vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Bor
#287227
Živjo
Sprašujem za eno kolegico.....
Namreč, po vsaki športni aktivnosti ima hud glavobol, ne med aktivnostjo, ampak ko zaključi z aktivnostjo...
Njena osebna zdravnica ji predpisuje samo tablete in ne išče vzroka ..

Kaj svetujete? oz. ima kdo podobne težave....

hvala
 spela*
#287229
Oj!
Mi je poznano. Nimam sicer glavobola po vsaki športni aktivnosti, pač pa velikokrat po tekaških tekmah, začne pa se ponavadi takrat, ko pojem kosilo. Zadnje čase sem bolj pozorna na to, da med aktivnostjo ali vsaj takoj po njej zaužijem dovolj soli. Na dolge teke (dolge trojke, maraton) nosim s sabo kar nekaj soli v posodici v žepu. In pomaga!
 ton
#287231
Najbolj pogost vzrok takega glavobola je dehidracija.
Naj poskusi vmes nadomeščati tekočino in če jo bo glava še bolela, naj poišče bolj strokovno mnenje.
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#287232
Pozdrav!

Bor napisal/-a:Živjo
Namreč, po vsaki športni aktivnosti ima hud glavobol, ne med aktivnostjo, ampak ko zaključi z aktivnostjo...


Dehidracija? Ponavadi imaš ob dehidraciji tudi zadah po acetonu.

Lp, oranzni slon
p.s.: he, tako dolgo sem tipkal, da ...
Uporabniški avatar
 Vreme
#287467
Bor napisal/-a:mogoče ve kdo na koga se obrnit za pomoč?
hvala

Mogoče zdravnik medicine dela in športa, ta bo verjetno najbolje vedel, če se že osebna zdravnica dovolj ne zavzame za svoje paciente...
Uporabniški avatar
 lime
#287477
Jaz imam podoben problem, vendar imam glavobole samo prvih nekaj aktivnosti po daljšem premoru. Torej če kakšen mesec nisem aktiven, me po prvih dveh ali treh vadbah boli glava, potem pa ne več.
Zdravnik mi je rekel, da imam verjetno migreno, sam pa se nisem kaj dosti poglabljal, saj ti dve ali tri vadbe potrpim, potem pa ni več težav.
 spela*
#289383
Bor napisal/-a:Živjo
Sprašujem za eno kolegico.....
Namreč, po vsaki športni aktivnosti ima hud glavobol, ne med aktivnostjo, ampak ko zaključi z aktivnostjo...
Njena osebna zdravnica ji predpisuje samo tablete in ne išče vzroka ..

Kaj svetujete? oz. ima kdo podobne težave....

hvala


Živjo!
A je našla vzrok?
Jaz sem namreč tudi po včerajšnjem polmaratonu zvečer in ponoči trpela zaradi migrene in nisem mogla spati. :( Pa vem, da je bilo soli po teku dovolj, sem pa popolnoma pozabila na to, da bi spila kakšno tableto magnezija.
 nana
#289485
pelvis napisal/-a:Sumim, da premalo je in pije. Pred, med in po aktivnost.

Bi se strinjala. Mene glava boli samo takrat, ko sem dehidrirana. Meni je važno predvsem tisto pred aktivnostjo. Tudi, če med in po aktivnosti pijem dovolj, je zadeva zamujena.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA