vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 oven
#319800
Mislim da še ni teme, pa verjetno bo še to komu pomagalo. V glavnem, če gremo kot samoplačniki v tujino npr. k ortopedu, nam naša zavarovalnica povrne stroške, keteri bi nastali, če bi za enako stvar šel na pregled v SLO. Zdaj če je pregled v tujini 100€, tu pri nas pa 80€, ti zavarovalnica vrne 80€...tako nekako..
To mi je predlagala zdravnica, pri kateri sem pravkar bil in jamral zaradi pokostnice in nenormalni čakalnih dob (: Debata se je prijetno razvila :wink:
Ko sem malo googlal sem našel še članek
http://www.24ur.com/novice/slovenija/zd ... oskov.html

Zdaj glede na to, da sem 5km od Au meje, me zanima, če pozna kdo kakšno športno kliniko/ortopeda na območju Avstriske koroške?
Uporabniški avatar
 Medicius
#319817
Če si pripravljen odšteti sosedom 100€, da ne bo čakalne, zakaj potem pri nas ne greš kot samoplačnik za 80€? :shock:
Uporabniški avatar
 dexi27
#319820
Glede zdravljenja v tujini menim, da se splača obrnit na proti jugu. Jaz sem pomoč poiskal na ortopedski kliniki v Novem sadu. Zadovoljen z profesionalnim odnosom z prijaznostjo in zavzetostjo zdravnika in osebja. O ceni pa da se ne pogovarjamo. Terapijo, ki so mi jo izvajali stane pri nas 1200 eurov v Srbiji pa 170 :shock:
 wind
#319823
tek_v_snegu napisal/-a:Kaj problem pokostnice je nastal zaradi rekreacije?


Najbrž ne zaradi sedenja pred TV. :mrgreen:

Jaz mislim, da je precej rekreativnih tekačev že imelo vneto pokostnico (tudi jaz), saj to je tipičen znak preobremenitve. Redki so pa tako trmasti, da je ne sanirajo s počitkom in zmanjšano obremenitvijo, ampak furajo naprej toliko časa, da zadeva postane kronična. Kronično vnetje je pa veliko hujši problem...

Medicius napisal/-a:Če si pripravljen odšteti sosedom 100€, da ne bo čakalne, zakaj potem pri nas ne greš kot samoplačnik za 80€?


Slabo bereš. Računa na to, da mu bo zavarovalnica povrnila 80€, torej bi plačal 20€, pa še na vrsti bi bil kmalu.

A pri nas tudi obstaja kakšna opcija, da zavarovalnica povrne stroške, če plačaš kot samoplačnik??
Uporabniški avatar
 janezs
#319827
Priporočam Dr.Ramšak -kinesiolog , splošni in športni zdravnik ; Dr.Lorber -ortoped v LKH in Dr.Bachler -ortoped v MRT institutu. Vsi v Celovcu .Za podrobnosti sem na voljo.
LP
Uporabniški avatar
 Medicius
#319830
wind napisal/-a:Slabo bereš. Računa na to, da mu bo zavarovalnica povrnila 80€, torej bi plačal 20€, pa še na vrsti bi bil kmalu.

Aha... torej samo +20€ za takojšnjo obdelavo? Me prav zanima, če je to res pri severnih sosedih tako poceni in brez čakalne dobe. :roll:
Uporabniški avatar
 oven
#319831
Hvala vsem!
Ja, gre se zaradi tega, ker eswt terapija je kar draga. Cca 4-6 obiskov. Cena ene terapije je pa cca 60€ tu pri nas. Če na oko zaokrožim za obe nogi cca 10 obiskov, nastane kar velik finančen zalogaj, če pa dobim vsaj malo povrjeno od naše zavarovalnice pa itak zakon.

Medicius: Poglej si video :) To plačaš polno samoplačniško zdravljenje v tujini po njihovi tarifi, ki je verjetno dražja od naše glede na to, da se menimo o severnih sosedih. Ko se zdravljenje konča, ti pa naša zavarovalnica povrne del stroškov. Če je neka terapija 100€ v tujini tu pri nas pa 80€, ti v tujini plačaš polnih 100€. Naša zavarovalnica ti pa krije in posledično vrne 80€.. Se pravi da si na koncu dal za terapijo 20€..
Uporabniški avatar
 Medicius
#319833
Si me dobil tik pred spancem. Prvotno sem mislil, da je problem samo v nenormalni čakalni dobi in zato pot v samoplačništvo. Torej me še zanima, a to storitev krije zavarovalnica, če bi se naročil pri nas?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA