vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 kustus
#51815
maus napisal/-a:
P.S.Kje pa se nahaja ta športna ambulanta?



jest sem bil na Metel(j)kovi v LJ: Morda res napaka v pisavi

:P :P :P :P :P
Nazadnje spremenil kustus, dne 20 Sep 2005, 17:13, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
 Vlajko
#51831
kustus napisal/-a:... jest sem bil na Meteljkovi v LJ ...

Ne obstaja :twisted: ...... V Ljubljani obstaja, sicer, ulica s podobnim imenom: Metelkova :!:
Uporabniški avatar
 zagi
#51905
Tudi sam imam težavo s kolenom in sicer čutim bolečino na zunanji strani desnega kolena pod pogačico. Močnejšo bolečino začurim ko koleno pokrčim, pojavi pa se tudi nekakšna bula.

Bolečino sem začutil po približno enem pretečenem kilometru, ki je tarajala približno 2 km, nato je do konca teka nisem čutil (7 km). Po končanem teku pa se je bolečina ponovno pojavila.
Kaj bi lahko bilo to ? Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
 kustus
#51906
lp

to vlajko bomo pa poste nabirali.

napaka je pa res moja.

no pa bo že boljše ko zrastem.

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
 Nadj@
#51932
CIAO

to pa to , vidva pa znata za eno črko se zagrabta in furata naprej kot da sta nekaj novega pogruntala.

najbolj važno pa je da bolečina mine.

no pa super je tudi to da se malo zezamo pa vseeno kakšen je za to razlog.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 maus
#53404
No evo mene ... biu v športni ambulanti.Tja sm prišel peš brez težav,
nazaj sm si mogu pa prevoz zrihtat , pa še šepam zravn!!!
Ne,ne ,mal heca vse o.k.
Dubu sm dve inekciji pod koleno in danes imam strogi počitek.V petek
kontrolo in v nedeljo tečemo ob Savi , juuuuupppppiiiii:-):-):-)
STATUS (tole je iz zapisnika!) :
palpatorno občutljivost lat. roba pat. lig. in lat. retinakula levega kolena,
v ostalem klinično levo koleno v mejah normale.
Pojma nimam kaj to pomeni :oops:
Sam,da bo pol kul......hvala vsem za napotke in pomoč,upam,da bomo
od sedaj komunicirali na vabilih in poročilih z prireditev:-)

lp


Kristijan
Uporabniški avatar
 milkec
#53405
maus napisal/-a:Dubu sm dve inekciji pod koleno in danes imam strogi počitek.


Nočem nobenega razočarati, vendar take rešitve se mi zdi zelo neprofesionalne in zelo smešne. S tem se je pozdravil sicer trenutna bolečina, ni se pa nič popravilo oz. uredilo, da se to ne bi več zgodilo...

Jaz kolena nisem mogel premakniti pred leti, pa sem ga pozdravil brez injekcije in tablet. Je pa res, da ne čez noč.

Ampak vsem takim želim, da bi se res to pozdravilo in da ne bi nikoli več do poškdb prišlo.
 maus
#53417
Hvala Milkec,....jst upam,da bo šlo "čez noč",če ne se bom pač mogu
sprijaznit z dolgotrajnejšo odsotnostjo od teka.Bomo vidl v petek,mam
še ultrazvok.

lp
Uporabniški avatar
 milkec
#53443
jaz sem prvič ob pomoči protibolečinskih tablet počival 3 tedne, drugič ob pomoči fizioterapevta 1 mesec in pol, tretjič pa le z žavbo za koleno in kondroinom forte dober mesec. Ker so to ravno obodbja, ki na letni ravni pašejo telesu, da ga odpočiješ (vsaj tako mislim) nisem nič zamudil oz. še več mislim, da sem po takem počitku prišel še boljši ven.

Sem pa pri fizioterapevtu imel ultazvok in mikrovalove (gretje) in nekaj melaga laserja, ker sem imel bolečnine na enem točnem mestu. S tem sva pospešila regenracijo delov, obenem pa sva delala na preventivi... Katere vaje za katere poškodbe, kaj razmigat... Dejstvo je bilo, da sem bil od glave do nog "zakrnel" in posledica so bile bolečine v kolenu, pa tudi v hrbtu in ramenih...

Zdaj opažam, da me pri običajnih opravilih mnogo manj boli hrbet in prav čutim kako sem bolj gibčen... Seveda težav s tem ni čudežno konec, ampak so tako minimalne, da me ne motijo.

Tako da bi ti svetoval, da pri vseh dohtarjih težiš za preventivo, da ti poskupajo najti razlog, zakaj je prišlo do takih poškodb. Bolečina v kolenih je lahko namreč posledica česa nenormalnega v kolkih ali celotnem hrbtu (to je bilo pri meni!).

Pa seveda srečno in ne obupaj, če boš moral 1 mesec počivati. Nekateri so tudi več, pa zdaj spet veselo in noro tekajo po vseh mogočih terenih.

Pa oprosti, če je bil prvi post tako zelo pesimističen, sem potem, ko sem ga še enkrat prebral ugotovil, da ti nisem dal vzpodbude, temveč... Srečno!
Uporabniški avatar
 kustus
#53616
lp

no končno sem uspel dobiti na polikliniki za terapijo tako da začnem v torek z ultrazvok terapijami. upam da bo potem bolje in da bodo bolečine pregnane.
 maus
#54021
No jst sm odprl to temo pa da še malo nadaljujem.Nč dobrega se vmes ni zgodilo.Pregled v ambulanti za športnike mam zopet v torek(18.10.2005)
na svoj rojstni dan :!:
Ultrazvok kolena pa v soboto ob 8 zjutri!!!
No glede mojega Ljubljanskega maratona , oz.pol maratona,seveda odpade.Načrt je potem biu desetka pa na škrge :lol: ,ampak sedaj mi
je že sama hoja rahlo težavna,tko,da tud to odpade.
Ali je možno,da sploh ni koleno problem,ker imam že kake 6mesecev težave z
hrbtom,mravljinci v nogi,občutek zategovanja,ampak so te bolečine povezane s tem,ne vem,ugibam!
No vam napišem amb.zapisnik od prejšnjič pa če je kdo meu podobne
težave.....kar pogumno :lol:
STATUS:RTG hrbtenice pokaže spino bifido S1 in začetno degeneracijo diska L5-S1,sicer je sam skelet RTG bp.
Dobil sem navodila za hrbtenične vaje,ki jih sedaj delam 2x na dan,
beda!

vsem lepa hvala za karkoli :)

lp


Kristijan
Uporabniški avatar
 Darja
#54037
Kristijan, glede kolena oz. hrbtenice ti res ne morem pomagat, ti pa želim vseeee najboljše za rojstni dan, ki ga imaš takrat kot moja hči. Bomo še na tvoje zdravje enga ruknl. LP, Darja
Uporabniški avatar
 mojcej77
#54040
Lepe želje tudi od mene!
Če ti bo pa kdaj hudo, pa povej, pa skupi odšepava na kako kavo, itak si tam doma kot jaz! :)

lp,

m
Uporabniški avatar
 Vlajko
#54044
Vsekakor ti želim čimprejšnjo vrnitev med tekače, delaj vse fizioterapevtske vaje, ki so ti jih ali jih še bodo predpisali, predvsem pa obvezni optimizem. :!:

Mi ti bomo pa v support. :wink:

3,14 S:
Kljub natrpanemu urniku 18.10. si, vseeno, utrgaj kakšno uro za praznovanje RD. :piti:
Sam imam pa obletnico zakonskega jarma ravno na ta dan. :D :wink:
 mia
#54086
Dosti hitro mnenje strokovnjaka boš dobil na na novo odprtem forumu za ortopedijo na med.over.net

vsekakor pa naredi preiskave, da veš na čem si in da boš lahko do 80.leta tekal.

poglej odgovor na tem forumu pri temi koleno

še to: bila sem na ultrazvoku in imam občutek da sem skozi okno vrgla 10k. A vseeno sem po nasvetu šla še na magnetno resonanco. Z napotnico prideš v dobrem tednu pri Medilab-u in obravnava je bolj temeljita. Ker z UZ ne pride v globino in vidi bolj zunanje dele, videl pa boš (na med.over) da tudi magnetna res. ne pokaže vsega.

Tako da oceniš situacijo (bolečine, ...) in temu primerno stvar furaš dalje

Lp in lepo praznuj! Mia

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA