vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 TINAŠ
#366445
Zdravo, Nejc!

Vsekakor je potrebno pridobiti mnenje zdravnika ( ortoped, fiziater ), tudi športni fizioterapevt je lahko dobra izbira. Potrebno je poiskati vzrok za bolečino.

Ker se velikokrat srečujem z raznimi športniki pa vem, da so lahko problem mišice, ki so nekje premočne in potem "vlečejo" in povzročajo bolečino.
Skoraj pri nobenem športu namreč mišice niso enako obremenjene. Tebi v razmislek...

Me zanima kaj ti bodo povedali... sporoči.

Lp, Tina
 Nejc1986
#366447
Ja,se strinjam.. o tem je bilo že kar nekaj povedanega; močne prednje in švoh zadnje stegenske mišice...

Javim,ko dobim izvid.
 Urška89
#366460
Je bilo OK med pregledom, so bili prijazni in si bil brez strahu?
Jaz sama lahko poročam, da sedaj delam doma krepilne vaje po napotkih in hodim enkrat tedensko na fizioterapijo. Malce trpim brez teka, predvsem, ko druge vidim tekati, mene pa zasrbijo pete in me zagrabi ''fovšija'', ker jaz ne smem. :roll: Doma tako delam vaje za celo telo in upam, da se ne razlezem. :D
 Nejc1986
#366462
Oj,ja prijazni so , ni bilo nobenega problema . Tnx za vprašanje :) jaz se itk vedno zelo,zelo udobno počutim na tistih koncih , hehe.

Kar se tiče bolečin; laufam ne več... Ne upam. Iskreno mi je tek predstavljal neko aktivnost, ki sem se je posluževal, ko je prehladno za kolo in ko zmanjka časa za kolo.

Zdaj pa hodim parkrat na teden na Šmarno (brez težav), na kolesu pa je tudi bolje kot januarja.

Sem ravno iz 115km ture in ko se je začelo koleno oglašati nekje med Vačami in Litijo , sem mu namenil par lepih besed , sam sebi pa dovolil , da mi misli odtavajo drugam , kot v koleno. In je nehalo.

Delam pa vaje za stabilizacijo kolena. To je pametno tudi sicer početi.

So far,so Good.

Te pa razumem; verjamem da ti tek predstavlja tako strast,kot meni kolo....

Ampak... Sezona je še dolga... Marec je... Saj bo. .. počasi... Zdravje je na prvem mestu.

Držim pesti in verjamem, da bo tudi tvoje koleno kmalu bolje.
 Nejc1986
#366489
Evo, dobil izvid kolena..

-brez izliva
-krizna ligamenta, kolateralna ligamenta in meniskusa ne kažejo znakov za poškodbo
-patelarni ligament in tetiva kvadricepsa sta v mejah normalnega

-fokalno povišan signal v predelu medialne fasete pogačice
-hrustancih defektov sicer v nobenem delu ne vidim
-kost ima normalen signal

- v periartikularnih mehkih tkivih ne vidim posebnosti

MNENJE: blaga fokalna hondromalacija pogačice gradus 1

Ammmm..... Sem si rekel , da ne bom šel guglat, pa itak da sem šel... In zdaj vem vse in hkrati nič :) "gradus 1" pomeni kaj?

Sem pa klical ortopeda; jutri zjutraj Me vzame in mu pokažem izvid in da vidimo kako naprej.
 TINAŠ
#367786
Nejc!

Kako je tvoje koleno? Vaje za stabilizacijo verjetno redno delaš, v veliko pomoč pa ti je lahko tudi magnetna terapija, ker kot športnik veliko obremenjuješ mišice in potrebujejo kvalitetno rehabilitacijo.
Ogromno aktivnih športnikov si omisli Magus elektromagnetno blazino ( lahko si jo tudi izposodiš ): https://www.magus.si/

Dobro rehabilitacijo ti želim.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA