vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#55313
Pozdrav!

8) Poglej Svizec, za daljse teke ti priporocam copate, ki imajo malo vec prostora pri prstih (imajo siroko kapico, kot za mulcke) :) . Jaz sem nasel ene take, da mi prsti svobodno migajo, podplat mi pa ne drsi gor in dol po copatu, ker me na nartu konkretno primejo in je noga fiksirana Zna pa biti problem najti prave, ce imas neizrazit nart. :)
Srecno!

lp, oranzni slon, Jusuf al Islam :twisted:
Uporabniški avatar
 runner
#55322
Pravi copati... toje holy grail za tekace.. vsi ga iscejo ... noben ga ni nasel.

O tem smo toliko ze razpredali in porabili gigametre cyberspaca.
Nikoli jih ne bos nasel ... lahko pa dobis dober priblizek ki ti bo lepo sluzil.

In moj nasvet glede superg... poskusi NB ki ima tudi razlicno sirino (2E) ... mogoce so tvoji prstki zeljni malo vec svobode.
Uporabniški avatar
 svizec
#55340
Hvala obema za nasvete! Res vidim, da se bom za izbiro copat moral precej potruditi in se po vsej verjetnosti tudi obrniti po strokovno pomoč.

NB je mišljen za New Balance, ne? Ta znamka copat mi je pa kar všeč. Ne vem pa kaj naj bi pomenila oznaka 2E...
Uporabniški avatar
 runner
#55353
NB -> new balance
2E -> sirsa izvedba
Uporabniški avatar
 pettr
#55570
Svizec, nisi edini s težavami! :D

Marca letos sem prišel Irmi (večkrat pohvaljena prodajalka iz Hervisa na Viču) pokazat svoje stare superge. Hotel sem pač nekaj boljšega ker sem končno začel teči. Pa mi je takoj povedala da imam prenajhne superge. Spredaj je bila tista guma kar odlepljena-ker sem s prsti nabijal po prednjem delu.
Normalno imam 40-41 številko noge.
Irma me je premerila in ugotovila da rabim 42številko da bo mir! Imela je prav. Pravo olajšanje je bilo teči v pravi številki superg.

a poglej ga šment... ker sem res začel teči, se mi je noga razširila :oops: pri tekih nad 10M se je začelo. Po prvi 21ki v juniju so šli cao trije nohti.
Zdaj sem od LMja dalje srečen lastnik Nikejevih Air zoom Pegasus 2005 številka 42.5. In so mi končno superge prav. Končno!!!
Res je; izbira pravih superg ...moraš k'r fax met da ti uspe.

Glede nogavic. Dvojne nogavice? dvomim...uporabljam kar tiste Hervisove za jurja ki so "švic" in moja noga je suha in brez štumfovskih težav.

Zaključek: verjetno si imel premajhne superge :D :D :D :D
 legionar
#55983
glede na to, da so ženski modeli copat nekoliko ožji v petnem delu, bi se splačalo tudi s tem mal experimentirat; noga je stabilna in prsti so svobodni... ne vem, no, za probat je...

skratka, tud mene mučijo modri nohti oz. trenutno samo en, in sicer noht na levem palcu... po maratonu je bil čisto moder, bolečine mi ni treba posebej poudarjat, čež en teden je kri pod nohtom iztekla in zdaj je noht odstopil, ''se odlepil'' od svoje površine...
kaj naj zdaj? počakam, da mi noht sam odpade zraste drug ali naj grem zdravnici, da mi ga ona odstrani, ali pa si ga lahko sam odstranim?
je prav ena takšna 'luštna' votlinica ratala med nohtom in njegovo podlago, pa se bojim, da se mi ne zagnoji al pa kaj podobnega...

copati za maraton so bili enaki kot lani, vendar lani nisem imel teh problemov... so adidasovi, slabost je pa ta, da imajo blaženje le v petnem delu, so pa izredno lahki... uporabljam jih pa izključno za tekmovanja, tako da nimajo prevelike kilometrine...

nasvet od kakšnega 'modronohtneža' bi prav prišel...
Uporabniški avatar
 Tatjana
#55985
Mogoče pa je problem ravno to, da uporabljaš te copate le za tekmovanja in stopala niso navajena na njih :?:
Uporabniški avatar
 tomaze
#56002
kaj naj zdaj? počakam, da mi noht sam odpade zraste drug ali naj grem zdravnici, da mi ga ona odstrani, ali pa si ga lahko sam odstranim?
je prav ena takšna 'luštna' votlinica ratala med nohtom in njegovo podlago, pa se bojim, da se mi ne zagnoji al pa kaj podobnega...

copati za maraton so bili enaki kot lani, vendar lani nisem imel teh problemov... so adidasovi, slabost je pa ta, da imajo blaženje le v petnem delu, so pa izredno lahki... uporabljam jih pa izključno za tekmovanja, tako da nimajo prevelike kilometrine...

nasvet od kakšnega 'modronohtneža' bi prav prišel...[/quote]


Legionar, ne vem sicer koliko modronohtnežev še teče po svetu, sem pa poleg tebe en tudi jaz. :( :(
Moja izkušnja je, da zadevo pustim umret kar samo od sebe. Če se noht še drži podlage in ne boli pretirano, potem se pod votlinico tvori nov noht, stari pa počasi neboleče odpade - po kakem daljšem tuširanju. Meni se do sedaj še ni zagnojilo :D ! Ko zgornji odpade, je spodnji noht malo tanjši in mal nakravžlan - valovit, a se z rastjo ponovno zravna in odebeli.

LP Tomaž
Uporabniški avatar
 INOT
#56009
Kolegi nekaj si dajte dopovedat.Stopalo lahko med tekom zateče in se poveča tudi za dve številki.Posebej v zelo vročem vremenu.Recimo kolesarju Juretu Robiču so morali na RAAM-u spredaj odrezati kolesarske čevlje,da jih je sploh lahko nataknil gor.Pri teku je pa dovolj eden malo daljši spust pa ti nabije prste in nohte,čeprav tega momentalno ne čutiš.Nikoli še nisem imel niti plavih nohtov niti pravega žulja.Copate kupim 2-3 številke večje in to je to.Važno je samo to,da je copat fiksen v petnem delu in okoli gležnja-da ne pleše.Prsti in nohti pa se niti slučajno ne smejo dotikati zgornjega ali sprednjega dela copata.Tudi ko ti noga zateče.Jaz nosim čevlje 44 copate pa kupujem samo od št.46-47.
Uporabniški avatar
 tomaze
#56010
Inot se popolnoma strinjam (najmanj eno številko večji copat) - jaz tekam v copatih, ki so 1,5 št.večji. Mogoče je to celo premalo, čeprav mislim, da je vsaj pri meni, delno tudi način polaganja stopal na podlago in kako (nehote) med tekom krčiš prste. Meni praviloma pomodrita kazalca in ne palca. Na krajših tekih ni problema, pri daljših, ko začne noga plesati malo po svoje in se začnejo prsti bolj krčiti pri vsakem koraku, pa nastanejo modrice.

At least - that's my exeriance :oops: , vsakdo je seveda primerek zase!

LP Tomaž
Uporabniški avatar
 Junc
#56030
Kje se vam pa običajno pojavljajo žulji? jaz osebno nisem imel nikoli težav s žulji na prstih, tudi nohte na nogah mam še prve imam pa problem, ker imam kost na peti izraščeno na ven kot kakšna kokoš (sej vem, da bodo komentarji), tako da ko kupim kak nov čevelj, ga v enem tednu (nehote) s peto uničim. Če pa je čevelj ojačan v peti (kao neko plastiko not, nisem čevljar) pa me le ti užulijo na peti, kar me moti. Preveliki čevlji mi te težave ne rešijo, ker ni okrog gležnja oprijema.
Kako se izogniti žuljem, to me zanima. Ali prelimate mesto, še preden veste da vas bo užulilo, ali obuti dvojne nogavice (nek nasvet iz vojske) ali pač počakate da vas užuli?
Uporabniški avatar
 tomaze
#56033
Nimam sicer lastnih izkušenj z žulji 8) , vsaj kar se teka tiče. Od planincev pa sem slišal, da si nekateri dajo pod debelo nogavico, žensko najlonko (lahko je samo nogavička ali dokolenka - če si mislu slučajno da moraš nataknit žabe) in potem nogavica drsi po najlonki namesto po podplatu in žulj ne nastane. Ne vem pa, a je to res, al si je kdo zmislu!? :roll:

LP Tomaž
 špelca_p
#60373
Mmm...moje stanje glede palca na nogi tudi ni najbolj bleščeče.Noht je namreč 2 meseca nazaj takoj po teku postal vijolčen sedaj pa je že zeeeelooo dolgo črn....no skoraj 2 meseca. :( Sem bila na začetku prepričana, da se bo vse uredilo samo od sebe ampak vztraja naprej....no nima namer, da bi SPLOH odpadel preč. :wink:
A mislite, da bi bil primeren poseg pri zdravniku?
Uporabniški avatar
 lojzeP
#60378
špelca napisal/-a:Mmm...moje stanje glede palca na nogi tudi ni najbolj bleščeče.Noht je namreč 2 meseca nazaj takoj po teku postal vijolčen sedaj pa je že zeeeelooo dolgo črn....no skoraj 2 meseca. :( Sem bila na začetku prepričana, da se bo vse uredilo samo od sebe ampak vztraja naprej....no nima namer, da bi SPLOH odpadel preč. :wink:
A mislite, da bi bil primeren poseg pri zdravniku?



Obstajajo tudi druge možnosti. Pri mojem zadnjem primeru noht ni bil čisto nič črn, pa je šel vseeno dol. :idea: Imam en poseben način, pa ni najbolj primerno, da ga tukaj gor omenjam - lahko pa na ZS ( nisem iz medicinske stroke ).

Sicer se pa take stvari menimo na klasičnih analizah 8) :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA