vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Eduardoos
#288332
Pozdravljeni,

tečem že nekaj časa - letos pa želim (stava :D ) odlaufat 42km - želja je samo da pretečem (čas nima veze tuki)...
3x tedensko tečem 20km, 1x tedensko intervale in 1x tedensko hrib...

2 tedna nazaj sem prvič pretekel 30km, a je bilo zadnjih 4-5km težko pretečenih - namreč, na koncu sem imel čisto trde noge...

- želim na LM, zato potrebujem nasvet - kako se temu izogniti na maratonu - predlagate večkrat po 30km odlaufat, al kšne druge treninge?

Hvala za odg. ...
E.
 Igi69
#288333
Pomoje je 5 krat na teden celo preveč, bi blo boljš 4 x, sicer te preveč zmatra. Pa zadnji teden v septembru narediš še en dolg tek, tja do 33 km, ostali teki pa naj bodo največ do 20 km, kar že delaš. Bistveno pa je, da pred dolgim tekom počivaš vsaj dva dni in v tem času poješ zadost špagetov in spiješ zadost vode. Pa nekje v glavi moraš imeti, koliko povprečno boš rabil na km, zato da se prve kilometre preveč ne zaletiš. Pa še to, ni noben greh, če boš na maratonu vmes tudi kdaj pa kdaj hodil.
 spela*
#288338
Se strinjam - ne pretiravaj z dolžino, ker boš potem na maraton prišel izčrpan, namesto da bi prišel v najboljši formi.
 Dolgi
#288339
Tudi sam se pripravljam na LM in tečem tedensko nekje med 50 in 70 km.
2x na teden tečem lahkotno cca 10 km, 1x tedensko tempo (hitrejši) tek ali intervale, za vikend si pa prišparam malo daljši med 25 in 30 km.
Tak način mi nekako najbolj odgovarja ker sem v primeru da sem tekel 5-6x na teden bil stalno izčrpan in noge so bile fuuuul težke...
Je pa res da vsakemu paše drugačen način treninga :)
Uporabniški avatar
 jedrnat
#288356
Pretiravaš s količino treninga. Ker ti čas, kot praviš ni pomemben, si poglej ta načrt treninga za maraton v času 4 ure in 30 minut. Vidiš, da večina tedenskih kilometrov ne presega 70km. Telesu moraš omogočiti kvaliteten počitek med treningi.
Tukaj prevogor "od viška ... glava ne boli" ne velja...bolijo kot občutiš - noge.
Uporabniški avatar
 comandos
#302337
Pozdravljeni,
Ker ne želim odpirati nove teme vas bom kar tukaj vprašal :)
Sem rekreativni tekač že kake 5 let, v zadnjem letu pa opažam da mi po 40 min teka leva noga "zaspi" oz dobim mravljinčast občutek v njej kar me izredno moti ker se morm zaradi tega ustavljati :/
Pred tekom se vedno pravilno ogrejem in imam primerno obutev za svoj teren, zato me zanima če je kdo že imel podobne izkušnje oz kak nasvet kaj narediti.

Pa lep tekaški pozdrav
Uporabniški avatar
 comandos
#302363
O ja premočno zavezane je še najbl možno :oops: bomo poštimal pa poročamo nazaj, priporoča kdo kšne dobre vaje za hrbtenico.
 Poldy76
#302399
Imel enake tezave. Na zalost se je to zacelo dogajati takoj po nakupu novih copat. Mislil sem, da sem totalno zgresil copate in bil izredno zalosten. Potem sem razrahljal vezalke... Nimam vec teh tezav, sem se pa nekaj naucil... Vse je za nekaj dobro ::).
Lp
#302745
Za tekače (kot za ostale športnike) je pomembna tudi masaža mišične ovojnice in "trigger točk" (vozlov), ki sprosti mišično napetost in omogoči hitrejšo regeneracijo.

lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA