vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 smoukar
#353684
Po enem mesecu teka sem tudi jaz pokasiral bolečo pokostnico. Ubistvu me je že ta prvi dan bolela a sem vztrajal misleč, da bo počasa nehalo boleti. Tekel sem tek za začetnike pa vendar je bilo očitno preveč. Svetovali so mi hlajenje noge, en mesec nič aktivnosti in nove copate. Nekdo mi je omenil, da se da nekje, na eni tekaški stezi videt, kako tečeš in ti priporočajo obutev. Mogoče ve kje bi to bilo na dolenjskem?
V glavnem, že na začetku me je ubilo :cry: . Odločil sem se, da bom po rehabilizaciji najprej kolo napadel, počasa pa nazaj na tek. sam kolikor se poznam in spomnim, me je vsakič, ko sem začel tečti, več kot par minut, začela pokostnica boleti. Poškodb niti nisem imel.
 Rok531
#353690
Boleča pokostnica in skoraj vse druge poškodbe so posledica napačne tehnike teka. Drugi čevlji so kot tableti in zdravijo samo simptome, vzroka poškodbe pa ne. Sam sem imel par let probleme s pokostnico in spodnjim delom nog (meča) pri teku po asfaltu, kljub temu da sem imel zelo dobro kondicijo in močne noge. Eno leto sem bil že tako daleč, da sem se po pol ure teka ali hitre hoje v hrib enostavno moral ustaviti, ker me je tako bolelo. Takoj ko sem se temeljito posvetil tehniki sem lahko začel teči tudi toliko po asfaltu, kolikor se mi je dalo in ne dokler me je začelo nekaj boleti. Da vidiš kako tečeš ne potrebuješ nobene trgovine, zadostuje ogledalo in znanje kakšna je prava tehnika teka.

Priporočam, da zadevo raziščeš in ne poslušaš neumnosti, kot so kupi nove čevlje, kupi vložke... Mogoče se ti bo na začetku zdelo boljše, ker bodo seveda novi čevlji tako dobro blaženi, vbistvu pa nisi naredil nič.

Skratka, če imaš pravo tehniko in začneš teči po svojih sposobnostih do takih poškodb ne bo prišlo in lahko nosiš katerekoli čevlje. Vseeno pa priporočam čevlje, ki spodbujajo naraven način teka. Kako izgleda prava tehnika si lahko pogledate tudi pri otrokih, ki še niso zasedeni in naravno tečejo s pravilno tehniko.

Priporočam:
https://www.youtube.com/watch?v=p2ckEGVb5Q8
https://www.youtube.com/user/Thjeko/videos
 spela*
#353703
Težave s pokostnico sem v svoji tekaški zgodovini imela enkrat. Bile so povezane s teom po trdi podlagi (kamen oziroma beton). Pri teku po cesti ali tartanu težav nimam.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA