vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Klavdija R.
#50489
Sem začetnica v teku. Zanima me, če ima kdo podobno izkušnjo kot jaz. Po približno 10 min teka mi desna noga (podplat) začne postajat mravljinčast in to vedno bolj. Imam superge za tek..Takoj ko začnem hodit je O.K. Kaj bi lahko bil vzrok temu?
lp
Uporabniški avatar
 lunca
#50573
Meni se je to občasno dogajalo, potem sem pa ugotovila, da imam superge pretesno zavezane :shock: . Preveri, če je mogoče krivo to!

P.S.
Dobrodošla na forumu! :P
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#50592
Ja dobrodošla na forumu, zagotovo najboljši recept da se znebiš mravljincev je da pred tekom popijež glaž ali dva Teranovega likerja.Al pa tolk da boš imela popolnoma mehko nogo PRESS :lol: :lol: !
Potem bo svet veliko lepši :wink: !
Ma se malo šalim, kaj čmo!
Sedaj pa resno malce poglej kakšne so superge, kako imajo narejeno opetnico, in ali te kaj stiska in podobno.
Bi pa moral videti kako izgledajo superge, in kako izgleda tvoja noga, kako jo postavljaš in še par podrobnosti!
Probaj trenutno druge superge pol boš pa vidla kako in kaj bo.
Seveda v primeru da imaš še en par superg!
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#50593
Sory sem pozabil še nekaj, mogoče pa narobe postavljaš nogo ko tečeš, ko pa hodiš pa te ta tip hoje ne ovira!
Mogoče?
ČAO!
Uporabniški avatar
 INOT
#50603
Samo še moja izkušnja.Meni pa drevenijo prsti na desni roki in to samo med kolesarjenjem in veslanjem.Očitno se ustvarja pritisk na določene točke oz.kakšen živec.Poskusil sem vse od kolesarskih rokavic do različnih blaženj pa ni pomagalo.
Upam samo,da se tebi to ne bo dogajalo na nogah!
 ffinto
#50610
@INOT: V zvezi z mravljinci v prstih na roki poisci malo v googlu "carpal tunnel syndrome".

Meni se je dogajalo podobno in sem po preizkusanju vseh raznih super duper, gel, 3xgel, you-name-it, pristal na enih nepodlozenih rokavicah, ki mi se najbolje sluzijo.

lp,b
Uporabniški avatar
 admiral
#60850
Tudi pri meni se je začela pojavljati težava z mravljinci v desni podplati, odkar sem prešel iz Mizuno Wave Pursuit na Mizuno Wave Rider.
Poskušam praktično vse, kar se da : manj tesno zavezati vezalke, bolj tesno, itd..

Hecno je, da se mi pojavi težava vedno nekje na sedmem, osmem kilometru.. za popenit.. čutim nekaj takega, kot "neprijeten pritisk" na kosti prstov (no, v sprednjem delu podplati), dokler ne pričnejo mravljinci in ščasoma stopalo odreveni...jasno je, da moram takrat prekiniti tek in kako sočno izustit.

Je težava s supergah ? :( S starimi se mi to ne dogaja... Pa te nove so kao višji model, bolj blažen.. :/

Kaj storiti !?
 Obivankenobi
#60879
Še moje izkušnje z mravljinci z podplati :), no meni se je zadeva največkrat pojavila na orbitreku v fitnesu, nekako po 20 oziroma 30 minutah gonje :lauf: :cenz:, pa mi še danes ni jasno, kaj povzroča zadevo (mogoče superge, napačno stopanje...), tako, da veliko rajše tečem zunaj, kjer zaenkrat še nimam teh težav :D :D :lol: :wink:

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
 Tjaša
#60889
Tudi jaz imam težave z mravljinci v stopalih, ali bolje v prstih in to samo na desni nogi.
Ni pomembno v katerih supergah tečem, vedno se mi pojavi, ko se dobro ogrejem (po 10-15 minutah) in potem zdržim tja do pol ure, nato se ustavim, sezujem copat, migam s prsti, da mine in grem naprej. Če tečem več kot uro, moram to večkrat ponoviti. Pozimi še kar gre, ampak poleti... :hello: Kaj čmo, vroča mačka, pač :wink: V Tomas sportu sem videla, da imajo grelne vložke, je že kdo slišal za hladilne?

Rekla bi, da je INOT kar zadel - pri teku se ustvarja pritisk na določeno točko, ki dreveni prste oz. del podplata.

Kako rešiti problem? :shock: Sem obupala :evil: :twisted:
Uporabniški avatar
 miro
#60906
Admiral zamenjaj superge! Vse dobro , tudi ni dobro, za vsakega.
Drugega , ti ne morem svetovati.
Lp
Miro
 Ninocka
#60916
Tudi pri meni se občasno pojavlja mravljinčenje v desnem gležnju (nogi). Nikoli med tekom in tudi sicer menim, da ni neposredno povezano s tekom (občasno se kar pojavi, ko npr. tudi en teden prej nisem tekla). Moja samodiagnoza je, imam občasno "vklješčen" kakšen živec v hrbtenjači. Nazadnje se je to mravljinčenje pojavilo, ko sem naredila kakšnih 5 km s polna malho knjig debelih kot atlasov v eni roki (aja pa to je bila hoja, da ne bi kdo mislil, da tečem z atlasi po Ljubljani :D :P ).


Imam eno fino knjigo o Bolečinah v križu in išiasu (prof. dr. Popovič), po kateri sem se malo izobrazila in začela bolj intenzivno skrbeti tudi za mišice trupa (+ primerno držo, itd.).
 duje
#60935
Tudi jaz imam podobne težave. Ker zaradi težav z vratno hrbtenico (meni zaradi vratu mravljinčijo tudi roke),obiskujem fizioterapevtko, sem jo vprašal tudi o mravljincih. Ona trdi, da je to zaradi nepravilne drže v križu. Meni zelo pomaga, če se (po njenem nasvetu) pred tekom "v križu raztegnem". Vaja gre takole:Vležeš se na hrbet, glava in zgornji del hrbta, do lopatic in rit imaš na tleh, križ pa skušaš dvigniti čim višje. S tem vretenca razteguješ in to naj bi pomagalo. Meni pomaga , recimo 95 %. :lol:
Uporabniški avatar
 Oli R
#61044
Imel sem podobno zadevo - začel sem drugače zavezovati superge in napeljevati vezalke plus kupil sem številko večje s širšim podplatom. Skratka, supergaški problem... :)
Uporabniški avatar
 Junc
#82120
No, jaz opažam da se mi mravljinci dogajajo, če nekaj časa ne tečem. Če ne tečem recimo 3 dni me začne po kakih 15 minutah boleti mišice v golenih, nato pa preide to v mravljice. Ustavim, stresem noge in je bolje. ko pa tečem redno pa nimam teh težav več.
Uporabniški avatar
 bigk
#119774
Sedaj se dogaja to tudi meni. Začelo se je v soboto na daljšem teku. Ker sem imel prej Mizuno wave nemesis že nekaj časa (preko 1.100 km) sem sklepal, da so že obrabljene. Včeraj sem šel in kupil Mizuno wave rider 11 in danes so se mi mravljinci ponovili. To se dogaja na desni nogi. Sem poskusil manj zavezati superge pa nič. Bom probal še prestaviti footpod na levo nogo, če bo kaj drugače. Sicer pa tudi jaz sumim na težave s hrbtenico, ker me občasno boli desni kolk in imam občutek, da pri teku nekako nimam enakomernega postavljanja nog; zdi se mi da me vleče v levo, ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA