vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 mac
#277323
Pozdravljeni!

Zanimajo me vaše izkušnje glede bolečine, ki se mi je pojavila in sicer:

Tečem cca 4 na teden po 10 km, pred desetimi dnevi pa se mi je pojavila bolečina na predelu noge, ki se povezuje s trupom. Boli me torej kita, oz. njena neposredna bližina (ne ravno neposredna bližina :lol: , ki gre preko stegna v trup (če napnemo stegensko mišico se tudi ta kita izboči). Bolečina se mi ni pojavila med tekom, ampak kar "na lepem" po dveh dneh mirovanja. Sedaj že 1 teden mirujem, ker praktično ne morem laufat, bolečina pa ne popušča.

Prasim vas za vaše izkušnje in znanja o tem

Hvala!!! Lp Matej
Uporabniški avatar
 mac
#277335
tečem že 10 let, prej kolesaril, v športno oaktiven praktično non stop.

Tečem večino makadam, asfalt letos na stadionu recimo petkrat, seveda pa tudi klanci makadam,stezice, na mesec pa cca 150 km.
Uporabniški avatar
 Miroslav
#277355
Jaz sem imel podobno poškodbo par let nazaj. Pri hitrem teku navzdol na tekmovanju sem jo verjetno fasal. Ne vem, ker je začelo bolet pozneje, samo od sebe. Bolelo me je na notranji sprednji strani ob desni nogi, nekje v predelu dimelj. Nekaj časa sem se mantral z bolečino, potem pa obupal. Vzel sem trimesečno tekaško pavzo, potem pa je bilo bolje. Bolečina je izginila.
Te poškodbe kit (če je to to) so dolgotrajne in tečne. :roll:
Uporabniški avatar
 mac
#277381
Ja Miroslav, boli na istem mestu in strani kot je tebe. Ker sem se že pogovarjal naokoli, mislim da bo to kar prava diagnoza, vseeno pa bom vesel še kakšnih vaših podobnih izkušenj! Včeraj sem bil na enem rojstnem dnevu, kjer sta mi dve "tekačici" tudi omenile podobno izkušnjo, tako da sem sam s sabo na hitro nazdravil z dvema :drink vina

kar bo bo... :? :--(
 miha_z
#277399
Živjo,
PO izkušnjah bo najbolje, če se pomeniš z zdravnikom, še bolje pa vsaj za začetek s kakih izkušenim fizioterapevtom. Najbrž je pa prvi pameten nasvet relativno počivat, da se slučajno ne zakuha še kaj hujšega.

lp,
Miha
Uporabniški avatar
 mac
#278016
Poročam o poškodbi:

PO 14 dneh popolnega tekaškega mirovanja sem danes odtekel 10 km :) :D , šlo pa je takole:

Prvi teden sem počival zato, ker teči nisem mogel in sem čakal da bolečina popusti. Ker ni bilo niti malo bolje sem v pon drugi teden poklical fizioterapevta in popoldne sem že bil pri njemu. Najprej ko sem se ulegel na mizo me je prijel za desno stopalo in na hitro potegnil in takoj sva oba čutila, da je nekaj odskočilo nazaj na mesto, se pravi, da je kita šla na mesto. Opravil je še UZ in masažo sigurno pol ure vsega skupaj ter nalepil še bandažni trak. Vse skupaj je bilo 15 evrov, obisk pri njemu pa bi lahko bil že en teden prej.

Rekel je naj še dva dni mirujem in grem v čet probat tečt, da vidim kako je. Ker je bilo itak 80 % bolje sem šel 2 km, vendar me je še malo vezalo, tako da sem ga še enkrat poklical in v petek sem šel še enkrat k njemu na isto terapijo. Včeraj sem še malo čutil bolečino, danes pa sem šel tečt 10 km in bolečine ni bilo več.

Prvomajske tekme so sicer šle....odločil sem se da bom maja tekel bolj zase brez intervalov, da vidimo kako se naprej obnaša. Še enkrat hvala fizioterapevtu, ki je le leto starejši od mene l.80!

Skratka SUPER :clap:
 miha_z
#278311
Super!
Me veseli, da si zadevo saniral. Zdaj le počasi in pametno naprej.
So pa res fizioterapevti veliko več vredni kot mislimo. Meni je res zelo pomagalo pri poškodbi.
lp,
M
 miha7
#283520
Pozdravljeni,

Forum spremljam že dalj časa. Pomagal mi je pri raznoraznih odločitvah izbire tekaških čevljev, tehnike in ostalih stvari.

Ker pa sem začutil bolečino v mišicah sem sklenil da se prijavim, povem svoj problem in upam na kakšen dober nasvet.

Sem rekreativni tekač od lanske jeseni (med težjimi 93kg/193cm višine), v povprečju 4x na teden pretečem od 6-10 km. Teren zelo različen, od asfaltnih površin, makadamskih poti, teka po gozdu z nekaj višinskimi metri. Obutev imam XR Mission, za katere odločitev mislim da je bila v pravi smeri.

Skratka v zadnjem mesecu dni me pri obremenitvi precej zaboli mišica na levi nogi (par korakov med tekom in bolečine ne zdržim več). V bistvu nisem prepričan ali je mišice oz. stranska kolenska vez. Bolečina se pojavi pri odrivu in hoji navzdol.
Nekje v območju mišice "Gastrocnemius Medail head" (bi prilepil link, pa je dolžina neprimerna in bi postalo vse skupaj nepregledno)

Noge si nisem nikoli poškodoval, pretegnil,... V prostem času veliko vozim Enduro/Motocross, vendar poškodbe pri tem treningu ne čutim, zato ne vidim povezave in menim da gre izključno za problem med tekom.

Kakršen koli nasvet, mnenje, kritika bo zelo dobrodošel. Namreč dovolj imam posedanja in mirovanja po 14 dni, vendar znova se pojavi ta bolečina...

Hvala za Vaše odgovore.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA