vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#344112
Pozdravljeni!

Že dlje časa opažam, da imam pri teku oziroma po teku bolečine na notranji strani meč (natančneje, bolečina je najbolj izrazita v predelu med gležnjem in kolenom, ampak na notranji strani). Je to mogoče posledica pronacije/supinacije? Za tek uporabljam teniske Brooks Glicerin 12.
#346106
aleššš napisal/-a:
recaro napisal/-a:Pozdravljeni!

Že dlje časa opažam, da imam pri teku oziroma po teku bolečine na notranji strani meč (natančneje, bolečina je najbolj izrazita v predelu med gležnjem in kolenom, ampak na notranji strani). Je to mogoče posledica pronacije/supinacije? Za tek uporabljam teniske Brooks Glicerin 12.



https://sebahudin.wordpress.com/2011/06 ... okostnice/


Jaz imam enako bolečino kot je na sliki, s tem da je spodnja bolečina na zunanjem delu, ne na notranjem kot je to prikazano na sliki. Mogoče ve kdo, kaj bi to pomenilo?
#346130
V srednji šoli nas je tričetrt atletov na treningih imelo bolečine - vneto pokostnico. Zmeraj pomladi. Govorilo se je, da zaradi povečane kilometraže in prehoda na tartan. Mazali smo z Bayolinom in Hepatanom???
Rotiranje več RAZLIČNIH copatov po RAZLIČNIH terenih je zame rešitev. Ni težav pri 50+ letih in kilometraži, ki je večkratnik takratne.
#346145
MatkoD napisal/-a:V srednji šoli nas je tričetrt atletov na treningih imelo bolečine - vneto pokostnico. Zmeraj pomladi. Govorilo se je, da zaradi povečane kilometraže in prehoda na tartan. Mazali smo z Bayolinom in Hepatanom???
Rotiranje več RAZLIČNIH copatov po RAZLIČNIH terenih je zame rešitev. Ni težav pri 50+ letih in kilometraži, ki je večkratnik takratne.

Torej potrpeti, dokler ne dobiš neke kilometrine? Sem mislil, da sem kaj narobe delal.
#346167
Ne, jaz sem zgornji post razumela drugače. Imeti različne copate, za različne podlage in rotirat copate v uporabi. Da se tudi copati cca 2 dni spočijejo. Menda koristi materialu in posledično nogi.

Noga masirat, mazat s kakim mazilom.

Postopno večat razdaljo, intenziteto, obremenitve.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA