vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 spela*
#364913
lecko napisal/-a:Imam malce drugačne simptome pa me zanima če je kdo kaj podobnega imel.
Dosedaj nisem imel teh težav, zadnjič pa me je že pred štartom na 21k na starem dobrem copatu nekaj rahlo žulilo v petnem delu a potem med tekmo seveda nisem opazil. Tudi teden po tem je bolečina še pristona. Ampak povsod ko berem o raznih vnetjih tetive omenjajo "oteklino. bolečina in togost tetive v jutranjem času, Stvar se s hojo ponavadi izboljša". JAz pa nimam nič od tega. Bolj ko hodim v copatih bolj me boli, saj se mi tetiva drgne ob notranjost copata ali čevlja. Če pa hodim bos ali v crocsih,brez pritiska, je brez problema. Skratka obnaša se kot nek "žulj " na ahilovi, le da žulja niti ni videti. Če pritisnem samo na določeno točko je malo boleče.
Preventivno tako raje mirujem nobenega športa le nujna hoja.
No je pa šele 8 dni minilo . Bo treba še malo z ledom in kako žavbico najbrž.


Meni se je vnetje pojavilo ravno zaradi drgnenja copata ob nogo (naredila sem neumnost in tekla 8 ur na Formaratonu v copatih za cestne teke). Ker nisem reagirala, ampak sem le čakala, da mine, se je to kasneje ponavljalo po praktično vsakem dolgem teku. Po več obiskih fizioterapevtke imam zdaj več kot pol leta mir - ampak to še ne pomeni, da se ne bo ponovilo.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#364943
spela* napisal/-a:
... Po več obiskih fizioterapevtke imam zdaj več kot pol leta mir - ampak to še ne pomeni, da se ne bo ponovilo.

Kaj to pomeni, da ne boš laufala na Ljubljanskem maratonu zraven zajčka 4:00 ali celo 5:00 :laola
 spela*
#364944
ZdravkoC napisal/-a:
spela* napisal/-a:
... Po več obiskih fizioterapevtke imam zdaj več kot pol leta mir - ampak to še ne pomeni, da se ne bo ponovilo.

Kaj to pomeni, da ne boš laufala na Ljubljanskem maratonu zraven zajčka 4:00 ali celo 5:00 :laola


Toliko zajčkov na voljo ... :mrgreen:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#364973
spela* napisal/-a:
Toliko zajčkov na voljo ... :mrgreen:


ojoj, Špela to je pa ... :nono:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA