vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 daša
#16436
Pri kolesarskem treningu se mi je zgodila nerodnost in sem na mokri cesti po klancu navzdol imela bližnje srečanje z asfaltom - potolčena po kolenih in rokah (adijo kratka krilca in planirana udeležba na teku k Peričniku). Ker ima kdo zagotovo izkušnje s podobnimi zadevami me zanima ,kdaj je priporočljivo nadaljevati s tekaškimi treningi - ko bolečine v kolenih popolnoma popustijo ali velja stisniti zobe in začeti že po parih dnevih.
LP, Daša
Uporabniški avatar
 ales
#16437
Tole pa zgleda, kot bi en napisal moje sporočilo še enkrat in dodal a-je na koncu. Pred mescem sem namreč sredi kolesarjenja dvignil mobi, ga držim v desni roki, na levi so pa sprednje bremze in buuum se čez balanco zapeljem po asfaltu. Kri je kar lila, še ustnico sem prebil. A se tiste hraste hitr pocelijo, mal roza koža ostane za njimi, a bomo že. Tudi bolečine v kolenu so hitro minile-ene pet dni sem zdržal doma, pol sem šel pa počasi tečt. Še najhuje je z zapestjem-nikjer nobene praske, boli me pa še kar in to precej. Še dobr, da za tek ni tako hudo. Pogum! Čez par dni poizkusi it počasi tečt in če te bo bolelo, hodi in poizkusi kasneje. Butast, a deluje!
 Iztokb
#17045
Jaz bi se najprej vrnil k kolesu, saj so tu kolena manj obremenjena in boš lahko lažje nadaljevala pa še strah pred ponovnimi padci je treba nekako pregnat, seveda pa se probaj za začetek izogibat mokremu terenu. Podpludbe in morebitne otekline masiraj z ledom.

Če nimaš vrečk mislim da 3M z gelom (ki so iz mojih iskušenj bolj primirne samo za hlajenje), po tem je moje mnenje da je dosti bolje zmrznit vodo v plastičnem jogurtovem lončku ali z žlico ali s kakšnim kosom stiroporja, lesena paličica,... in po tem masiraj boleči del direktno na kožo nič več kot 7 minut, na začetku lahko tudi manj, je pa to zelo neprijetno početje.

Kar se tiče zapestij so resnično nadlažna pri padcih čez belanco, kar dobro poznam saj sem se do sedaj bolj ali manj ukvarjal s FS MTB-jem kjer je to kar pogost pojav, gre pa za preprosto fiziko, saj pri takem poletu nastaviš roke predse in sila teže naredi svoje, najbolj pa pomaga če seveda ni prišlo do kakih bolj resnih poškodb, razmigavanje in raztegovanje pregiba zapestja vendar ne preveč v bolečino. Seveda tudi led.

Eh za krilca bo pa že še kaj časa, če ne letos pa drugo leto
:)

LP
Iztok
 Pirat
#26322
Pred dvema letoma sem grdo padel čez balanco na asfalt. In si tudi grdo zlomil roko - dvojni odpri zlom. To, da sem bil operiran in deset dni na Travmatološki kliniki bom izpustil. Ker sem rad fizično aktiven, me je to seveda zelo prizadelo. Po mesecu in pol, ko so mi sneli mavec, sem se odločil za krajši tek. Vendar zaradi neaktivnosti me je že po desetih minutah zvilo in sem moral naprej peš. Prav neverjetno kako hitro človek zgubi kondicijo. Šele postopoma po pol leta, se mi je počasi vrnila tekaška kondicija. No kljub slabi izkušnji še vedno rad sedem na kolo, le po klancu navzdol ne forsiram več toliko kot prej. :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA