področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

#258659
ZdravkoC napisal/-a:Mali Lošinj je zakon. Trenutno smo zaključili večer z Avijem in Andrejo, ki sta podrobno opisala 100 milj na zahodu :D
Na Lošinju je tekaška norišnica. Pločniki so polni tekačev. Teče vse, staro in mlado, suhi in debeli, veseli in zacuknjeni ...
Še dva dni za tekaške raziskave sta premalo za vse planirano.
:laola


ja, sami :Fslo in :TF) :D :D
#258667
No, da še jaz dodam zrno. :wink:
Letos tečem dobesedno med počitnicami. Med enimi v Turčiji in drugimi v Španiji. Turčija je že za mano. Tam sem zmogel le 7 km po pesku (ful težko) in asfaltu, ker sem večino "prostega" časa namenil plavanju. Španija pa pride na vrsto takoj po TF10ki. Do takrat pa po "programu za boljše tekače na 21km" 2.Eko maratona. Vreme mi gre na roko :lol: , ker ni prevroče.
Se vidimo v Domžalah nato pa v Mariboru!
:laola
#258701
Še malo mojih hitrih korakov :D

Junija sem si nekaj podaljšanih vikendov privoščil tek na Molatu (tisti ki ste bili kdaj na Ugljanu že veste kje je to). Otok je sicer bolj mali tak da če ga pretečeš po dolgem in počez skupaj z vsemi zalivčki našteješ največ 17 km. Počel sem to sredi dneva (jutra sem namenil familiji, večer pa pivu :D ) in je bilo včasih vroče, da se mi je cesta kar krivila :oops:

V nedeljo pa v Bohinj za en teden. Ima mogoče kdo kako idejo, kam bi se dalo teči za kako urco (če gre v hrib še toliko bolje). Dnevi neprestanega teka se nabirajo in čez slabe tri leta bom pri Grbovih 1000 -ih dneh vsakdanjega teka :?
#258826
ZdravkoC napisal/-a:Mali Lošinj je zakon. Trenutno smo zaključili večer z Avijem in Andrejo, ki sta podrobno opisala 100 milj na zahodu :D
Na Lošinju je tekaška norišnica. Pločniki so polni tekačev. Teče vse, staro in mlado, suhi in debeli, veseli in zacuknjeni ...
Še dva dni za tekaške raziskave sta premalo za vse planirano.
:laola


Edina slabost je, da gre tam čas prehitro... :lol: :lol: :lol:
#259073
kustus napisal/-a:lp

evo da malo zbudim to temo.

midva tekava po stezicah v Igrane-Makarska.

zelo lepo.
:laola :laola



aaaaa, zdej sem ugotovila, da te/vaju res "poznam" ....midva sva bila tudi v Igranah in skoz se mi je zdelo, da sta mi z nadjo od nekje znana. No, zdaj vem :D :D

če se spomniš - na kratko smo se pogovarjali pri hotelskem bazenu, ko sva z možem razglabljala, kako se pride do Živigošća in si nama rekel, da do tja pelje asfaltirana cesta, da ni nič osvetljeno in da vidva tam tečeta vsak dan.

hehe, kok je svet majhen :wink:
#260120
Pa smo jih tud mi dočakali, počitnice torej :laola :laola

Letos za spremembo glede na prejšnja leta smo se odločili za našo obalo in smo se utaborili na Debelem rtiču.

Seveda brez teka ne gre :roll: No jaz lepo laufam kar po ceti do Ankarana pa potem proti Bertokom in proti Kopru in nato nazaj po vsporedni cesti z avtocesto v smeri Dekanov in nato nazaj za Akaran.

In tako vsako jutro že okoli 6ih ali malo prej 8) da lahk svoje oddela še Tatjana :wink:
#284441
Tudi jaz bom program priprav za 21ko na 3. EKO maratonu delno oddelal na Hvaru, tako da bi informacija bila dobrodošla tudi zame. Sicer bom bival v Jelsi, ampak otok ni tako velik, da bi bil problem premik iz enega v drugi kraj :)

Lep pozdrav vsem, ki ste na dopustu in tistim, ki trdo delate doma :lauf:
#284457
Hehe, vidim da se še kdo pripravlja na EKO maraton po hrvaških otokih! Jaz sem se pravzaprav na Visu odločil, da se prijavim na 21ko, pa da vidim kaj bo... ko sem začel tekat šele nekje maja...

Vis je pa pravljica! Iz mesteca je nešteto čudovitih in zelo inspirativnih možnosti po hribčkih, kolovozih, cesticah, med polji in vinogradi, ali čez mestece in čez hribčke in osamljene plaže na drugi strani (zjutraj)... izjemno lepo! Ture med 17 do 30 km se zgodijo kar same, sonce pa te zna že ob 9h zjutraj konkretno opomnit, da je bilo dovolj! Na vodo res ne smeš pozabit, ker se zgodi, da ne srečaš žive duše v dveh, treh urah, če se podaš v bolj odročno smer!
#284518
skorc napisal/-a:A ima kdo kakšna priporočila za Hvar (Zavala). Tam bom ravno 14 dni pred logarsko pa bi pasalo še par tekov naredit (tja do ca. 25 km). V katero smer se splača?

Sam sem prišel s Hvara pa je bilo tako vroče, 35 stopinj, da na tek sploh nisem pomislil. Glede na to, da sem že en teden doma, zgleda, da so tudi temp. razmere umirile. Drugače predlagam pot proti Gromin Dolcu-Vrh-Pitve-pri tunelu po cesti čez hrib in nazaj v Zavalo.
2. varianta je vroča. In sicer po cesti iz Zavale do svete Nedjelje in nazaj. Zelo malo klančka, nekaj pa vendarle.
3. varianta je z avtom skozi tunel do Svirč (se da parkirat) in potem na Sv. Nikolo (628 m) in nazaj. Ni treba na vrh lahko samo do kmečkega turizma. Tekaško zelo lepa, vendar se mi ne zdi lepa, ker moraš z avtom skozi tunel, kjer je potem cesta zelo ozka.

LP.
#284521
Za Hvar lahko jaz kaj napišem. Sicer je bolj malo za napisat. Za start iz Jelse priporočam skozi Jelso, potem pa proti vasem Svirče, Vrisnik, Dol, lahko do St. Grada. Druga varianta pa je, da greš namesto proti Dolu direkt proti glavni cest, jo prečkaš proti Vrboski in potem ob obali okoli polotoka od Vrboske nazaj do Jelse. To so asfaltirane poti okrog Jelse do Starega grada. Na njih je bolj malo prometa, zato so primerne tudi za kolo.
Asfaltiranih pa toliko ne poznam, so pa vse v stilu gorskih poti. Npr. proti vasi Pitve do tunela, nato pa namesto skozi tunel desno na makadam in naprej na drugo stran do Zavale.
Od Zavale prav dobro ne poznam. Ob morju je ena sprehajalna pot v smeri proti Ivan Dolcu, vendar ne prav dolga.
V glavnem problem je, ker ni nič ravnega, v vročini je pa kar malce težko laufat, če nisi ravno mazohist ali ljubitelj gorskega teka.

Jaz se v dveh tednih nisem uspel toliko aklimatizirat, da bi lahko opravil kak resnejši trening na razdalji daljši od 5km. Čista muka, utrip v višave, dehidracija, težek zrak...tudi v primeru, če sem šel zgodaj zjutraj. Tam je pač tako, da ko se pokaže sonce, iščeš senco. Razen tistih, ki trenirajo za Badwater.

Še sreča, da sem imel bicikel s sabo.
#284569
alpek napisal/-a:V glavnem problem je, ker ni nič ravnega, v vročini je pa kar malce težko laufat, če nisi ravno mazohist ali ljubitelj gorskega teka.


Kar je nekomu problem, je drugemu v veselje... :) Ni lepšega kot podit se po hribčkih in se polnit ob čudovitih razgledih.

Do 9h se da tekat tudi v vročini otokov južne Dalmacije, kasneje pa je že res trening za Badwater, hehe...

Sem pa na Visu srečal en par, ki sem ju prvič pozdravil med jutranjim tekom, naslednjič pa, ko sem se že ležerno odpravljal na plažo... hudo natrenirana norca, najbrž ultra-maratonca, glede na to da sta tekala vsaj enih pet ur skupaj vsako jutro.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA