vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Anna45
#367869
Tečem od spomladi,počasi in postopoma napredujem.Zacela sem z intervali teka in hoje,sedaj v kosu pretecem cca 7 km.Problem so meča,ki me po teku celo noč prav zoprno bolijo,zategujejo in noge prelagam celo noč sem in tja-skratka ena zoprna reč.Vceraj sem bila v hribih in podobna zgodba,meča me ponovno bolijo Vsak dan jemljem magnezijev klorid,očitno manjka še nekaj.Kaksen nasvet?
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#367872
Masaža. Če si ne moreš privoščiti prave, je odlična alternativa masaža z valjčkom. Dobiš ga zelo poceni (vzemi tistega z zobci). Za posamezne vaje z njim poglej na youtube (vpiši "foam roller exercises").

Valjček dobiš v športnih trgovinah, daleč najceneje je verjetno tukaj
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba ... ni-valj-1/

Prav tako lahko sprobaš po teku in po pohodih nekaj ur nositi visoke kompresijske nogavice.
Pomagajo tudi razne maže, kot je naprimer konjski gel, ko ga dobiš v vsaki bolje založeni drogeriji.
 TINAŠ
#367932
Zdravo!

Glede na to, da magnezij uživaš, bi tudi jaz svetovala dobro valjčkanje mišic po teku ali hribolazenju. Očitno se mišica zakrči po naporu, zaradi slabe cirkulacije. Z valjčkanjem mišice pa pospešimo cirkulacijo v mišici in s tem tudi regeneracijo.

Lp
Tina

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA