vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 muc
#244686
Oj...verjeten je blo že kej govora o tem ampak vseeno,
me zanima, če mi lahko pomagate,
katere krvne preiskave naj bi bile še posebej pomembne za nekoga,
ki se ukvarja z športom (tek,kolo,..)?

tnx in lp :wink:
 Miha-
#244687
eritrociti, hematokrit, hemoglobin, železo, mogoče kakšni elektroliti, Kortizol (utrujenost),...

aja Feritin (zaloge železa)

Predvidevam, da sem še kaj pozabil 8)

lp, miha
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#244700
Osnovna krvna slika, če je kaj narobe pa se naredijo nadaljne preiskave.
Priporočam dvakrat letno, vsakih 6 mesecev (mogoče bo vaš zdravnik mel kaj za rečt toda gre za vaše zdravje).

Lp

Uroš
 spela*
#244703
Uroš Sobočan napisal/-a:Osnovna krvna slika, če je kaj narobe pa se naredijo nadaljne preiskave.
Priporočam dvakrat letno, vsakih 6 mesecev (mogoče bo vaš zdravnik mel kaj za rečt toda gre za vaše zdravje).

Lp

Uroš



A to gre na račun zdravstvenega zavarovanja?
Uporabniški avatar
 muc
#244704
Miha, Uroš tnx za odgovora :wink:
bomo šli mal preverit stanje.

Špela mislim, da se boš lahko dogovorila z osebnim zdravnikom,
vsaj pri meni je tako...samoplačniško se pa lahko kadarkoli in kjerkoli (cena - odvisno od preiskave)


lp :wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#244722
Eni imamo "protekcijo", pa hodimo na dva meseca :oops: In kontroliramo vse, kar je možno, ženske v laboratoriju me že poznajo in ne bentijo več, češ kaj si pa ta in ta dohtar spet zmišljuje, ker feritin in železo non stop kontrolirati, to je čisto brez zveze. Tako so mi razložile prvič, pa so dobile feedback nazaj, da zame to ni glih brez zveze.
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#244727
spela* napisal/-a:A to gre na račun zdravstvenega zavarovanja?


Ja. Sicer ko grem 2ič mi malo pojamra zakaj sem spet tu pa mu rečem da se bolj švoh počutim pa to je to, mam zelo dobrega zdravnika.
 ton
#244730
Uroš, potem imaš pa res priljudnega zdravnika. Drugi se večinoma kot hudič križa ogibajo pisanja napotnic za krvne preiskave, moja na primer zajavka, da 'še nista dve leti' od zadnjega jemanja. Po mojem jih zavarovalnice gnjavijo, naj čim manj uporabljajo laboratorije.
 kovit
#244732
ton napisal/-a:Uroš, potem imaš pa res priljudnega zdravnika. Drugi se večinoma kot hudič križa ogibajo pisanja napotnic za krvne preiskave, moja na primer zajavka, da 'še nista dve leti' od zadnjega jemanja. Po mojem jih zavarovalnice gnjavijo, naj čim manj uporabljajo laboratorije.

Po moje da je enkrat na leto "zastonj". Tudi nad mano zdravnica ni bila prav navdušena...
pa čeprav je bil to edini obisk na leto...tako smo pač "nagrajeni" tisti ki malo migamo za svoje zdravje. :?
 ton
#244738
Hjah, četudi se strinjam, da smo dolgoročno cenejši in bi bilo to fino vzpodbujati in celo nagrajevati, pa je osnovna naloga zdravnikov... zdravljenje.
 kovit
#244743
ton napisal/-a:Hjah, četudi se strinjam, da smo dolgoročno cenejši in bi bilo to fino vzpodbujati in celo nagrajevati, pa je osnovna naloga zdravnikov... zdravljenje.

a se ti ne zdi da je preventiva še mal bolje od zdravljenja? :wink:
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#244752
ton tako kot si napisal. Toda kot sem že v prvem postu omenil, večinoma se da število mojih obiskov pri zdravniku preštet na prste ene roke zato, če že plačujem bi rad imel tudi kaj od tega.
Sicer pa saj Ministrstvo samo opozarja in ozavešča naj skrbimo za preventivo :?:
Uporabniški avatar
 jegart
#244774
Evo jaz se jutri grem naročiti za komplet tehnični pregled pred tekaško sezono.Tako da bom imel mirno kri pred začetkom .
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#244785
Evo, če to prebereš, vidiš v kakšnem stanju je naše zdravstvo. Odvisno je od volje nekoga. Kaj je boljše sploh ni važno. Jaz sicer s tem nimam problema (Zaenkrat).
Uporabniški avatar
 Loni
#244794
No, sem dala tri epruvete za znanost, spotoma so mi še pritisk zmerili. Izvidi bodo v ponedeljek, razen za feritin se dalj čaka. Me zanima, kaj vse bo rdeče tokrat, septembra so bili samo eritrociti.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA