vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Mitch83
#306954
Kakršnakoli pomoč pri rešitvi težave bi prišla zelo prav. :wink:

Med tekom in pa sedaj tudi pri hoji me boli na sredini meč (med kolenom in gležnjem) na stiku med kostjo in mišico. Predel boli tudi na pritisk. Bolečina se pojavlja tudi nad gležnjem v mišici (ne v Ahilovi tetivi) in pa pod kolenom (golenica). Zanimivo se mi zdi, da se bolečina pojavlja samo v eni (desni) nogi, leva pa ne boli prav nič. Naj povem še, da so se težave pričele po menjavi superg (sedaj imam Cloudrunnerke, ki so manj blažene kot Mizuno Wave Ultima 2), nekoliko pa sem tudi povečal trajanje in pogostnost teka sedaj spomladi.

Je lahko vzrok pretreniranost (čeprav se mi v tem primeru zdi čudno, da me boli samo v eni nogi) ali pa da z desno nogo preveč udarjam ob tla?

Hvala za vašo pomoč. :wink:
 Rok531
#306963
-vuk- napisal/-a:Mogoce imas vneto pokostnico.


Jaz sem tudi na to pomislil.

Je bolečina bolj skeleča? Se ti zdi, da je nekoliko bolj v notranjosti noge in ne takoj ob dotiku meč z roko?
Verjetno bo pokostnica, ki je precej tipična poškodba za prehiter preskok na trdo podlago, prehiter preskok na višjo hitrost in kilometrino, zvračanje stopala navznoter (lahko zaradi neprimerne obutve in spremenjenega načina teka).
Če kljub tem znakom, ki sem jih naštel ne veš kaj je, boš zvedel, če boš še naprej tekel. Pri pokostnici te bo tudi ob počasnem teku vse bolj bolelo in bo vsak meter situacijo še poslabšal, tako da je edina rešitev počitek in posebne vaje za krepitev tega predela nog oz. menjava obutve, če te copati silijo, da nogo zvračaš navznoter. Pri poškodbi zunanjega dela mišic pa ponavadi meni pomaga počasen tek, masaža in previdno razgibavanje.
 Mitch83
#306964
Rok531 napisal/-a:
-vuk- napisal/-a:Mogoce imas vneto pokostnico.


Jaz sem tudi na to pomislil.

Je bolečina bolj skeleča? Se ti zdi, da je nekoliko bolj v notranjosti noge in ne takoj ob dotiku meč z roko?



Ja, malo bolj noter je... Sem pa že imel vnetje pokostnice pred leti, vendar me je takrat bolela bolj kost in bolj spodaj...

Drugače pa bo verjetno res kar to ja...
Uporabniški avatar
 paulo
#307009
Tudi meni se ta poškodba že vleče od jeseni. Začelo se je, ko sem menjal obutev(pure flow) in začel teči bolj tehnično pravilno. Čez zimo sem ojačal prizadeto mišico in je sedaj z njo vredu ,vendar se mi je sedaj ponovila poškodba na drugi nogi :--( .Teke nisem delal večje od 5-6 km., pa vendar. Sem mislil da bo z on-kami kaj bolje pa ni. Sranje, ker mi sedaj poleti res ni za v fitnesu vaje za noge delat. Verjetno bi bilo bolje, če ne bi nič spreminjal tehnike in bi ostal pri starih copatih wave runerkah :evil: .
Uporabniški avatar
 olson
#307040
Tudi meni se dogaja ista situacija pa mislim,da ni to od superg,ker sem jih med tem časom zamenjal kar nekaj,pa tudi počitke sem imel vmes tudi po 2 meseca ampak se ponavlja ista situacija tako da sem že čisto obupal nad tekom in se sedaj bolj posvečam kolesu in hoje v hribe.
Res zoperna je ta reč :(
lp Olson
Uporabniški avatar
 oven
#307469
Ma...kje točno boli če je pokostnica vneta?? Boli konstantno? Med tekom, tekom dneva, ko počivamo na postelji??
Mene samo takrat ko tečem nekje na sredini golenice boli, desna noga, in sicer na levi strani meč tik ob stiku z golenico....Med tekom po ene 3km bolečina malo poneha...
Ko pa hodim pa nič ne čutim...to je zdaj že kakšen mesec...tečem skoz isto..cca 4x na teden po 10-14km...
 mjak
#307479
Nekako s podobnimi težavami sem se srečal cca 3 mesece nazaj. Na koncu mi je fizioterapevt povedal da gre za vnetje fleksorjev...vnetje narastišča na kost ali nekaj takega in je precej oživčeno zato tako boli... Pomaga masaža, počitek in masaža cele noge z mrzlo vodo... Odsvetuje tek navzdol in predlaga zmanjšanje treningov oz. tempa. Pred in po teku (0,5h po teku) svetuje raztegovanje, razlog pa je daljša preobremenitev.

lp
Uporabniški avatar
 Scooby
#307481
Glede na vaše opise sem imel/imam podoben problem, ki se mi vleče že od decembra. Zadnje 3 tedne izvajam intenzivno mazanje in masažo bolečega mesta s Perskindolom 4x na dan (zjutraj, pred in po teku, ter zvečer) ter nosim kompresijske nogavice (iz Hoferja). Bolečina se še pojavlja vendar je dosti manj intenzivna.

Vmes sem imel tudi en mesec pavze in en mesec z zelo malo km, pa se stanje skoraj ni nič izboljšalo. Potem sem povečal kilometrino in začel izvajati zgornje ukrepe in se je stanje izboljšalo.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA