vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 vencelj
#344439
O tem sem že pisal v drugi temi ( Migam...torej sem ), a seveda veliko bolj paše med "težave in poškodbe", zato jo selim sem.
V začetku decembra sem si pri padcu poškodoval desno ramo, o dosedanjem dogajanju sem pisal
http://vencelj-sportnik.blogspot.si/201 ... citku.html in
http://vencelj-sportnik.blogspot.si/201 ... ne-bi.html
Takrat sem šel tudi na eno samoplačniško fizioterapijo, imel sem dober občutek in mislim, da pomaga pri hitrejši rehabilitaciji, vedeti seveda ne morem, ker ne vem, kako bi bilo, če ne bi šel...Poleg tega se mi poraja vprašanje, koliko je to dobro v primeru natrganin mehkih tkiv, čeprav je po drugi strani res, da bi bilo v takih primerih treba ukrepati hitro, sicer sčasoma lahko pride do kroničnih težav (samo razmišljanje).
Bil sem parkrat na kontrolnem pregledu pri osebnem zdravniku, na UZ zaenkrat še ne, včeraj pa prvič na FTH, sedaj sem začel z izvajanjem individualnih vaj.
Lahko rečem, da se stanje izboljšuje, kdaj bom lahko spet opravljal svoje delo (in tekel), pa še ne vem... Na srečo je poškodba taka, da nisem obsojen na poležavanje...
In zanimivo, sedaj srečam oz. govorim z veliko ljudmi s podobnimi izkušnjami ali da vsaj poznajo koga, ki jih je imel in vsi mi vedo povedati, da je bilo zdravljenje dolgotrajno. Dokler ne izkusiš, ne veš...
Če bo kaj novega, se pa še oglasim.


LP, vencelj
Nazadnje spremenil vencelj, dne 12 Maj 2016, 22:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 majcka
#344440
Glede na to, da je novio koledarsko leto in nov zdravstveni proračun, bi na tvojem mestu vztrajala na čimprejšnjem ultrazvoku. Če ne gre na zavarovanje, pa samoplačniško. Če ne drugega pa za vsak slučaj, da se izključi kaka blesava natrganina.

Pa srečno.
Uporabniški avatar
 vencelj
#344441
majcka napisal/-a:Glede na to, da je novio koledarsko leto in nov zdravstveni proračun, bi na tvojem mestu vztrajala na čimprejšnjem ultrazvoku. Če ne gre na zavarovanje, pa samoplačniško. Če ne drugega pa za vsak slučaj, da se izključi kaka blesava natrganina.

Pa srečno.


Sem že razmišljal o samoplačniški varianti. Ne vem, kaj se tega tako branijo, za moje pojme je to osnovna diagnostika...
Uporabniški avatar
 čara
#344442
Ja, kar se tiče vezi je zdaj tako prepozno, da bi karkoli operativno reševal. Pri vezeh je tako, da če v roku 3 tednov nisi pod nožem, strganine ipd, tudi potem ni več smiselno.

Bi pa verjetno občutil hujšo bolečino, oteklino, nezmožnost premikanja, če bi si vezi potrgal.

Ja, te zadeve se noro dolgo vlečejo, 6 mesecev, tudi do 12, da si spet na 100%.

Sem pa tudi jaz kar precej jezna, da z MRI in UZ tako zelo šparajo. Antibiotike in protibolečinske jim ni težko v enormnih količinah in na blef predpisovati, celo dojenčkom antidepresive, en UZ in ortopeda je pa že hudo dobit.

Že pri odvzemu krvi se zatakne, ker nočejo dodatno b12, železa in feritina preverit (pa imam nenehno vse pod mejo in pri repu)...da ne bi o tem, da se mesečno vplačujejo prispevki + dodatno zavarovanje, ampak tistih parkrat ko bi jih človek pokoristil je pa problem. Dokler niso stvari že kritične....ali pa imam samo jaz tako srečo.
Uporabniški avatar
 čara
#344687
Oh ti šment. Šalabajzerji od dohtarjev. :/ Sočustvujem. Sedaj lahko kako knjigo prebereš in narediš doktorsko diseracijo :/

Kako pa spanje? Gre ali še vedno bele noči? Je pa še en hudič-bolniška. Če nimaš take službe, kjer lahko roko pogrešiš se res zelo pozna.
Uporabniški avatar
 majcka
#344688
Mi ni prav nič v zadovoljstvo.....sem te imela na sumu. Simptomi, ki si jih opisal so bili točno takšni, kot pri moji mami. Le da je ona izpahnila ramo in se je zato rotatorna manšeta pretrgala. Ona je potem morala na operacijo.


Želim ti dobro okrevanje.
Uporabniški avatar
 vencelj
#344702
Hvala!
Danes je bila fizioterapevtka čisto navdušena, da je končno dobila v roke izvide, sedaj vsaj ve, kako ukrepati. Skoraj bi lahko rekel, da smo spet na začetku. Ja, UZ bi morali opraviti takoj na začetku, tako je pa zdravstvo spet nekaj prišparalo... :mrgreen:
Ponoči še vedno vstajam, da se bolečina malce umiri, ampak to ni več na pol ure ampak nekako 3x na noč.

LP, vencelj
 Tekačiča
#344706
čara napisal/-a:Ja, kar se tiče vezi je zdaj tako prepozno, da bi karkoli operativno reševal. Pri vezeh je tako, da če v roku 3 tednov nisi pod nožem, strganine ipd, tudi potem ni več smiselno.


Ni res.
Mojega očeta (70 let) so lani po dobrih treh mesecih na čakalni listi, operirali , mu zašili ramensko vez in sčistili okrušene dele hrustanca. Po dveh mesecih je v zdravilišču že začel tečt in zdaj roko normalno uporablja. :D
Poškodoval se je prav tako ob padcu. Po hudih bolečinah in tečnarjenju pri zdravnikih naj ga vendarle malo bolj pregledajo, so komaj po ca.treh tednih ugotovili, da ima popolnoma pretrgano vez. Zdravnik mu je rekel, da če ne bi bil aktiven tako kot je, ga pri teh letih več ne bi operirali. :oops: (očitno po 70-tem ne rabimo več dveh funkcionalnih rok....).

V tvojem primeru bi jaz rekla, da ni druge kot biti potrpežljiv in počivat. Tudi ne vem če je dobro ramo razgibavat, če je natrgana vez. Da si še ne narediš večje škode.
Stroka bo že vedla..... :wink:

Naj ti čas rehabilitacije čim prej mine!
Uporabniški avatar
 čara
#344713
Mogoče je kirurg mislil z vidika telesne pripravljnosti, splošne kondicije in vitalnosti že zaradi prenašanja narkoze in invazivnosti posega.
To s tremi tedni sem slišala iz LJ ortopeda-kirurga, ko se je šlo za strgano križno vez pri študentu.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA