vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 maus
#51641
Pozdravljeni,
Sej vem,da ne bom nič novega ugotovil,samo malo bom pojamral,ker so se mi začele pojavljati bolečine zaradi katerih moram zadnje čase veliko manj (beri nič!)teči.
Boli,oz. špika me koleno vsakič ko ga pokrčim oz. stegnem in sicer na zunanji strani levega kolena.Zanimivo je ko sem bil na teku na Grintovec je bil vzpon veliko lažji od spusta.Med sestopanjem sem komaj stopal na levo nogo in do Bistrice potreboval 3,5 h(eno uro več kot gor!!!!)Težava postaja tudi med hojo,zgodi pa se dan kot je bila sreda,da sm se zjutraj zbudil totalno brez bolečine in zvečer odtekel 5,6 krogov na Žaku,potem pa ko sem spet začutil,da nekaj ne bo kul sem odnehal.
Zeeeeelo rad bi se udeležil Ljubljanskega maratona(21km),in sploh si ne predstavljam,da ne bom stal na štartu.Najverjetneje če bi zares forsiral bi ga odtekel,ampak če ne bi med tekom užival je brezveze,ne!
Ne vem,naj se obrnem na zdravnika ali moram še počivat(beri 2tedna,razen srede!)!Se to kaj lahko tudi s kakim
slikanjem ugotovi!

Za začetek bodo tudi vaše vzpodbudne besede zadostovale:-)

hvala

lp

Kristijan
Uporabniški avatar
 kustus
#51642
lp

no tudi mene boli koleno in to desno , bolečina je na notranji strani kolena. bolečina se je pojavila na teku od Luč od Logarske. po psvetovanju z drugimi in Škofom pri poletu sem, se odločil da grem k zdravniku in dobil napotnico za športno ambulanto . na pregled sem naročen jutri ob 11 uri.
trenutno mažem z nekimi kremami a morda je bolje kaj pa vem, morda si samo umišljam.

upam da bo vse dobro in da se morda tudi jest odločim na LJ 21 km ali pa vsaj na 10 km.
bom videl kaj bodo jutri dejali dohtarji.

:?: :?: :twisted: :twisted: :twisted: :?: :?:
 maus
#51646
Aha,.....kaj za to sportno ambulanto dobim napotnico pri svojem
zdravnika ali se samo naročim,mogoče kaka tel. številka!


tnx

maus
Uporabniški avatar
 kustus
#51649
lp

no za to moraš imeti napotnico potem pokličeš in se preko telefona naročiš. jest sem klical v četrtek in so me hoteli naročiti že za naslednji dan, tko da izgleda tu ni čakalnih vrst.

:twisted: :P :P :P :P :P :P :?:
Uporabniški avatar
 mirko1
#51652
moja žena že dve leti ne tekmuje na tekih,ker ima hude bolečine v kolenih.poskušala je že marsikaj od glucosamin sulfata do raznih mazačev,pa uradnih fizioterapevtov,pa s počitkom,pa fitnes jačanjem mišic okrog kolena,pa nič novega.rada bi šla v to športno ambulanto a se ji njen zdravnik samo posmeje,češ da je to namenjeno le profičem...
kako je zdaj s tem.a je zdravnik dolžan napisati napotnico,na prošnjo pacienta?
hvala za odgovor-e
lp,mirko
Uporabniški avatar
 Nadj@
#51654
CIAO

Jest sem mnenja da ti zdravnik mora dati napotnico , saj jo lahko zahtevaš. Jest jo zmeraj dobim kadar jo rabim. Moj mož pa skoraj nikoli ni dobil.
To je zgleda vse odvisno od dohtarja.

Če ti tega noče dati zakaj ga pa pol sploh imamo če nam noče pomagati ko je to potrebno.

:oops: :oops: :oops:
Uporabniški avatar
 Speedy
#51655
Imaš podobne simptome, kot sem jih imel jaz pred leti... Hodil sem normalno, čutil bolečino npr. pri določenem kotu upogiba kolena pri hoji po stopnicah navzdlol in seveda pri teku. Jaz sem imel vnetje nasadišč kit (kjer se kita pripenja na kost,zunanja stran kolena). V ambulanto v Tivoli sem hodil na neko elektrostimulacijo, za hip (par treningov na full :oops: ) je čudežno pomagal bioenergetik :lol: :lol: , zares pa je pomagalo le počasno zdravljenje - počitek min. 3 mesece... Če boš imel isto diagnozo, končaj s tekom za letos! Pa srečno!
Uporabniški avatar
 tekačica
#51661
Nadj@ napisal/-a:CIAO

Jest sem mnenja da ti zdravnik mora dati napotnico , saj jo lahko zahtevaš. Jest jo zmeraj dobim kadar jo rabim. Moj mož pa skoraj nikoli ni dobil.
To je zgleda vse odvisno od dohtarja.

Če ti tega noče dati zakaj ga pa pol sploh imamo če nam noče pomagati ko je to potrebno.

:oops: :oops: :oops:


Meni tudi zdravnica napiše napotnico brez problema če jo rabim... Kadar rabim opravičilo za šolo ga tudi dobim brez težav za en dan, čeprav ga pri zdravniku lahko dobiš če si odsoten za več kot 3 dni. Kar se težav z zdravjem pri nas tiče je kar vredu. Čista 10-kica za mojo zdravnico. Nikoli ne komplicira.
 SašaK
#51701
Speedy napisal/-a:Jaz sem imel vnetje nasadišč kit (kjer se kita pripenja na kost,zunanja stran kolena).


Hm, kako se že reče temu? Entezopatija nečesa .... :( Poznam, doživela in pozdravila. Le da sem jaz imela vnetje na notranji strani kolena.

Vmes imela še artroskopijo kolena, kjer so še meniskus malo poglihali, pa počistili brazgotince na vezeh (ker so bile natrgane in grdo zaceljene), ampak najhuje je bilo to vnetje.
Ki je trajalo in trajalo. Tudi blokade niso pomagale. :?

In kot ti je svetoval Speedy - če ti ugotovijo to, počivaj oz. sledi navodilom zdravnika. Običajno je za tako vnetje krivo neenakomerno razvita štiriglava stegenska mišica, ki si jo lahko s pomočjo pravih vaj (pasivnih in nato tudi aktivnih v fitnesu) pod nadzorom lepo pravilno preoblikuješ. Kriza je le, da ko - vnetje še traja - lahko hitro hitro pride do pretiravanja. Zato ubogaj zdravnika! :wink:

Če rabiš še kak info ali pa spodbudo...

P.S.: V tem obdobju sem se zaradi mirovanja taaaaako polenila, da sem rabila skoraj eno leto, da sem ponovno našla svoje "adidaske" :D
Uporabniški avatar
 kustus
#51704
lp

no hvala na morebitni diagnozi, nisem neki zajec a ste me prekleto prestrašili, žal mi bo če bom moral z tekom za letos zaključiti kajti toliko kot sem letos naredil v tej smeri nisem še nikoli.

upam na najboljše.

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Uporabniški avatar
 Xrock
#51727
Meni je pa pri podobnih težavah zelo pomagala kombinacija Glucosamina in Chronoditina. Se dobi v tabletkah - poješ, pozabiš in laufaš :). Brez skrbi ni nič prepovedanega.

Jest sem zadeve sicer nabavil v USA, kjer dobiš mega dozo omenjenega v eni mega tabletki (vsakič ko mi gre po grlu dol upam da se ne bo kje zaustavila ;) ) - od GNC-ja. Menda pa se dobi tudi pri nas podobne zadeve a manj močne (koncentrirane). Pač vzameš malce več :)

Po hrani eno tabletko - recimo da po tedenskem dolgem teku (no pa še eno pred za vsak slučaj :) ) - in problemov s koleni je ful manj!

Upam da bo pomagalo in čim več uspešnih tekov!
 SašaK
#51758
kustus napisal/-a:ste me prekleto prestrašili


Joj, kustus, jaz sploh nisem imela namena kogarkoli strašiti. :oops:

V bistvu sem dala odgovor na Mausov post.
Da bo ja vedel, da mora nujno k zdravniku, če težav po dveh tednih ni konec, s koleni se namreč ni za igrati. (Tudi meni je zdravnik najprej rekel, da bo dva tedna počitka opravilo svoje, pa v bistvu ni...)
Uporabniški avatar
 kustus
#51780
LP


no danes sem bil pri dohtarju v športni ambulanti nimam nič hudega samo neko povrhnico imam vneto zaradi preobremenitve. potreben ultrazvok in dr. Kristl pravi da lahko tečem naprej ampak samo po mehki podlagi.

vse super.

:P :P :P :P :P :P :P :P
 maus
#51808
Hvala vsem za te "vzpodbudne" besede :!: :)
Ta teden 1x bom obiskal svojo zdravnico,ker tole
lenarjenje je katastrofa.Še dobr ,da je slabo vreme.

P.S.Kje pa se nahaja ta športna ambulanta?
Uporabniški avatar
 INOT
#51810
kustus napisal/-a:LP


no danes sem bil pri dohtarju v športni ambulanti nimam nič hudega samo neko povrhnico imam vneto zaradi preobremenitve. potreben ultrazvok in dr. Kristl pravi da lahko tečem naprej ampak samo po mehki podlagi.

vse super.

:P :P :P :P :P :P :P :P


Jaz pa danes nisem bil pri dohtarju v športni ambulanti,pa upam,da nimam nič hudega :D ,samo malo rebra natolčena.Ultrazvok ne bo potreben in dr.bi rekel,da ne smem teči ampak počivati in mirovati :evil:

vse super! :twisted:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA