vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#329601
Pozdravljeni.

Odpiram temo, kjer si bomo lahko delili izkušnje o kremah, mažah, oljih in o drugih sredstvih, ki nam pomagajo pri regeneraciji, blaženju/zdravljenju poškodb, masaži, itd. Torej kje kupiti, koliko stane in kakšne kvalitete je.

Trenutno rabim konjski balzam 250ml Encian iz DM-a, ki je dokaj kvaliteten, dobro hladi in se ne lepi, stane pa samo 6€ (v lekarni je 2€ dražji). Noge si s konjsko mastjo rahlo zmasiram (oziroma mi jih zmasira žena) skoraj po vsakem teku.
DM nudi še konjsko mast v tubi ki je cenejša, a za nobeno rabo, saj se lepi in nič ne hladi (ne kupujte!).
Sprobal sem tudi Perskindol, ki je res kvaliteten gel (dobite tudi v drugih oblkah), deluje točno tako, kot je opisano, gel se popolnoma absorbira in se nič ne lepi. Občutek je fenomenalen. Je pa drag, skromnih 100ml gela v tubi stane čez 10€. Zato sem prejšnjič kupil na probo Vražji krempelj od Enciana v DM-u, ki stane isto kot konjska mast in ima lahko rečem identično delovanje Perskindolu. Torej za 1/2 cene, 1x več izdelka.

Kaj pa vi uporabljate?

Lp, M.
#329604
haha fino meti tako ženo, ki te zmasira po vsakem teku :D
upam da tudi jaz kdaj najdem takšno :lol:
drugače pa jaz uporabljam perskindol je res da je malo dražji ampak med drugim poznam nekoga ki dela pri podjetju, ki ga zagotavlja in ta oseba mi lahko na vsake nekaj časa recimo na 2 meseca da 10 sample paketkov pri čemer en paketek zadostuje za eno mažo
je pa res da uporabljam to le za res dolge teke in ne vsak tek tako da zdrži malo dlje.
če pa so kakšne nevšečnosti uporabljam še voltaren kremo. ampak to je za kakšna vnetja.

lp, jezo
#329606
jezo napisal/-a:haha fino meti tako ženo, ki te zmasira po vsakem teku :D
upam da tudi jaz kdaj najdem takšno :lol:

Ja, imam srečo. 8)
jezo napisal/-a:če pa so kakšne nevšečnosti uporabljam še voltaren kremo.

Voltaren ali njegova paralela Naklofen je odlično mazilo po poškodbi mehkih tkiv, saj deluje protibolečinsko in protivnetno. Pa niti ni tako drago (10€ velika tuba).
#329834
Super tema!

Za blažje zadeve pa Vetasepetal, vsebuje tudi kafro in mentol, dobi se na veterini in v lekarnah. Zelo mastno, zelo super za masažo.

Moram pa reči, da meni Olfen v 2 mesecih redne uporabe 3-4x dnevno ni naredil nikakršne izboljšave. Navkljub počitku, krepilnim vajam, pa imam vnetje MCL zaradi zvina/nateg in očitno za tako vrsto poškodbe ni primeren/učinkovit.

Tuhtam, da bi nabavila vražlji krempeljc kremo, v DM, tako kot ima Medicus.
#336332
Perskindol sem tud jaz preiskusil je ful dober, meni je pomagal po poškodbi rame, sem ga kr v lekarni nabavil. Pa zelo uredu tud china balm, podobna zadeva kot tisto staro kitajsko mazilo, k se ga je dobil v takih čist malih rdečih okroglih plehnatih dozicah, samo da je ta od slovenskega proizvajalca pa celo brez živalskih sestavin, cena ni prehuda 10.8eur za 100ml, pa ne rabiš ga velik nanest ker je ful močno, tko da dolg traja: http://www.hannah-biz.si/ArticleDetail. ... Articles=1

Vražji krempelj, osebno nisem sprobal, sem pa mami nabavil, ko je mela težave s sklepi pri madal bal.u za 4.89eur 250ml od nemškega proizvajalca Krauterhof http://madalbal.moja-kosarica.si/si/izd ... hof-250ml/ pa ji je tud ful pomagal že po enem tednu so jo zapestja nehala bolet, pa tud rama je bila velik boljše.

Pol je pa še ena zelo dobra stvar za poškodbe, pravijo mu čudežno zeliščno mazilo od enga zeliščarja na Lavrici fantastična zadeva, žal nisem kupil prek neta, tko da nimam linka, ampak na stojnici v dolenskih toplicah, sicer mal dražje blo cca 6-8eur za 50ml, ampak res pozdravi.
#336386
Po raznih udarcih, sunkovitih gibih in zategu mišic ter vneti trebušni preponi je odlično tudi olje 31 od Justa. Če si dost hiter z nanosom tudi prepreči musklfiber zaradi sunkovitega giba.
#336416
maratonec-SCMT napisal/-a:Pol je pa še ena zelo dobra stvar za poškodbe, pravijo mu čudežno zeliščno mazilo od enga zeliščarja na Lavrici fantastična zadeva, žal nisem kupil prek neta, tko da nimam linka, ampak na stojnici v dolenskih toplicah, sicer mal dražje blo cca 6-8eur za 50ml, ampak res pozdravi.


Maratonec-SCMT, je morda to mazilo mišljeno: http://www.herbana.si/nega-koze-in-tele ... ljica.html :)
#336431
Če me "vseka" v hrbtu ali vratu uporabljam šentjanževo olje. Na morju sem nabral šentjanževko, ter jo s pomočjo olivnega olja, sonca, časa in finega cedila pretvoril v šentjanževo olje. Pri bolečinah ga določeno količino nekoliko pogrejem, vanj namočim gazo/obkladek in poveznem na boleče mesto, ko se začne ohlajati pa za podaljšan učinek preko položim še termofor. Super pomaga!, priporočam.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA