vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 kiki
#28442
ŽIVJO VSEM SKUPAJ.

IMAM ENO VPRAŠANJE V TOREK ZJUTRAJ SEM ŠLA NA 4 KM DOLG TK IN SICER OB 8-IH ZJUTRAJ KO JE BLO RES ZLO ZLO MRZLO . ŠE NIKOLI PO TEKU NISEM IMELA KAKRŠNIH KOLI TEŽAV, SEDAJ PA ME ŽE 2 DNI TIŠČI V PLUČIH, JE ŽE KDO IMEL KDAJ PODOBNE TEŽAVE? JE TO POSLEDICA TEKA PO MRAZU? KAKO SI LAHKO POMAGAM ?

HVALA ZA ODGOVOR, LP IZ DOLENJSKE
 Lučko
#28443
ja kiki, ti ubogi utrok. :oops: Ja kaj pa ti zjutraj kje zlo pa še enkrat zlo mrzlo okol laufaš. :shock: A so tvoja boleča pljučka že navajena na zlo, zlo mrzlo :?:
Ja včas kje zlo, zlo mrzlo je treba počas tečt, pa mal čez nosek dihat, pa magari kakšen šalček čez gobček dat...pa še kej bi se najdl, da ne bi pol pljučka bolela. :lol:
Pol čez en čas, ko laufaš vsak dan kje zlo, zlo mrzlo pa se pljučka navadijo in ti garantiram, da te pljučka ne bodo več bolela. :lol:
Zdej pa le brž k dr-ju. :wink:
 Pirat
#28460
Točno to se je meni zgodilo pred dvema tednoma. Tiščanje v pljučih in srbenje. Iz tega se je razvil lažji prehlad, ki sem ga že prebolel. Vendar od takrat nisem nič tekel. Dokler se temperatura ne dvigne nad ničlo ne bom tekel. K sreči imamo s prijatelji 2x tedensko najeto dvorano, tako da se kljub temu rekreiram (1x fuzbal, 1x košarka).
Nazadnje spremenil Pirat, dne 16 Dec 2004, 09:58, skupaj popravljeno 1 krat.
 kiki
#28461
hvala za odgovor!
evo jaz tudi sedaj ne tečem že 3 dni in moram rečt da je boljše in manj tišči v pljučih. a si si še s čim pomogal sam razen tega da ne tečeš?

lp
 Pirat
#28463
Ne, nič posebnega. Samo teku sem se odrekel. Pa kakšen čaj z medom sem spil, to je vse. Če se stanje ne bi izboljšalo, bi šel pa 100% k zdravniku.
Uporabniški avatar
 Z*
#28469
Pri tovrstnih prehladih si pomagam s pregrevanjem. Vroč termofor (v živalski podobi :lol: ) več dni zapored polagam na obolelo mesto (v tem primeru na gornji del prsi); medtem poležavaš pred TV npr. Meni vedno pomaga.
Pa še predlog. Pri teku v hujšem mrazu je dobro zaščititi dihalne poti, če si bolj občutljiva. Ker šal vedno kam leze, je boljše naštrikati "tulec" (kot pri ohlapnem puloverju), ki ga potegneš na nos ali potisneš na vrat, ko ti postane vroče. Boljše kot šal.
Uporabniški avatar
 mare
#28560
Še ena varianta. če je zelo mraz tečeš nekoliko počasneje in dihaš skozi nos. Zrak se tako bolj ogreje preden pride do pljuč.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA