področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 Medicius
#327473
Sem dal naslov temi Nogomet, da bo se lahko pisalo razne stvari ne samo o letošnjem SP-ju v Braziliji.
Včeraj me je navdušil Arjen Robben, nogometaš poznan po svoji eksplozivni hitrosti. Danes sem malo analiziral njegov šprint za žogo, ko je drugič zadel proti Špancem. Drugi zadetek je dosegel v 80. minuti, ko so nogometaši že precej utrujeni in iztrošeni.
Skratka tu je posnetek: https://www.youtube.com/watch?v=UPTauuyThI8
Iz posnetka je razvidno, da je pretekel dobrih 50m v 5. sekundah, si medtem enkrat predložil žogo, se znebil obrambnega igralca in imel še moč obrniti vratarja ter zatresti mrežo. Torej tekel je nekje s tempom 1min 40s/km, če bi tekel na 60m, bi jih pretekel v 6. sekundah. Sicer so tu pomembne še stotinke ampak te ne bi veliko spremenile pri moji analizi.
Skratka izredno hitre šprinterje, ki bi lahko podirali rekorde na kratkih progah, se najde tudi pri nogometu. :)

Lp, M.
Uporabniški avatar
 RoKo
#327487
https://www.youtube.com/watch?v=9uEG6kWpQ-4, poizkusimo s temi posnetki.... pri omenjenem golu bi lahko tudi podal...kaj bi se zgodilo potem, pa kdo ve.......
Tekma je bila odlična, Španci mi niso simpatični, tako da je zadovoljstvo popolno.
Uporabniški avatar
 thinkblue
#327582
:Fita :Fita :Fita
Uporabniški avatar
 RoKo
#327746
thinkblue napisal/-a::Fita :Fita :Fita

??????????????????? :?
Uporabniški avatar
 Medicius
#327893
Če si kdo ni zaslužil napredovanja, so to Grki. Ampak vse gre s pomočjo piščalke. Še naš neumni RTV komentator ni znal biti objektiven. :evil:
Uporabniški avatar
 thinkblue
#327894
RoKo napisal/-a:
thinkblue napisal/-a: :Fita :Fita :Fita

??????????????????? :?


Mah, kaj naj rečem ... ova noč nije bio naš dan ;)
Sicer pa je kolega na FBju napisal:
"jaz vam rečem da bo uragvaj s suarezom gladko vse pojedel"
:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 Asparagus
#327895
:Fger

Tako kot že na prejšnjih evropskih in svetovnih prvenstvih. Dajo veliko golov, ne zganjajo preveč teatra, ne tepejo se veliko in ne grizejo :D .
Uporabniški avatar
 RoKo
#328602
RoKo napisal/-a::Fger


Napoved uspešna. :D :Fger
Uporabniški avatar
 Vlajko
#348999
Mogoče pa letos končno zopet :Fita

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA