vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Vreme
#276785
Špela, na škatlici piše, da jo je treba jemati zjutraj pred obrokom, a kot ti je že odgovoril sitrader , meni osebno dosti bolje odgovarja če zaužijem tableto zvečer pred spanjem. Ko sem jo jemal zjutraj sem imel vseskozi probleme z jemanjem zvečer pa so ti problemi minili.
Uporabniški avatar
 raf
#276820
tek defenitivno pomaga, dan imaš visokega pritiska. seveda kot je že Rajko napisal, da je priporočjivo v aerobnem območju. Tudi sam sem že imel tablete in sem jih skenslal, ker sem rekel, da pač sem premlad in to se je uresničilo. Prej sem imel 145 sedaj je 125.
Seveda pa pomaga tudi zdravo prehranjevanje brez soli, tobaka, masne..., ker pač na prehranjevanje sami vplivamo s svojimi zavestnimi odločitvami.
Delajo pa sedaj eno študijo in v glavni vlogi so ravno te tablete za pritisk. Ugotovili so, da če jemlješ 1/4 tabletke na dan en mesec in to ponavljaš enkrat na leto, da imaš veliko bolj zdrave žile in tudi ledvičćna funkcija se izboljša in ne vem še kaj so napisali. Seveda to velja tako za zdrave, kot kronične bolnike. Mogoče sem kakšen detalj izpustil, ampak bistvo je to, da je dobro jemati te tablete za pritisk preventivno, pa če si zdrav ali bolan.
Končni namen je dokazati, da to drži in bodo verjento potem dali tudi priporočila stroki, da vključi v sistem, kot eno od oblik preventive......
 Taxi
#361849
Lp ze lep cas jemljem tablete za pritisk
Almessa 4.5 okrog pol leta
Sem poklicni voznik drugace se bavim z fitnesom bolj kardijo vaje
Ze 4 dan zaporedoma me za par min doleti da mi hoce bit rahlo slabo in zacne se miblescat pred očmi
Zaj pa nevem naj jih neham al naj grem k zdravniku
Jemljem jih priblizno 6 mesecev
Prej sem mel pritizk ok 178
Zaj pa mam tam 137
Saj so mi pomagale samo zaj nisem vec siguren
Prosim za nasvet ce kdo kaj ve
#361864
Taxi napisal/-a:Lp ze lep cas jemljem tablete za pritisk
Almessa 4.5 okrog pol leta
Sem poklicni voznik drugace se bavim z fitnesom bolj kardijo vaje
Ze 4 dan zaporedoma me za par min doleti da mi hoce bit rahlo slabo in zacne se miblescat pred očmi
Zaj pa nevem naj jih neham al naj grem k zdravniku
Jemljem jih priblizno 6 mesecev
Prej sem mel pritizk ok 178
Zaj pa mam tam 137
Saj so mi pomagale samo zaj nisem vec siguren
Prosim za nasvet ce kdo kaj ve


Preden greš k zdravniku, je dobro, da imaš sam odgovore na nekaj vprašanj, in sicer:
- Se ti to zgodi med samo vadbo ali takoj po njej, ko se ustaviš?
- Ali si si izmeril pritisk takoj po vadbi?

Ker slabost je lahko posledica prevelikega padca pritiska, ki se zgodi takoj po vadbi. In če je tako, naj ti zdravnik prilagodi mero zdravil.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA