vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#155488
Pozdravljeni.


Že nekaj časa me pestijo hude bolečine v kolku. Sem redna tekačica, ki preteče na teden okoli 50 km do 60 km, poleg tega pa še kolesarim in treninram ju jitsu. No, skratka, kadar tečem hitrejši tempi ali delam intervalni trening, me večkrat po teku začne tako bolet kolk, da ne morem stopiti na nogo. bolečina je v globini kolka. takrat ne morem niti dobro stopiti na nogo, ker ni moči v nogi in mi noga "klecne". če ležim na levem boku, desne noge ne morem sploh dvigniti. Ta bolečina ponavadi traja še naslednji dan, nato pa je že boljše. Ta težava se pojavlja občasna tudi pri treningu ju jitsa, ampak v blažji obliki, razen če grem pred treningom še malce potečt, takrat so pa bolečine hujše.

No, skratka, stara sem 27 let, zato mislim, da bi morali biti moji kolki v boljšem stanju kot so.

čE IMA KDO KAKŠNO STROKOVNO MNENJE, PROSIM KAR NA PLAN Z NJIM. ČEZ TRI TEDNE GREM LAUFAT MARATON V PARMANOVO IN POTREBUJEM NASVETE GLEDE KOLKA.

HVALA
 ales.berce
#155689
Glede na to kaj si napisala ti lahko povem naslednje. Ena možnost je "snapping hip" - fascija lata drgne čez trohanter kolka in se burza - sluzni mešiček,, ki je tam vname (trohanterni burzitis). Ni nevarno, je pa boleče. Potreben stretching fascije - glej stretchinge na runnersworld.com/video. Druga možnost, ki je pri treniranih tekačih lahko zelo nevarna, je pa globalno gledano redka, pa je stresna fraktura vratu kolka - v takem primeru bi rabila približno 2 meseca počitka, da ne poči vrat, ker si lahko ob kolk in v najslabšem primeru dobiš protezo.....
upam, da te nisem preveč prestrašu, so pa še tudi drugi vzroki, zato pojdi k ortopedu na pregled.

lp, aleš
 Ninja
#155834
Hm, tista druga možnost me je kr prestrašla, tako da sem se že naročila k zelo dobremu fiziterapevtu in k zdravniku.
:shock:
Hvala
#264932
Ninja napisal/-a:Pozdravljeni.


Že nekaj časa me pestijo hude bolečine v kolku. Sem redna tekačica, ki preteče na teden okoli 50 km do 60 km, poleg tega pa še kolesarim in treninram ju jitsu. No, skratka, kadar tečem hitrejši tempi ali delam intervalni trening, me večkrat po teku začne tako bolet kolk, da ne morem stopiti na nogo. bolečina je v globini kolka. takrat ne morem niti dobro stopiti na nogo, ker ni moči v nogi in mi noga "klecne". če ležim na levem boku, desne noge ne morem sploh dvigniti. Ta bolečina ponavadi traja še naslednji dan, nato pa je že boljše. Ta težava se pojavlja občasna tudi pri treningu ju jitsa, ampak v blažji obliki, razen če grem pred treningom še malce potečt, takrat so pa bolečine hujše.

No, skratka, stara sem 27 let, zato mislim, da bi morali biti moji kolki v boljšem stanju kot so.

čE IMA KDO KAKŠNO STROKOVNO MNENJE, PROSIM KAR NA PLAN Z NJIM. ČEZ TRI TEDNE GREM LAUFAT MARATON V PARMANOVO IN POTREBUJEM NASVETE GLEDE KOLKA.

HVALA


Tudi kakšen glukozamin z dopolnilnimi učinkovinami bi lahko prišel prav: BOLEČINE V KOLKU
#292609
Priporočam podroben pregled - izvidov in klinični - pri manualnem terapevtu. Sama imela podobne težave, probala vse živo ...in prav manualna medicina mi je pomagala. Če si iz MB - imamo tu dr. Fedorova, ki je nevrolog-ortoped in ti bo zagotovo znal svetovat, če ne pomagat.
Meni je, še danes sem mu hvaležna :D
pobrskaj na http://www.mo-gy.si
#292619
Jaz sem zaradi bolečin v kolku letos izpustil LM... začele so se, ko sem prehitro preveč podaljšal razdaljo. Bolelo je dva tedna, sedel sem lahko max 15min hkrati in tudi pri ležanju mi je ustrezala le ena (čudna) poza. Pomagalo je, če sem se malo sprehodil po hodniku. Šel k zdravnici in je ugotovila, da imam akutno vnetje medmišičnih tkiv. Ponudila mi je neke tablete (ki sem jih zavrnil) ta glavno pa naročila počitek od teka. Sedaj, po treh tednih je ok, bolečine ni in čez kak teden, dva se bom spravil spet pomalo tečt... bomo videli, lp! :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA