vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Cemmac
#360004
Pri kolesarjenju sem pridobil bolečine v mišcah v mečih in stopalu, ki mi po dobrem mesecu dni ne izginejo. Začelo se mi je z nekaj pretiravanji v klanec in šprintanjem na ravnini.

Sprva se mi je kak mesec in pol nazaj dozdevalo, da imam zelo napeto mišico meča na levi nogi...bila je tudi večja kot na desni nogi. Sem si rekel, ok pač pretiravam preveč samo na eno nogo, moram še z desno trenirati.

Boli niti ne med kolesarjenjem, bolj kak dan ali dva po kolesarjenju. Sprva je kot krči bolelo v globini meča in malo pekoče po levi sprednji strani(ena kita)- nikoli kakih mrvljincev.
Zdaj po mesecu in pol pa v večini fino okoli gležnja(globoko)..malo nad njim. In pa podplat na sredini proti prstom.

Naredil UZ preiskavo, ni fiziater našel nič. Sedaj mi fiziterapevtka, močno pritiska v meče in zalepi trakove, delam tudi za ahilovo na stopnici in tenis žogica za stopalko.

Ima morda kdo izkušnje z kakšno podobno težavo. Zakaj se je to zgodilo in koliko časa bo trajalo da lahko spet kolesam?

Hvala vam

Lep pozdrav
 spela*
#360011
Nisi povedal, ali te boli na dotik, ali te boli tudi v mirovanju ...?
Glede na to, da hodi k fizioterapevtki: ona bi ti načeloma morala znati povedati, kaj je poškodovano - saj menda ne dela na pamet?

Glede vaj, ki jih delaš: pravilo je, da delaš do tiste stopnje, ko te še ne boli.
 Cemmac
#360012
Ne boli na dotik, morda na hud pritisk na stopalo, ampak bolj v mirovanju...
Fizioterapevtka lahko bolj sklepa brez izvida, ni pa nujno da terapija pomaga - upam da meni bo no..
Morda bi se splačalo na MRI pregledati?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA