vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Mišela
#285804
se opravičujem, če tema že obstaja, sem dala ''operacija'' v iskalnik pa noben zadetek ni bil isti ali podoben :D

torej, pred dvema mesecema sem imela operacijo na prsnem košu, sicer manjšo (torakalna simpatektomija) ampak vseeno je pustila določene ''posledice''.
Prvi teden po operaciji sem bila čist brez energije, že zarad pomanjkanja hrane in vode, tako da sem se zadihala že če sem šla po hodniku v bolnici; potem doma pa zadihanje pa bolečine v prsnem košu, nisem mogla vdihnit do konca, itd. če sem šla po stopnicah, teku (po ok. 20 minutah), igranju košarke, ...
s ponovnim tekom sem pričela takoj ko sem prišla iz bolnice in zdaj me zanima kako dolgo bo trajalo da se vrnem v prvotno stanje?
se mi zdi da bi zdaj bil že skrajni čas in me skrbi da se nisem preveč polenila medtem, kao sem imela operacijo za izgovor da se ne trudim dovolj ?
drugače pa tečem po 1 urco, nekje 7-8 km/h, cilj mi je tečt 10 km/h
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#285822
Čestitke
Važno je, da tečeš. Jaz sem imel operacije drugačne sorte in se vedno z dohtarjem ali dohtarco dogovoril, kako bom treniral. Vedno sem si prej pripravil program in vprašal. če je to dopustno. Seveda je začetek programa hoja, nato hitra hoja, povečevanje razdalje, lahkotni tek, povečevanje razdalje ... npr. vsak naslednji tek 1 km več.
Meni je uspelo po operaciji kile ali po operaciji krčnih žil ... na prsnem košu pa nisem še imel takšnih težav.
Trening teka je dvigovanje praga bolečine. Zelo podobna zadeva je trening po operaciji, le da se tu ne smeš pretirano naprezat, saj se kaj lahko znajdeš spet pod nožem. Pripravi si program gibanja in vprašaj strokovnjake iz medicine. Vse kar ti rečejo, lahko narediš, ker imajo itak še visok varnostni zadržek (faktor).
Malo pa te mora služiti tudi sreča
SREČNO

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA