vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 čara
#349756
huh dopust...Ob odsotnosti dohodka...No bolniška je ampak njena višina je odvisna od dohodka prejšnje leto :/

A ni tako, da kake toplice in vodno terapijo dajo potem, ko zaključijo fizioterapijo na suhem?

Srečno z rehabilitacijo!
Uporabniški avatar
 vencelj
#349778
majcka napisal/-a:Kaj pa kake toplice? Si dobil??? Al pa šel na dopust??


Toplice so (menda) zadnja faza rehabilitacije in potem pacient ni več upravičen do FTH zaradi zdravljenja iste poškodbe oz. naj bi bil potem fizično sposoben za opravljanje dela.
Dopust sva imela še pred operacijo, slab teden morja začetek junija in je bilo super. Drugi del sva imela sedaj v času kolektivnega dopusta na vikendu v Sp. Danjah.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#349885
Dva meseca po artroskopiji sem danes imel kontrolni pregled v enoti Artros Ljubljana pri mag. Mikeku, ortopedu, ki me je operiral.
:arrow: dober rehabilitacijski potencial
:arrow: nadaljnja individualna fizikalna terapija
:arrow: nadaljevanje s pasivnim razgibavanjem rame
:arrow: pričnem z izvajanjem aktivnih terapevtskih vaj proti uporu
:arrow: izdela se program vaj, s katerimi redno nadaljujem sam
:arrow: naslednji kontrolni pregled čez dva meseca...

"Kaj pa tek :?: "
"Ko boš lahko delal, boš lahko tudi tekel. Dva do tri mesece."
Ja, pri teku je gibanje rok veliko bolj intenzivno kot pri hoji in je lahko hitro v "čezmejnem območju".
Če pomislim, da se vleče že od decembra, smo sedaj že blizu...

Slika
Uporabniški avatar
 vencelj
#350564
zz topka napisal/-a:. Ampak, najbrž si si prav reku, če sem na rehabilitaciji, sem na rehabilitaciji! Brez povezav! :D :clap:


Pa res. Morda bo kdo rekel, da sem starokopiten, ampak prav namenoma imam povezavo samo doma, s sabo pa nikoli, ne sedaj, ne na dopustu in niti v Danjah (drugi dom).
Uporabniški avatar
 vencelj
#350570
majcka napisal/-a:
vencelj napisal/-a:Morda bo kdo rekel, da sem starokopiten....


Starokopiten si! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:lol: :lol:
Verjetno drži, ampak ker "raje kot na hrbtu (ali riti) prosti čas preživim na nogah", v tem vidim "konflikt interesov", pa sem se pač tako odločil. Da bi še med dopustom non-stop buljil v nek ekran... :shock: :roll:
Če bi bilo tako, verjetno ne bi imel kaj pisati o doživetjih, ampak potem je tudi vseeno, kje sem, povsod bi bilo isto, zožen prostor, pogled na monitor, levo nič, desno nič....
:juhuhu: :juhuhu:

LP, vencelj
#353100
Kaže, da je rehabilitacija dobro uspela, za kar se moram zahvaliti predvsem mag. Mikeku, ki je očitno zelo dobro opravil artroskopijo ter fizioterapevtskemu osebju v Dobrni in v ambulanti v Železnikih. Ja, seveda brez tega, da sem jih poslušal in izvajal vaje, tudi ne bi bilo veliko. Vsekakor zaenkrat nisem med tistimi, ki pravijo, da "tako kot je bilo, ne bo nikoli več" in tako naj tudi ostane.

http://vencelj-sportnik.blogspot.si/201 ... ignil.html

:juhuhu: :juhuhu:

LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA