vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Urška89
#362283
Pozdravljeni!

Ali se je kdo izmed vas že srečal z občutkom “speče roke” med tekom? Sama imam v desni roki nekje po 10 km teka ponavljajoč občutek mravljinčenja in “speče roke”. Kaj bi lahko bilo krivo za to - morda nepravilna tehnika teka, nepravilno nihanje rok ob telesu? Če se kdo tudi sam spopada s tem - kako si pomagate?

Hvala. :)
Uporabniški avatar
 svizec
#362290
Hm ...

Nepravilno nihanje rok ob telesu? Saj ne tečeš s spuščenimi, bingljajočimi rokami?

Za začetek mi pade na pamet samo to, da bi morda malce potrenirala tudi roke - kakšna skleca, dvig uteži, zgibi, vaja za tricepse na klopci, pred tekom naredi klasične ogrevalne vaje za zgornji del trupa in sigurno se bo pokazala kakšna sprememba.
 bossteb
#362292
Mene tudi včasih tole prime. Velikokrat dan po tem, ko delam vaje za moč. Glede tega se ne obremenjujem preveč, ker je še vedno izzvenelo samo od sebe, je pa lahko moteče, ja.
Včasih potem med tekom malo poboksam pred sabo in malo zakrožim z roko. Bolj zaradi feelinga, da jo še vedno normalno lahko uporabljam kot za to, da bi ta občutek minil. Se pravi, nimam pametnega nasveta, samo potrdim, da se tudi meni dogaja. :--
#362293
svizec napisal/-a:Hm ...

Nepravilno nihanje rok ob telesu? Saj ne tečeš s spuščenimi, bingljajočimi rokami?

Za začetek mi pade na pamet samo to, da bi morda malce potrenirala tudi roke - kakšna skleca, dvig uteži, zgibi, vaja za tricepse na klopci, pred tekom naredi klasične ogrevalne vaje za zgornji del trupa in sigurno se bo pokazala kakšna sprememba.


Ne, roke mi med tekom ne bingljajo, to se ni za bati. :D Res pa je, da sem pozabila na vaje za moč v zgornjem delu telesa. Bom poskusila v vsakem primeru, saj sem te vaje (celoten trening za moč) tekom leta malce preveč opustila. Dokler sem še hodila v fitnes, sem ga še delala. Zdaj bo treba ponovno v akcijo. :clap:
#362294
bossteb napisal/-a:Mene tudi včasih tole prime. Velikokrat dan po tem, ko delam vaje za moč. Glede tega se ne obremenjujem preveč, ker je še vedno izzvenelo samo od sebe, je pa lahko moteče, ja.
Včasih potem med tekom malo poboksam pred sabo in malo zakrožim z roko. Bolj zaradi feelinga, da jo še vedno normalno lahko uporabljam kot za to, da bi ta občutek minil. Se pravi, nimam pametnega nasveta, samo potrdim, da se tudi meni dogaja. :--


No, da le nisem edina. Jaz potem malce opletam z rokami in jih stresam, premikam prste in dlan, pa za nekaj sekund mine, malce pa tudi odmislim. Je pa res čuden občutek, se strinjam.
Uporabniški avatar
 čara
#362300
Hrbtenica, živci? To mi napjrej pade na misel. Zatem pa (bemusunce javno zdravstvo) osteopat, komplet Bvitamini (posebno poudarek na b6). in bankrot, če nisi ravno pri financah....Na koncu si rečeš "kurc gleda" (ena kr fajn knjiga, vsaj meni)...in s ene greš več nobenih terapij, krem, zdravnikov...delaš po občutku, s časom gre pa nekaj na bolje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA