vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Nejc1986
#366205
Update: 2tedna po oddaji napitnice za ortopeda,imel danes ortopedski pregled na korytkovi v Ljubljani.

Naredila sva uz, ki je pokazal nakazano prosto tekocino v zgornjem recesusu, znakov za poškodbe meniskusa ni, prav tako ni znakov za poškodbo ligamentov, ni znakov za Bakerjevo cisto v zakolenski jami.

Status : krepitacije patelofemoralno, ni znakov za preskok meniskusov, ligamentarni aparat čvrst, fleksija 130stopinj, extenzija 0stopinj.

Svetuje mi vaje za kvadricepse.

Dobil napotnico za MR (datum konec februarja oziroma prve dni marca ).

Na kolesu sem tudi zaradi vremena delal krajše ture (Max 4h in pol-100km), laufam raje ne, namesto tega hodim v hribe.

Malce me zaboli pri sestopanju, pomagajo mi kinezio trakovi. Prav tako delam vaje za stabilizacijo kolena.

Čakam na MR...
 Urška89
#366207
Mene pa je zdravnica po obisku pri njej napotila direktno na magnetno resonanco, ki sem jo opravila v roku 2 tednov . Zdaj čakam izvide. Nič prej k ortopedu. Prav tako za koleno ...
 Nejc1986
#366211
Mene je tudi zdravnik vprašal, a bi želel napotnico za ortopeda ali magnet, pa sem se raje odločil za ortopeda....

Upam , da ni bilo kaj hujšega?
 Nejc1986
#366214
Ja,to je res,ampak vseeno želim biti nekje voden... Pri ortopedu...

Nevem.... Zaenkrat imam še odlične izkušnje z zdravniki.... Tudi zato tak vrstni red...

Saj če nebi bili koleno čedalje boljše ,bi tudi sam verjetno šel sočasno (samoplačniško) na magnet.
 Urška89
#366217
PripOročam, da dobite napotnico - stalo vas bo okoli 200 evrov za posamično koleno, če greste samoplačniško. Jaz sem dobila datum v Mariboru v roku 10 dni pod redno.
 Nejc1986
#366218
Ja,saj pravim; včeraj dobil napotnico za magnet. Datum konec februarja oziroma prve dni marca -tocen datum še izvem.
 stari55
#366245
Priporočam hilauronsko kislino, injekcija ena doza 60 eur, preverjeno pomaga.
Dr. Rasto Stok Hotel Lev, 11.nadstropje
 Urška89
#366333
Da ne odpiram nove teme - dobila sem izvide MR in je diagnoza: MR znaki sindroma iliotibialnega trakta. Splošna zdravnica mi je povedala že znano - manj teka, odpade tek v klanec in pa uporaba valja, vaje. Naprej me ni napotila.

Ali priporočate kakšnega fizioterapevta ali ortopeda v Ljubljani ali okolici? Res bi rada sanirala zadevo kot se zagre in se vrnila k razdaljam 20+ ter teku po razgibanem terenu. :-|
 Nejc1986
#366336
Urška,kaksne simptome si imela,da si šla k zdravniku? In pa koliko časa že trajajo?

Tudi sam imam magnet v mariboru 1.marca v centru "Mdt&t". Upam , da bom izvid dobil še isti dan...
 Urška89
#366337
Točno sem sem se napotila tudi sama, izvid sem dobila čez en teden. Nikdar ni takoj izvida.
Boleče zbadanje po zunanji strani kolena in vzdolž po zunanji strani stegna. Ob daljšem teku izredno trdo koleno, občutek, da koleno ni odzivno, boleča hoja po stopnicah, sploh navzdol. Daljše razdalje so postale problem, o teku v klanec in navzdol že od decembra lahko le sanjam. Tudi pri vajah za moč imam težave - bolečine npr. ob počepih z lastno težo ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA