vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 H2O
#16131
miha, kaj vem, če je zadevca učinkovita tud za bolj konkretne :wink: :? :wink: a poskusiva? mislim, khm....ne skupaj, jaz ti dajem napotke, ti mi pa poročaš o uspehu :D :wink: sicer pa tud s poraščenostjo ni nič narobe samo, da je meni osebno tisto drugo bolj sexy :oops:
Uporabniški avatar
 mihaperme
#16145
H2O napisal/-a:, jaz ti dajem napotke, ti mi pa poročaš o uspehu :D :wink: :


No, ko sem bom obril, no če se bom sploh obril bom sporoču.
 fantom
#20682
Jaz sem kolesar, a si ne brijem nog, je pa res, da nisem iz tiste vrste kolesarjev, katere vecinoma poznate, ampak tistih precej bolj adrenalinske sorte, ki smo vec v zraku kot na tleh :)
No da preidem k bistvu... Eden od pobritih zagrizencev je glasno vztrajal, da je treba noge brit - se posebaj taki kot sem jaz, ker imam kljub zascitni opremi velikokrat razbite noge. Ko sem ga vprasal, zakaj se nihce od njih ne brije tudi po rokah (poskodbe na rokah so namrec prav tako izredno pogoste - ce pogledate kolesarje na koncu Toura jih ima odrgnine na rokah 75% tistih, ki so padli) je pa kar utihnil in zacel pogovor speljevati na druge teme, jasno je potem prisel z masazo na dan... Tu se pa strinjam, kajti mene boli ob nekaterih vrstah masaze po nogah, ker te pac kocine cukajo.
Kaj je pa bolj estetsko bi se pa dalo razpravljati, pac vsake oci imajo svojega malarja, moskim se gre predvsem zato, da ustrezajo zenskim ocem (no ja vsaj vecini ;))
Na koncu gre, kot je ze nekdo rekel, za pripadnost doloceni skupini in to mislim da je kar velik faktor, saj se brijejo tudi rekreativci, ki nimajo masaz, pa tudi padci jim niso ravno v navadi tako da...

f.
Uporabniški avatar
 nemormbitprmir
#91076
Matevz napisal/-a:BTW 99% Kolesarjev in triatloncev (ta zaresnih) je metroseksualcev. Pa baje, da tudi veslačev.

Pa plavalcev tudi. :) ;)
Uporabniški avatar
 Cipreska
#91101
Dragi fantje...

...takole gre pri britju.

- britvica/brivnik: nič ne boli, ampak zraste hitro, včasih srbi in pika. pomaga, če se ne brijete na suho in uporabljate vsaj dušgel oziroma kremo/peno za britje,
- depilacijske kreme: samo za tiste, ki vsega skupaj nimate skor nič kocin. Če ste ful poraščeni, vam bodo vse kreme odstranile približno polovico do 2/3 dlak...ostalo pa bo v snopih ostalo na vaših nogah, tako marogasto, neestetsko. ne priporočam
- depilatorji in epilatorji: bolijo. in to (po mojih izkušnjah) ni za dedce (enkrat testirala zelo poraščenega ata, ki se je norčeval iz moje bolečine na območju 2x2cm, in se sedaj ne norčuje več!). Pa ne zato da bi bili jokice, ampak zato, ker sta količina in gostota dlak na moških nogah preveliki za te mašince. To je res brezvezno mučenje
- vosek (se da zdržat...gre vsaj velika količina dlak naenkrat). Zadeva boli, ampak vsaj nekaj časa drži. Predlagam kak kozmetični salon, tam boli manj, kot če si to delaš sam.
- druge, dražje variante (lasersko odstranjevanje) pa nisem poizkusila, tako da na tem področju nimam veliko izkušenj.
Torej...če želite nebolečo varianto...predlagam britvico, če želite, da zadeva vsaj malo traja, pa vosek.
Če pa še koga kaj zanima, pa naj kar vpraša.
Uporabniški avatar
 bobr
#91114
Kaj pa kombinacija brivnik + depilacijska krema po parih dneh, kako se to obnese?
Uporabniški avatar
 Cipreska
#91119
Taki fižolčki se svaljkajo.
Vseeno ni slaba kombinacija.
Še boljša je britvica in potem sprotna depilacija (z mašinco)
 mojA
#91123
Po mojih bogatih izkušnjah, ki jih ni malo (obojega - izkušenj in kocin - goste, trde, kot pri dedcih) je takole:
- depilacijska krema: brez veze, ne deluje, ni učinka
- britvica: ostanejo grde črne pike, takoj zrastejo še bolj trde kocine , fujkelelej
- vosek: deluje, odlično, seveda ful boli kar večina žensk seveda zdrži. Vendar morajo biti dlake dovolj velike, da se oprimejo voska. Potem pa vleci. Juhuhu! Zadevo lahko spremenimo v družabno srečanje. Vendar pazite, ena kolegica je jezna name skoraj že celo desetletje, ker sem jo pregovorila - to je tista, ki potrjuje pravilo,
- električni depilator: krasna zadeva, konstantno si jih brijem na 2 - 3 dni, ker jih imam toliko, da tiste manjše, ki se ob predhodni rundi niso "prijele" zrastejo, tako da "kolobarim". Je pa čisto fino, ker čas ne zabiješ tako v nič, saj med tem časom lahko še kaj drugega počneš (npr. gledaš tv, revije, bereš ipd)

Glede moškega sveta brez kocin - mi je pa čisto mimo, sicer pa, kakor hočete. Moj jih ima!
Uporabniški avatar
 agnesss
#91141
mojA napisal/-a:- depilacijska krema: brez veze, ne deluje, ni učinka


no jaz pa samo to uporabljam, občasno, ker nimam kaj prida dlak
in moški- he,he- zadnjič je naša več kot 80 let stara nona izjavila, da je kosmat moški, okusen moški (sicer v italjianščini) :wink:
lpA
Uporabniški avatar
 katka
#91163
pa se nobenemu ne zdi, da je povezovanje britja nog s kakršnokoli seksualnostjo tipa tetke & metriči hudo mimo? ne vem, zakaj bi bil moški manj moški, če si pobrije noge (in ne samo glave in lic), in zakaj bi bila ženska možača, če si pa nog ne pobrije? zato, ker tako zahtevajo stereotipi? dajte no, tako razmišljanje je slaboumno.

po mojih izkušnjah je samo dejanje britja - sploh pa vzajemno s partnerjem oziroma partnerko - v resnici hudo seksi. tolko, da veste, kaj zamujate tisti, ki se vam reč kao gravža, pa še probali niste. ženske, hitro britvice v roke, moža pod tuš pa -- opala! ;)
Uporabniški avatar
 Matevz
#91164
Depilator boli prvič (še posebej, če ga uporabljaš na 2 cm dolgih dlakah). Sem enkrat probal, pa se eno leto nisem več spravil, po drugem poslusu pa sem kmalu zadevo dal v pogon še enkrat in bolečin skoraj ni bilo. Sedaj uporabljam nekaj let samo depilator (dobra naložba v ženino darilo za rojstni dan :D ) enkrat na ene dva do tri tedne in zadeva nič (skoraj) ne boli.
Uporabniški avatar
 Cipreska
#91179
samo predolgih in pregostih si ne smeš pustit, ane :lol:
Uporabniški avatar
 Matevz
#91190
Evo, ravno sem opravil - da bom tistih 5-6 sekund v soboto v Gradcu hitrejši :)

Pozabil sem pa povedat, da je najhujša zadeva trajanje "operacije". Britje imaš pri tuširanju v treh minutah opravljeno, tole je pa kar enih 45 minut vzelo.

Pa še to: za britje - obvezna je uporaba ženskih britvic. Mnogo manjša verjetnost urezov, pa klince zdržijo večjo kilometrino (so pa malo manj ostre, ampak to igra vlogo samo na obrazu)
Uporabniški avatar
 gera
#91225
se strinjam s katko - naj vsak naredi kot mu/ji paše. pa naj vas imajo za meteroseksualca ali karkoli. misliti o tem, kaj si mislijo drugi, je izguba časa in živcev. sicer se mi pa britje zdi neumno v kolikor gre samo za namen izgleda. in zakaj bi se ženske brile, moški pa takoj izpadejo geji? samo zato, ker družba tako narekuje in ker je tako moderno. tudi mišičaste ženske so izven mode, pa koga to briga...
 mojA
#91240
katka napisal/-a:pa se nobenemu ne zdi, da je povezovanje britja nog s kakršnokoli seksualnostjo tipa tetke & metriči hudo mimo? ne vem, zakaj bi bil moški manj moški, če si pobrije noge (in ne samo glave in lic), in zakaj bi bila ženska možača, če si pa nog ne pobrije? zato, ker tako zahtevajo stereotipi? dajte no, tako razmišljanje je slaboumno.

po mojih izkušnjah je samo dejanje britja - sploh pa vzajemno s partnerjem oziroma partnerko - v resnici hudo seksi. tolko, da veste, kaj zamujate tisti, ki se vam reč kao gravža, pa še probali niste. ženske, hitro britvice v roke, moža pod tuš pa -- opala! ;)


Res je Katka, se čisto strinjam s tabo. Včasih še sam ne veš, da si žrtev stereotipov. In na ta način v bistvu negiram samo sebe. Sem namreč strogo proti "izkoriščani ženski v modernem kapitalizmu kot tržne niše". Ne samo golota na ulici, vitkost do iztradanosti, "pegljanje gub",strganje celulita iz telesa - tudi KOCINE! Kot do vsega imamo pravico do GUB, CELULITA IN KOCIN. In od kdaj smo si vsadili v glavo miselnost, da je to grdo.

Sedaj sem v precepu: naj moža zdepiliram v nulo ali sebe "okocinim" :wink: .

lp!
ps: zakaj se mi KOCINA zdi tako grda beseda. Dlaka malo boljša. Izrastki po glavi imenovani las pa čisto nekaj drugega.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA