vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#368202
Živjo,

Koliko časa traja, da se pozdravijo pokostnice?

Junija se mi je pojavila bolečina v pokostnicah, zato sem prenehala z rednim tekom.

Tečem že 2 leti. Vse do februarja letos sem tekla 2x-3x na teden: 3-7km ..... 15-20km/teden.
Nato sem povečala volumen treninga:
3x-4x na teden: 2x 8-12km in 1x cca 5km.
V daljšem treningu sem začela tečti tudi po gozdnih stezicah in po hribu navzdol. V krajšem pa sem bolj trenirala šprint ..... priblizno 20-25 km/teden.
Maja sem spet povačala volumen treningov, tako da sem trening iz 8-12km povečala na 15km.
Takrat se je tudi pojavila bolečina, ki se je stopnjevala mesec ali dva, dokler nisem prekinila s treningi, saj me je tako zelo bolelo.

Od takrat sem tekla le še 1x na teden po največ 8km, ali pa sem hodila v hribe.

Sredi julija sem začela kolesarit (3x na teden) in delat vaje za moč (2-3x na teden)

Ker želim, da de mi pokostnice čim prej pozdravijo, sem se zdaj odločila popolnoma prenehat s tekom in hojo v hribe.

Postnice si hladim z ledom vsak dan po 30min.
Na vsake par dni grem pred spanjem v savno za kksne pol urce, umes pa si hladim noge z mrzlo vodo: 2x (15min savna, 5min hladen tus)
Zdi se mi da to zelo pomaga.
Občasno se tudi maseram z masažno pištolo.

Koliko časa bo priblizno trajalo da se pozdravijo?

Ima kdo kak predlog?
Želim si da bi bolečina izginila v najvec 3 mesecih

V naprej se vam zahvaljujem za odgovore :)
#368204
Najprej moram reči, da mi je žal za tvojo poškodbo. Vneta pokostnica je bila tudi moja prva tekaška poškodba. Takrat sem jo odpravil v 14 dneh. Tri dni nisem mogel niti hoditi, potem pa je šlo na bolje. Mazal sem z neko proti - vnetno kremo in od takrat nisem imel nikoli več teh težav. V tistem času nisem nič tekel, potem pa lepo počasi postopno.

Če gledam nazaj lahko danes po kakšnih 4 letih rednega teka sklepam, kje je bila moja težava. Obul sem se v stare Salomon pohodne čevlje (stare 5 + let) in se zagnal po asfaltu s tempom kakšnih 4:30 min na km, kar je zame kot trail tekača še danes kot šprint. V tistih 20 minutah sem tako tekel na svojem maximumu. Seveda se nisem prej nič ogrel, pa tudi po koncu se nisem nič raztegoval nikoli. Moram povedat, da raztegovanja in ogrevanja ne opravljam tudi danes, je pa res da ne delam nobenih intervalov, tempo tekov, šprintov itd in tečem večino časa v coni udobja, le v klanec diham na škrge ker sem "overweight" :--

Takšna je moja zgodba glede pokostnice. Vsak ima svojo in težko ti bo nekdo svetoval kje grešiš. Vsekakor ni normalno, da se ti tako vleče ta poškodba. Na forumu je ogromno starih tem o pokostnici in zagotovo boš našla kak uporaben nasvet.

http://kinvital.si/vnetje-pokostnice-tekaska-golen/
viewtopic.php?t=23315
viewtopic.php?t=1942
viewtopic.php?t=8736

Držim pesti za tvoje pokostnice.

Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA