vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 isomg
#365035
Oj. Pred kakim mesecem me je na dirki 21ki zadnjih 400m držal rahel krč v zadnjo stegensko, sicer zarad tega nisem šel na polno, sam me zdej po celem mesecu še zmeraj raaahlo hoče zbadat na istem mestu...me je pa fejst strah kaj se bo dogajalo na ljubljancu na 42ki...valjčku sm se fajn, rehidriru tud, jedu vitamine, magnezije, neke enervitove Salt tablete, raztezanja so redna...sicer sm mislim, da kr pripravljen fizično na maraton (računam na 2:40 oz. hitreje), sam me še zmer feeejst skrbi kaj se bo dogajalo...kak nasvet? najlepša hvala
 isomg
#365037
Hm, glede na to, da je občutek kt krč (največkrat čutim pri kakih daljših počasnejših tekih, sicer zelo rahlo) ter da pri kakih hitrih intervalih ne čutim ničeser...
 spela*
#365043
2:40 tečeš maraton in sprašuješ za nasvete nas? :shock: :)

Zdaj imaš še čas, da greš (danes ali jutri) h kakšnemu športnemu fizioterapevtu (če si v Ljubljani in potrebuješ kak kontakt, piši na ZS).
 isomg
#365049
Hehe, ja špela, čudn se sliši...sam se nimam za nič kej extra boljšega od unega k laufa 3:20...pač imam mal boljšo podlago kar se tiče hitrosti...to razdaljo je pa vseen treba premagati tko al pa drgač...se mi pa zdi nesmiselno spraševati eliuda glede krčev :P Nč, bom vidu kako bo šu ljubljanc, pa potem razmišlju o terapevtu...se bom založu s kakimi mg tableti al kej podobnega...še zmer je ljubljana majhna in tud, če bo treba hodit nazaj do centra ni prehuda :D Kokr gledam bomo pa kr toplo mel, huh -_-
 spela*
#365055
isomg napisal/-a:Hehe, ja špela, čudn se sliši...sam se nimam za nič kej extra boljšega od unega k laufa 3:20...pač imam mal boljšo podlago kar se tiče hitrosti...to razdaljo je pa vseen treba premagati tko al pa drgač...se mi pa zdi nesmiselno spraševati eliuda glede krčev :P Nč, bom vidu kako bo šu ljubljanc, pa potem razmišlju o terapevtu...se bom založu s kakimi mg tableti al kej podobnega...še zmer je ljubljana majhna in tud, če bo treba hodit nazaj do centra ni prehuda :D Kokr gledam bomo pa kr toplo mel, huh -_-


Ne, ne, zdaj, PRED maratonom pojdi k fizioterapevtu!
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#365078
Dvomim, da je to krč.
Magnezij je seveda tekačem še kako pomemben, vendar ni dokazano, da zmanjšuje krče.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#365079
Sol je še bolj pomembna. Zdaj, ko bo verjetno precej toplo v nedeljo in bo potenje in s tem izločanje soli bolj intenzivno, je pomembno, da na nek način to nadomestiš, sicer je velika verjetnost, da boš imel težave. Če boš pil samo vodo, bodo lahko še potencirane težave. Eni imajo ampule moćno slane vode, kar je meni osebno neprebavljivo, lahko pa dobiš tudi elektrolite v obliki tablet, ali uživaš gele-napitke, ki vsebujejo dovolj soli.
Uporabniški avatar
 čara
#365088
jojojoj. Ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj, k fizioterapevtu spravi se zdaj!

Z maratonom si lahko še večje težave pridelaš. Starejši kot smo, daljša je regeneracija in zdravljenje poškodb!

Pa a te ni nedolgo nazaj bolel tudi podplat? Pri poškodbah in boleznih je treba tudi več beljakovin vase spravit, C vitamina in omega 3.
 isomg
#365109
Oj, hvala za vse predloge...odborbal smo, noga je na nek način zdržala, edin na 41,5km sm fasu v obe zadnji stegnski konkretna krča...v nogo, k me je najbolj skrbela ni blo tko hudo, v drugo pa extra hudo in me je stalo kaki dve minuti časa, pa 5 mest...tempo ni bil samomorilski (vmes sm se kr fajn hidriral...no kokr se je dalo, sol tud vzel), vseskozi kr kontrolirano sam mam očitno hude probleme z zadnjimi stegnskimi...tko, da če poznate rešitev oz. koga k pozna rešitev se toplo priporočam...čez 4 tedne mam namreč še eno 42ko :mrgreen: btw @čara, ja, sam sm crocse vrgel v smeti, pa je zdej vredu...kost sicer neobnovljivo bolj štrli vn sam je očitno to to...
 vinkop
#365110
kaj pa ce bi si ti vzel malo vec pavze, oziroma posveti se tekom do 10km vsaj do sredine pomladi prihodnjega leta? mogoce bo pa to pomagalo, da se vezi, misice ipd. dobro odpocijejo....jaz mislim da bo pomagal ta recept....
 isomg
#365111
Hehe, ma letos sm mel extra mal tekm, vbistvu še najmanj v zadnjih 4ih letih...sicer sm bolj novinec v dolgih tekih tko, da je najbrž tud v tem problem...firence bodo res zadnje...tko je pač nanesl :)
Uporabniški avatar
 čara
#365148
glede na tvojo kilometrino imaš osnove najbrž pokrite. V smislu vaj za moč, zadnja stegenska mišica, ogrevanje, ohlajanje,prehrana... :) Kak posvet s fizioterapevtom pa tudi koristi.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA