vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#347212
Mi lahko prosim kdo napiše izkušnjo z natrgano zadnjo stegensko mišico. Meni se namreč vsakih nekaj let natrga leva ali desna stegenska mišica in to v drugi polovici treninga, se pravi ,ko sem že segret in sem opravil tekaško abecedo. Tokrat sem začutil bolečino ko sem delal stopnjevanja. Kaj ste počeli namesto teka. Ali kolo ali fitnes ali kaj drugega. Ne vem, kako bo z 21km v Radencih, če bom moral počivati tri tedne ? Hvala za odgpovore.
#347219
Jaz sem si jo poškodoval 8. 3. v zadnjih dveh kilometrih desetke, ker sem pretiraval s hitrostjo po ravnini (ki mi ne leži). Težko sem sedel, ali stegnil nogo, stvar se je unesla šele po treh tednih. Na ravnini me še sedaj rahlo opozarja.
Jaz mislim, da ti bo čas prinesel svoje, razen če ni poškodba prehuda.
#347221
No, to pa imaš problem. Ki se ponavlja. Zdej najpomembneje je ugotoviti vzrok, zakaj se ti to dogaja.
Prva postaja kvaliteten fizioterapevt.
V prihodnje pa preprečevat poškodbo, ker balzam za telo to ni in na stare lete se vse pozna.
Spet-kvaliteten fizioterapevt, ki ti bo pokazal vaje etc. In še nekaj-tekaška šola. Ne škodi, možni so tudi precej ugodni ali celo zastojn vadbe. Priporočam.

Defenitivno tek ne. Za zdaj. V prihodnje pa-poleg teka še vse kaj drugega, kolo, joga, jogalates, vaje za koordinacijo in ravnotežje, fitnes ja, ampak je spet fajn z nekom, ki obvalda, plavanje.
#352414
Pred enim tednom sem tudi jaz začutil bolečino nekje pod desno ritnico.Zabolelo me je šele po 5ih km,ko sem tekel navzdol.Domov sem raje hodil,da ne bi stvar poslabšal.Zadnje dni sem samo hodil in me ni skoraj nič bolelo.Danes sem spet poizkusil z počasnim tekom v hrib.Kakšen kilometer je bilo vse ok.,potem pa sem spet začutil tisto (ne močno)bolečino.Kaj naj naredim da se mi stvar uredi.
#352415
Tudi meni se je letos to zgodilo. Boleča mišica od riti do podkolena . Vzrok je bil prehiter tek (na silo) po ravnem. Popolnoma dober sem bil šele čez slaba dva meseca (brez zdravnika, žavb in masaž)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA