vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#274174
Jaz pa si mislim v čem je težava, no lahk da se motim... :roll:

Če čutiš zategnjenost mišice po zadnjem delu noge gre najverjetneje za ukleščen išijatični živec v ledvenem delu hrbtenice. Priporočam ti obisk fizioterapevta, ki ti bo sprostil vretence in bolečina bo popustila.
#274185
thinkblue, povej kaj več ...

... od česa te boli? Od ležanja, ali od maratona? Pretiran napor, ali je prišlo kar čez noč?

Če je zadeva nastala po kakšnem težkem treningu lahko da gre za kakšno lažjo poškodbo in potrebuješ čas "da prideš k sebi". Če pa je tole zadeva, ki se vleče dalj časa potem pa je povsem mogoče, kot je rekel moj predhodnik, da gre za vkleščen živec. ;)
#274193
@bobsaap: hehe, če bi bilo od ležanja bi vsaj vedel zakaj gre :) pojavilo se je pred kakšnimi tremi tedni, po nekaj zaporednih dnevnih obremenitvah. Potem sem tri dni počival pa je bilo bolje, po nekaj dneh teka pa se je znova pojavilo.
Saj čez dan je ok, lahko normalno hodim in bolečine sploh ne čutim - če pa grem teč pa je JOJ.

Verjetno bo res potrebna kakpna tedenska regeneracija, če pa to nebo pomagalo pa bom primoran obiskati fizioterapevta.

LP, TB (saj ne drugo, samo škoda mi je ko so se začeli tako lepi dnevi, jaz pa ne morem teči) :cry:
#274347
jojj tudi jaz imam te težave. mogoče s to razliko da me noga ne boli do gležnja, ampak samo do kolena. boli me trtica,desna ritnica in potem po desni nogi navzdol.na nogi je najhuje po notranji strani stegna.težave so se pojavile kakšen teden nazaj. po teku niti hodit nisem več mogla sedaj pa sploh nemorem več laufat, ker je bolečina prehuda.ker sem zelo hiperaktivna nemorem počivat,če ne drugega grem v hribe.boli še vedno, vendar malo manj in potem naprej lahko vsaj hodim normalno:) malo sem brala po forumu in gre tudi pri meni vrjetno za živec,vendar vseeno me zanima ali je možno da je težava kje drugje?prosim pomagajte:)
#274410
Meni je sedaj po treh dneh mirovanja bolečina izginila v 95% (malo še čutim edino v zgibi za kolenom). Ker pa sem se že v soboto odločil, da bom teden dni počival, bom do petka še vzrajal. Potem pa javim kako in kaj ...
#274421
Glede na opisano, bi tudi jaz rekla, da gre morda za kak piriformis sindrom, pri meni je izgledalo isto. In ko sem mirovala oz. miruje, vsake toliko časa po malem boli za kolenom. Ne vedno. Pa stopnjuje se, ko povečujem tek v klanec.

Kakor koli že, stvar se je izboljšala, ko sem začela po aktivnostih redno raztegovati to mišico v riti, vaj je kar nekaj opisanih na netu.
#274687
Po tednu dni mirovanja sem danes pretekel 18-tko. Tiste bolečine ni bilo, sedaj je le utrujenost od teka (tekel sem po sistemu 5 minut teka + 1 minuta hoje).
Bomo pa videli jutri kaj bodo po prespani noči rekle noge :)
#275370
pri meni pa ni dosti bolje..bila sem na renndgenu,ki ni pokazal nič, veseeno sem dobila napotnico za fizioterapijo. priznam da se nisem čisto držala zdravnikovega nasveta da naj 2 tedna počivam..mogoče sem kakšen teden,ampak samo kar se teka tiče.hodila sem v hribe. potem pa sem začela teč približno 10-15min..danes po dveh tednih sem tekla malo več; približno 35min in ni vredu...fizioterapijo imam pa samo še do petka.nevem ali težave ne minejo ker nisem čisto mirovala ali pa so zdravniki kaj spregledali:(
#275502
Leva noga sicer še malce drugače boli po obremenitvi kot desna, vendar lahko tečem brez problemov. Le ogreti se je treba dobro, po teku pa svinjska mast (na nogo, ne v želodec :D ).
Pa tedenske obremenitve sem zmanjšal na 4 dni/teden. Prej sem tekel vsaj 6x pa se je verjetno utrujenost / nezmožnost regeneracije maščevala. :wink:
#278625
živjo,sam imam iste težave že 10 dni.in ne da nemorem teči,full me boli že pri sami hoji.če gdo poznana kakega dobrega fizioterapevta z gorenjskih koncev ali lj.bi biu zelo vesel kake kontaktne številke.hvala,lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA