vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#238952
zdravo, mam res dobro stvar za mišice. se namažeš prej ali po rekreaciji, teku, hoji... in res deluje. Pravi konjski balsam krema. Res dobro pa tut full ugodno.
#238961
ROSI64 napisal/-a:
atila napisal/-a: Pravi konjski balsam .....

A v vseh pogledih :lol: :lol: :lol: :lol:

ja v vseh :roll: lahko tudi domišlijskih če hočeš seveda. res dobra stvar iz arnike, mete, rožmarina... preizkušeno
#238989
TA konjski balzam uporabljam in mi je všeč, ker je precej manj agresiven kot sicer tovrstne kreme (se pravi da ne jokam, ko potegnem gor spodnje hlače PO tem, ko sem namazal noge...)

Meni jih kolega prinese po ceni 7 - 8 €, po kolk jih maš pa ti?
#238998
Wega napisal/-a:TA konjski balzam uporabljam in mi je všeč, ker je precej manj agresiven kot sicer tovrstne kreme (se pravi da ne jokam, ko potegnem gor spodnje hlače PO tem, ko sem namazal noge...)

Meni jih kolega prinese po ceni 7 - 8 €, po kolk jih maš pa ti?


ja Wega. Kolk ml ( 50,100,.. ) pa dobiš za 7-8 eur ?
#238999
Konjski balsam uporabljam že kar nekaj let, ko sem pred leti prvič slišal za njega sem se takoj odločil da ga preizkusim pa sem bil in sem še zmeraj res zadovoljen. Ja, je v bistvu takšno mazilo ki ga uporabljajo tudi za konje vendar ne tako agresiven in z malce spremenjenimi sestavinami. Uporabljam ga kar pogosto sedaj pa sem dobil še novejšega z extra toplotnim učinkom, ki je zelo primeren tudi, da ga naneseš že pred vsakršnim naporom, rekreacijo, tekom itd...v glavnem-- res hudo dobro za vsakega ki se kakorkoli rekreira, teče, hodi, športa ali pa za lajšanje bolečin v sklepih, kolenih, ramah...
#239016
Wega napisal/-a:TA konjski balzam uporabljam in mi je všeč, ker je precej manj agresiven kot sicer tovrstne kreme (se pravi da ne jokam, ko potegnem gor spodnje hlače PO tem, ko sem namazal noge...)

Meni jih kolega prinese po ceni 7 - 8 €, po kolk jih maš pa ti?


Aha, sedaj pa si se izdal. a v tem je skrivnost tvojega uspeha :mrgreen:
#239027
Evo še neki z moje strani, ki sem od "konjske stroke". Zadeva je 100% ok, tudi sam ga uporabljam. Tudi sestavine gela so identične, kot pri večini športno masažnih gelov. Le da nam jih tovarne servirajo v malih tubicah, cena je pa za 1kg "konjskega".

Pri konjih so dokaj pogosti razni tendinitisi, pa razne bolečine v mišicah, sklepih - podobno kot pri nas tekačih. Tako, da jih je treba mal pomasirat, da čim prej spelejo.
Je pa konj ogromna, zelo kosmata :lol: žival - zato pa so tudi pakunge gelov po 0,5 kg pa take pa to. Ena tubica kakega ice gela bi bila glih za eno konjsko nogo za eno kratko masažico. Drugač je imel pa univerzalen nasvet en doktor, ki ga poznajo najbrž vsi, ki so kdaj hodili v Tacensko šolo. Maži Solejom i biče bolje. :lol:
#239068
roky1 napisal/-a:Drugač je imel pa univerzalen nasvet en doktor, ki ga poznajo najbrž vsi, ki so kdaj hodili v Tacensko šolo. Maži Solejom i biče bolje. :lol:


Točno tak Soleja vse pocajta :lol: :lol: .

Če pa je blo kaj hujšega pa stavi leda biče bolje :--
#239073
Hladilno konjsko mast uporabljam ob poškodbah ipd. že precej let, to je že precej stara stvar in me čudi, da se na tekaškem forumu šele sedaj "odkriva". Učinek ni dosti slabši, kot ga ima "Ice gel", ki je neprimerno dražji. Tudi cene, ki jih vidim objavljene za konjsko mast, so krepko pretirane.
Bistveno ceneje se da to dobiti čez mejo v Avstriji ali pa tudi na Madžarskem. Tam sem letos kupil veliko dozo "tople" konjske masti in je bila zelo poceni.
V Avstriji sem že dvakrat nabavil kar precejšno zalogo hladilne masti. "Krauterhof Pferdebalsam", ki ga na internetu ponujajo 250g za 7,5 €, sem pred leti kupil po 100ml po 0,60 €, pozneje pa so ga podražili na 1 €, 500ml pa je okoli 4 €. Če boste hodili kaj po Avstiji (ali Madžarskem) si kupite zalogo. Meni še prejšne ni zmanjkalo, pa vsakič, ko sem tam, kupim še kako škatlo za rezervo. Dobi se jo tudi v trgovinah tipa 1€ shop, tu je še najceneje. Za druge trgovine ne vem, ker sem jo kupoval v takih trgovinah, ob sprehodih po mestnem jedru. Že takrat sem videl, da so imeli pri nas v Tušu enako mast za 8 € in se mi je to zdelo čisto oderuško. :x
V adventnem času bomo šli na izlet v Avstrijski Šentvid. Tam je v centru taka trgovinica in zopet si bom okrepil zalogo.
#239083
Ah, saj se ne odkriva šele zdaj... In poleg konjske masti obstaja tudi tista za kravja vimena. No, ravno oglašajo je ne, vsaj ne v te namene :wink: , je pa uporabna... oziroma sta kar obe.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA