vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 vencelj
#170482
Potem, ko so me lani dvakrat zavrnili zaradi prenizkega hemoglobina, sem danes spet šel na krvodajalsko akcijo v Škofji Loki. Tokrat me niso zavrnili, bil sem pa na meji: hemoglobin 135, po merilih minimum za odvzem.
Še en podatek: pulz 46...pritisk 137/84

LP, vencelj
Nazadnje spremenil vencelj, dne 19 Feb 2009, 13:35, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 natasa
#170483
Tudi jaz sem bila danes na krvodajalski 8) !
Hemoglobin zame odličen 147( zavrnili me še niso) , pritisk: 100/65 torej nizek.

Super smo danes nekomu pomagali!!

:wink:
Uporabniški avatar
 zajc
#170491
Potem ko sem dal kri - že novembra - sem imel na prvih dveh treningih težave. Bil sem brez sape in nisem mogel preteči več kot 8 km - pol poti sem prehodil. Potem je bilo vse v redu. Izgleda da vsak reagira na svoj način, ko mu manjka nekaj krvi . Seveda me to ne bo odvrnilo, da krvi ne bom več dajal, pač ne bom tekel nekaj dni. Pa še sendvičev se lahko naješ.
Uporabniški avatar
 zlopi
#170499
Hoj,
jaz sem bil kar nekaj časa krvodajalec, do sedaj sem daroval 40-krat, zdaj pa nisem več. Zaradi enih zdravstvenih težav pred leti, mi je splošni zdravnik predpisal vsakodnevno 100 mg-sko dozo Aspirina in sem tako končal s krvodajalsko kariero.
Prej sem se držal samo tega, da nisem dal krvi nekaj dni pred kakšnim maratonom. Sem se pa po akciji vedno zelo dobro počutil, tudi zavrnili me niso nikoli.
Lp, zlopi
 Gregi
#175624
Heh... hvala za TF!!! Včeraj zjutraj sem dal kri, pa bi moral včeraj zjutraj tudi prebrati tale post... Proti večeru sem namreč šel na tek, 9km (kar je zame kar neko povprečje)... Nisem se mogel nadihati. Kar 4x sem se vmes ustavil in šele takrat sem si prišel "gor", da je to sigurno zaradi odvzema krvi...
Če sem prav razumel, svetujete par dni (2-3?!) počitka, nato pa jovo-na-novo...?
Sicer pa kri dam 2x letno... Moj "ustaljen" ritem, pač...
Uporabniški avatar
 RoKo
#175637
Danes na krvodajalski, hemoglobin 144, pritisk 119/67 (nizek, zjutraj sem ponavadi tak), popoldne na tek kot vedno po krvodajalski, počasi brez pretiravanja. Je pa imel eden zraven mene hemoglobina 189. :roll:

Še prej pa na travnik po regrat. :D
Uporabniški avatar
 anže07
#175656
zakaj pa je tako nizek hemoglobin pri nekaterih?
Uporabniški avatar
 RoKo
#175672
anže07 napisal/-a:zakaj pa je tako nizek hemoglobin pri nekaterih?


:wink: Zelo laično povedano, kdo se fizično iztroši, je utrujen, rezultat je trenutno znižan hemoglobin.na hitro se ga da dvigniti z npr. Izostar napitki, tablice, Enervit.
Strokovno bo to razložil kdo drug, če že ni.
 PPoce
#175699
Pravilno:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Hemoglobin

Za športika se priporoča nad 150 v normalnem obdobju, mene so samo enkrat zavrnili na krvodajalski (hemoglobin 132 v ponedeljek - dan prej pa 9 urni kolesarski trening).
LD
Uporabniški avatar
 daks
#175701
Jaz pa ne smem na krvodajalsko :( oz. osebna zdravnica mi je rekla, da me itak ne bodo sprejeli, ker mi manjka nekaj organov :?
 Helenap
#175702
Jaz sem tudi včeraj hotla dat kri pa so me zavrnil zaradi prenizkega hemoglobina. Pa že tako sem se mogla psihično pripravljat na to pol me pa še skenslajo. No sej drugač bolš kot pa da skup padem. A pa je sploh dobr za športnika da daje kri? Kaj pa šumenke železo? A so uredu za nadomestilo? Al je bolš to urejat s hrano?
Uporabniški avatar
 EčO
#175720
Ni čist za v to temo, ampak ker se veliko govori o hemoglobinu bi vseeno vprašal.

Kje, razen na krvodajalski, se da hitro in brezplačno preveriti hemoglobin v krvi?
Uporabniški avatar
 daks
#175727
Osebni zdravnik ti da napotnico in gres v laboratorij kri dat.
 PPoce
#175728
Če si krvodajalec se da tudi na Zavodu za transfuzijo zmenit po domače.
LD
 Gregi
#175756
daks napisal/-a:... ker mi manjka nekaj organov :?
Manjka ti nekaj organov??? 1. april?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA