področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 mare
#85691
Nataša, s tole razlago si me prehitela (kar pri moji ažurnosti sploh ni težko). Za angleščino sicer nisem bil povsem prepričan in se zanašam le na slovensko-angleški slovar (DZS), kjer piše tako kot si napisala. Itak pa angleščina ni noben dokaz, saj je en jezik preciznejši na enem eden pa na drugem področju (eskimi imajo menda 30 izrazov za ribo).

Za slovenščino pa lahko dopolnim s citamom SSKJ. Zanimiva je starinska raba za cesarja. Tega pa izgleda nismo vedeli.
:car -ja m (a)
1. v nekaterih slovanskih državah, nekdaj vladar: ruski
car; srbski car Dušan / star. beli car ruski
2. star. cesar: francoski, turški car / pesn. pridi,
pridi, višine car [sonce], med svoje služabnice
zveste (O. Župančič)
• žarg., šol. zeleni car študent višjega letnika, ki vodi
šaljivi obred sprejemanja brucov v študentovsko skupnost
Uporabniški avatar
 Staša
#85756
Kakšen je torej vaš zaključek?

Moj je, da Pegaz JE car! :shock:
 matej-jethro
#85783
Hmmm....zame je pa Pegaz.nadvojvoda@car.com, enostavno...Legenda!!! Če si pa slučajno ugotovu, da slab tečeš, te pa povabm....mah ja...sej kr dobr tečeš :wink:
Grem kokice delat, kr zdele bo kmau loto :shock:
ajde!
Uporabniški avatar
 pegaz
#85794
Dejte no, sej se bom čist razpekmezil!!!
Pa tko je, kt u starih dobrih cajtih, ko smo se en druzga trepljal po ramencih in vzneseno recitirali ode in pohvale. Sam še Primus more kej napisat, pol bom pa itak čist fertik :)

(ampak)

V resnici nisem tak cinik.
Hvala vam, tovarišija. Brez vas bi bili tile kilometri življenja precej težji.

vedno vaš
Pegaz :heart
 Nataša
#85796
nehi, men hormoni delajo, bo paloma izropana!!!! :roll: :wink:
Uporabniški avatar
 Vreme
#85798
Nataša napisal/-a:nehi, men hormoni delajo, bo paloma izropana!!!! :roll: :wink:


Ne skrbi ni šans, papirja je tukaj kolikor hočeš :)
Uporabniški avatar
 pegaz
#85799
Nataša napisal/-a:nehi, men hormoni delajo, bo paloma izropana!!!! :roll: :wink:

Ne, ne, to podpiramo slovensko industrijo!
Nucej Palomo, dokler lahko, sej bojo itak takoj za voglom Pampersi na tapeti :)

(anketa: še dobr, da sm moderator pa lahko spohekam rezltate (če se bo kdo lih zmotu pr glasovanju, aneda)
he he
 Nataša
#85802
Ero, takoj zamenjat moderatorja! Predlagam Vlajkota ali Mareta (independent k Lahovnik PRESS). Pegaz...a si ti....slučajn...glasoval...uno...da ne veš....kdo si? :shock:
Uporabniški avatar
 pegaz
#85805
Nataša napisal/-a:Pegaz...a si ti....slučajn...glasoval...uno...da ne veš....kdo si? :shock:

Stop it! You are scaring me!
(elementarna dedukcija vredna Dpopa PRESS) ;)
 Nataša
#85806
I see people looking like pegaz, walking around like people looking like pegaz...
Uporabniški avatar
 dannae
#95837
pegaz napisal/-a:
Nataša napisal/-a:
pegaz napisal/-a:
dannae napisal/-a:Pozdravček
d

Dannae: a ni bilo tisto: "...Nikdar nočem biti VELIK"? ;) ;)

LL Pegaz :)


NE, ona ima prav. Pegaz, c, c, poznavanje literature, sedi, cvek. :!: :D

Oh Nta
sam dva vprašanja (he he da te še malo podrezam :twisted:)
- a veš, kaj se je zgodilo s fantom, ki je POMOTOMA rekel "velik" namesto "velk"? (kroglice pregelk so neusmiljene)
- ma ja, sej je dost.
Prid raj na Golado, mamo rivajvl :)

Zdej pa konc smetenja, al pa gremo raj v Hlevček.
LL Pegaz :)


Evo, zej lohk tuki naprej smetimo.
Torej, danes zjutraj se mi je pogled ustavil (zakaj že?) na knjižni polički mojih hčera in klik. Pika Nogavička. Torej na strani 290 v zadnji izdaji MK :D se Pika prepira s Tomažem. In ti Pegaz si včeraj povzel izjavo Tomaža. Tako, da se mi je celo zazdelo, da je bil mogoče to tvoj namen.... :wink:
Kakorkoli že, če rečeš velik, potem šele začneš rast....
Hvala Nta še tebi za podporo :roll: .

Aja, pa še zadnjič - kot nalašč - sem nekje prebrala citat Astrid Lindgren. Povzemam, ne citiram :oops:

Če je Pika poleg poslanstva, da je zabavala in razveseljevala ljudi, imela še kakšno poslanstvo, je bilo to zagotovo to, da je pokazala, da tudi če imaš moč in silo za oblast, da ju lahko tudi ne izkoristiš.

Nta pomoč, vejice?

Pozdravček
d
Uporabniški avatar
 raziskovalec
#95863
Dannae očitno ni rekla:
Ljube kroglice pregelk,
nikdar nočem biti velk;
ampak
Ljube kroglice pregelk,
nikdar nočem biti velik.

Posledice so vidne :wink:


Meni pa je najbolj všeč tale citat, mi je pisan na kožo (ime):
”Kaj bomo zdaj počeli,” vpraša Tomaž. ”Kaj bosta vidva počela ne vem,” pravi Pika. ”Kar se mene tiče vem, da ne bom lenarila. Sem namreč raziskovalec in raziskovalec nima nobene ure prostega časa.” ”Kaj je to raziskovalec?” vpraša Tomaž. ”Zapomnita si, raziskovalec je tisti, ki išče in najde stvari. Ves svet je poln stvari in čisto nujno je, da jih nekdo išče ter najde.” Anica vpraša: ”Kakšne reči so to?” ”Ojej, vsake sorte,” odgori Pika. ”Kepe zlata in nojeva peresa in mrtve podgane in pasje bombice in majhne vijačne matice in še vse sorte reči.” Astrid Lingren, Pika Nogavička
Uporabniški avatar
 pegaz
#95870
Dannae, zelo lepo!

Torej - malo sem že pozabil, da se je s Piko o kroglicah pogovarjal Tomaž (mah kaj čem blefirat, sash je lepo pojasnil vzrok in posledico :) ), a vseeno se mi je v možgančkih zataknilo, da je tukaj prav poseben razlog, da je Pika napisala VELK. In ker sta mi bila tvoja avatar in sig všeč, sem te kot gospod Ficko malo pocukal, da vidim, kako globoko gre tvoj Pika imidž :)

In Nta je samo malo pomagala prilivati ognja na olje :?
Kakorkoli že, se veselim srečanja na Goladi!

LL, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 dannae
#95890
raziskovalec napisal/-a:
Posledice so vidne :wink:


veš razi, jest si tist velk bl razlagam kot velk in dolgočasen v srcu :-) ne pa v cm...

raziskovalec napisal/-a:”Kepe zlata in nojeva peresa in mrtve podgane in pasje bombice in majhne vijačne matice in še vse sorte reči.”

sem presenečena, da tako dobro citiraš odstavek. ti je že na kožo pisan, kajne? pri piki vsak nekaj zase najde. verjetno je že kar nekaj časa minilo, odkar si jo bral otrokom naglas... :-))

pegaz napisal/-a:Dannae, zelo lepo!

hvala :roll:

pegaz napisal/-a:Kakorkoli že, se veselim srečanja na Goladi!

8) tudi jaz. bomo spet preganjali strele in grome.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA