#215093
Dreja napisal/-a:Jaz pa razumem pod "Vse je v glavi" naslednje:
90% je v glavi, 10% pa mogoče "v mišicah".


Potemtakem lahko jutri brez kakršnihkoli fizičnih priprav pretečem Spartathlon? Enostavno obujem tenisice, se vsedem na avijon in jutri po grškem zajtrku to odlaufam. Ni variante, da mi ne bi uspelo, saj si želim, da bi ga pretekel?
Uporabniški avatar
 Dreja
#215101
Jutri ne, pojutrišnjem pa mogoče. Valda je pomembna fizična priprava, hotela sem le poudariti, da je glava tudi zeeelo oziroma še bolj. Če se ti zdi nekaj "nedosegljivo" danes, ti je jutri lahko "dosegljivo", ampak ta "klik" je treba v glavi doseči...in seveda boš treniral, treniral, treniral, se fizično pripravil, a brez psihe vseeno daleč ne prideš. Moraš vedeti da hočeš in da lahko. Ti fizika to pove? Pomoje da ne, pomoje lahko še veliko več narediš, kot ti nogce "govorijo"... moje mnenje.
 žabc
#215121
Bom še jaz dodal svoje videnje :D
Ne bom dolgovezil :-- ...lahko vam samo povem, da sem na svoji športni poti in v vsakdanjem življenju videl toliko "svetlih in izjemnih" primerov, da sem 100% na strani Zdravkovega reka :D
Samo nekaj primerov:
- Hoyt team (glej youtube)
- amputiranec, ki je lansko leto uspešno končal trojni ironman
- 90kg triatlonka, ki ima za samo med drugim tudi desetkratni ironman
- Jure Robič in Dušan Mravlje (kot profesionalca)
- France Cokan in ostali 80 letniki, ki delajo ironmane kot za šalo
- sodelovca iz vojske, ki sta letos uspešno končala 75km tek Celje - Logarska. Eden je imel povprečno kilometražo 30km na teden (pri 100kg), drugi pa vsega 15km na teden (res pa je da si je vmes privoščil doping :drink ). Oba sta končala pod devetimi urami
- ....

Kot je bilo že rečeno...ni važno kako in kateri prideš na cilj, važno je da cilj dosežeš. Gre se izključno za premikanje meja svojih zmožnosti. Tako kot nekateri študirajo ali se učijo tujih jezikov pri 80-ih, tako drugi osvajajo pri istih letih Vršič ali premagujejo pol mlajše na ekstremnih športnih tekmovanjih.

Tako, da je tudi sloviti Špartatlon premagljiv...odvisno samo kakšen zajtr si privoščiš :lol:

SANJE so tiste, ki nas pripeljejo na štartno črto...TELO nam pomaga premagati polovico predpisane poti...GLAVA nam pomaga premagati preostalo polovico...SRCE pa je kralj po prečkanju ciljne črte.

Želim vam čimveč solz sreče ob prečkanju vaših življenjskih ciljnih črt!
Uporabniški avatar
 tulček
#216261
Minulo soboto sem gledala film, ki je bil posnet po knjigi, ki sem jo prebrala pred približno 15.leti. Odlična knjiga! Naslov je Peaceful warrior (Miroljubni bojevnik) avtor -> Dan Millman. Film govori o fantu, ki trenira gimnastiko in s pomočjo porihtane glave kljub hudi poškodbi, uresniči svoje sanje.

Priporočam! Odlomki filma na YouTubu :D
Uporabniški avatar
 DamnDreamer
#216531
to je res marsikaj je v glavi :roll: :wink:
Uporabniški avatar
 DamnDreamer
#216553
abcd napisal/-a:
DamnDreamer napisal/-a:to je res marsikaj je v glavi :roll: :wink:


marsikaj pa tud ne :D


ostalo je pa pač v nogah :lol: :wink:
Uporabniški avatar
 Sončka
#216558
ZdravkoC napisal/-a:
abcd napisal/-a:Verjamem, da pri Mravljetu ni bilo romantike v teku. Kakšno telo si pa želi takšnih treningov??? Vsak dan eno in isto, ure teka.

Ni vprašanje, kdo si želi, temveč, kdo zmore.


ZdravkoC, ti si postal že pravi maher v teku, pa še kdo s tega foruma, po mojem tudi prava enciklopedija izkušenj... Moram priznat, da se s tem rekom nisem najbolj strinjala, je pa tudi res, da je ta rek splošen in si ga lahko vsak po svoje razlaga. Vsekakor pa občudujem vse ljudi, ki so vztrajni, dosledni, sistematični in se predajajo čemurkoli že in upajo, da bodo enkrat odlični. Vztrajnost je seveda odločilna in ta se dogaja v glavi, seveda ob podpori bližnjih. Srce, če imamo v mislih srčno mišico, po mojem samo bije in pretaka kri, je pa res, da se danes govori tudi o spiritualni simboliki srca, kar me je včasih mogoče malo zanimalo, danes pa ne več (z leti pač :-))...
Uporabniški avatar
 Popaj
#216587
Res je. Ko so uspešno namestili v človekovo telo prvo umetno srce, so dokazali, da so možgani središče "našega življenja". Torej glava.
Nobenega reka se ne moreš držati dobesedno tako tudi tega ne. Včasih mora biti glava razsodna in reči, za sedaj je dovolj, jutri naprej. Preveč peče mišica, nisem še pripravljen. Vrti se mi, nekaj je narobe, itd. Preveliko povdarjanje vse je v glavi prinaša neprijetne prizore na tekih, ki jih je vse preveč, predvsem na maratonih in polmaratonih. Tekač pade v kolaps, nezavest ipd, ti ko tečeš mimo pa namesto užitka še nekaj časa premišljuješ, ali je s tem človekom vse v redu, kdaj bo pa mene položilo ipd.
Zdravko je lepo v alinejah naštel kaj pomeni vse je v glavi. Torej tudi spoznanje, kako trenirati in kaj zmorem. Mislim, da le tako ni na tekih osebnih razočaranj ampak predvsem zadovoljstvo.
No pa sem še jaz malo filozofiral.
 abcd
#216592
DamnDreamer napisal/-a:
abcd napisal/-a:
DamnDreamer napisal/-a:to je res marsikaj je v glavi :roll: :wink:


marsikaj pa tud ne :D


ostalo je pa pač v nogah :lol: :wink:


se pravi, kdor nima v glavi ima v nogah :D
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#216594
Sončka napisal/-a:
ZdravkoC napisal/-a: ZdravkoC, ti si postal že pravi maher v teku, pa še kdo s tega foruma, po mojem tudi prava enciklopedija izkušenj... Moram priznat, da se s tem rekom nisem najbolj strinjala, je pa tudi res, da je ta rek splošen in si ga lahko vsak po svoje razlaga...

Hvala za prijazne besede :D
Največji problem teh par besed (vse je v glavi) je, da ljudje mislijo, da se morajo z njimi strinjat ali ne strinjat. Prav je, da si ga vsak razlaga po svoje, saj končno ima vsak svojo glavo.
Teh par besed ima pa neslutene možnosti individualne razlage.
 skorc
#216799
Tulček a ti si tudi doživela kakšne preskok? Ta nova slika v avatarju mislim? A si poizkusila srnin golaž in bila tako navdušena, da si morala avatar menjat? :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA